Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékeztek rá, hogyan lopták...

Emlékeztek rá, hogyan lopták el a magánnyugdíj megtakarításokat Orbánék 2010-ben?

Figyelt kérdés
3000 milliárdos lopás után, hogy tudtak maradni?

2022. dec. 27. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
51%

Úgy, hogy a magyar nép idióta, ezt már többször bizonyította a történelem is, illetve a jelen is.


Európa 2. legszegényebb országa vagyunk, a VILÁG leggyengébb valutájával, ennek ellenére még mindig vannak emberek (tényleg vannak) akiknek meggyőződése hogy mi mindent jól csinálunk, ki kellene lépni az Unióból (hogy konkrétan Etiópia szinten vagyunk az Unió nélkül az senkit nem zavar), és emberek legnagyobb problémája az, hogy ki meleg meg ki nem.


Az elmúlt 12 évben Észak-Koreát megszégyenítő propaganda és agymosás ment végbe (természetesen Uniós pénzből), és ennek köszönhetően olyan emberek nyilvánulnak meg a Nyugatról, akik életükben még a megyetáblát nem hagyták el, de neked elmondják, hogy Németország nem létezik, a Nyugat tüdőn lőtte magát, az USA szétesőben van, és a többi propagandahalmaz. Az, hogy az elmúlt években minden uniós ország OLCSÓBBAN vette a gázt mint a mi rezsicsökkentett árunk, az már mellékes. Ezt nem tudod megmagyarázni olyan embereknek, akiknek már ki van mosva az agya.


12 év után is visszafele mutogatnak, 2006-ról pofáznak, meg persze nincs normális ellenzék. Ez mind csak szöveg. Bármilyen ellenzék is lenne, a szöveg ugyanaz maradna. Mind Gyurcsány emberek, a Nyugaté, az USA pénzeli, rossz.


Sajnos nem tudom pontosan idézni, de egy nagy gondolkodónk ezt mondta egyszer: érd el, hogy a rabszolgáid ne érezzék magukat börtönben, cserébe örökre az általad létrehozott börtönben maradnak, önként.


Mekkora igazság....

2022. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
66%
ad #8: nem veszítette el magántulajdon jellegét, csak más magántulajdonává alakult.
2022. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
31%

11


Ez engem tényleg érdekel: mivel lett kimosva az agyam 2010-től kezdődően?

2022. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
81%

Van akinek fizettek hozamot van akinek nem, mert balf.sz módon fektették be a pénzt. Akiknek nem fizettek hozamot azoknak vajon lett volna nyugdíja vagy a bróker urak vigyorogva széttárják a kezüket hogy bocsi.

Temészetesen ők törvényesen tehetnek tönkre embereket akiknek a nyugdíj megtakarítását elba.szták a tőzsdén.

Miért kell nekem pénzügyi szakembernek lenni és egész életemben azzal foglalkozni hogy vajon átver a nyugdíj pénztár, lesz-e nyugdíjam.

2022. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, veled ellentétben mi emlékszünk arra a mi történt és tudjuk, hogy nem loptak el semmit.

A párom is megkapta azt a pénzt forintra pontosan ami hasznot az infláció követésén túl ki tudott termelni neki a pénztára, a többi meg ott van a nyugdíjbefizetéseiben és meg fogja majd kapni érte a nyugdíját.

Ahogyan az elmúlt évtizedben is mindenki megkapta a nyugdíját hiánytalanul azok közül akik manyup tagok voltak és azóta mentek nyugdíjba.

Ahogy mi arra is emlékszünk, hogy utána készült kimutatás arról is milyen sok embernek mér az inflációkövetéshez elegendő pénzt sem tudta megtermelni a pénztára és nekik az államnak kellett kiegészíteni a számláján, hogy ne érje őket nyugdíjasként majd veszteség miatta.

Egész pontosan bemutatták, hogy az átlagjövedelem feletti kereset és nem a legbiztonságosabb befektetés kellett ahhoz, hogy egyáltalán haszna legyen a manyup rendszeren az illetőnek. Csak ami még kimaradt akkor, hogy ezt nem kaphatta volna meg az illető amikor nyugdíjba megy, mert a nyugdíja kiszámítása előtt a befizetéseiből levonták volna még a későbbi számlakezelés, nyugdíjfizetés miatt a cég pénzét is.

A kötelező nyugdíjjárulékot az állam helyett egy magáncég forgatta, a többségnek kedvezőtlenül mert közel 10%-os költséggel dolgoztak a tervezett 3-4% helyett a valóságban és ráadásul a válság törölte is az összeszedett hozamokat. Ezért kapott kézbe a jól kereső párom 13 éves befizetése után majdnem ugyanannyi pénzt, mint az alig 2 éve dolgozó fiatal kollégája. Hiszen csak a 2009-es évet követő hozam volt a számlán, amit 2009-ig összegyűjtött az lenullázódott a válsággal.

De feleslegesen írtam ezt le már sokadszorra, úgy sem fogtok fel belőle semmit. legközelebb ugyanúgy leírjátok a kamu szöveget, hogy a fidesz ellopta a magánnyugdíj pénzeket.

Akkor röviden: ez hazugság. Nem loptak el semmit, mindenki megkapja érte hiánytalanul a nyugdíját.

2022. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
55%

#15

Hiába magyarázod nekik. Tudod ez csak a birka fideszes szavazóknak való indok. De szerencsére nem áll fenn a veszély hogy ezek a kérdező féle fényes tekintetű liberális demokraták megint megpróbálják ezt a magánnyugdíjas f,szságot lenyomni az emberek torkán.


Addig meg ott vannak az önkéntes nyugdíjpénztárak ahova BÁRKI befizetheti a pénzét ha elhiszi hogy viszont fogja látni.

2022. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
68%

#16 Mindig meglepődök rajta, pedig már megszokhattam volna, hogy nem értik meg, attól ha a kicsike pénzemet odaadom valakinek hogy helyettem kezelje és még fizetek is neki érte, azzal nem több pénzem fog összegyűlni - hanem kevesebb.

Vagy hogy nem értik, nem attól lesz több lábon álló a nyugdíjrendszer ha az amúgy addig is levont kötelező nyugdíjjárulékot az állam helyett egy cég kezeli, hanem ha az állami nyugdíjrendszer MELLETT még más módon is takarékoskodik a nyugdíjas időkre. Önkéntes nyugdíjpénztárral, befektetésekkel vagy éppen hogy saját ingatlant vesz magának és a nyugdíjából már nem kell bérleti díjat is fizetnie.

2022. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
21%

Bizony, emlékszem.

Akkor döntöttem el, hogy ennek a sz-rházi tetves rabló g-ci kommunista államosító rezsimnek egy qrva fillér adót többet nem fizetek.

Ezt persze nem sikerült 100%-ig elérnem, mert a TB minimumot még mindig befizetem azóta is, hátha elüt egy villamos, vagy ilyesmi, és életmentő műtét kell, de egye fene, költsék vadászkiállításra meg LED lámpákra azt a sz-ros havi(jelenleg) 8 ezret.

De azonnal felmondtam a munkahelyemen, a felmondási idő lejárta után egy haver segítségével bejegyeztettem Monaco-ban egy céget, majd leszerződtem a volt multis alkalmazómmal alvállalkozóként, először, majd több másik céggel is.

Mivel Monaco, gyakorlatilag szemmel látható adót nem fizetek, sehová, mindezt teljesen legálisan, plusz nyitottam a PostFinance-nál egy számlát, oda fizetgetek be havi szinten X összeget, és ma már ott tartok, hogy 43 évesen lazán nyugdíjba mehetnék, ha akarnék, annyi pénzem van, hogy egy kib-szott lusux óceánjárón élhetnék életem végéig.


Így aztán végül részben a kva anyját a magyar államnak, hogy megpróbált kirabolni, és rengeteg honfitársamat konkrétan ki is rabolta, másfelől viszont ezzel a szemét komcsi államosító húzással engem akaratuk ellenére egy sokkal jobb és élhetőbb jövő felé löktek, anélkül, hogy a továbbiakban tőlem egy fillért is ellophatnának :D


GG Hungary, G-ciország at its finest :D

2022. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
68%

Tőlem csak próbálták ellopni.


A zsarolásuk és fenyegetésük ellenére azon kevesek közé tartozom, akik maradtak MaNyuP tagok. Az más kérdés, hogy ennek ellenére 2010 decemberétől a nyugdíjjárulékom egyetlen forintja sem kerül a MaNyuP kasszába, annak ellenére, hogy munkába állásomkor én ilyen szerződést kötöttem az állammal, majd 2010-ben is megerősítettem ezt, a hisztériakeltés és nyomásgyakorlás ellenére.

2022. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
26%

Dehogy emlékeznek.

Node majd eszükbe jut, mikor nyugdíjba mennek, és 1 hétig se lesz elég a nyugdíjuk :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2022. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!