Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékeztek rá, hogyan lopták...

Emlékeztek rá, hogyan lopták el a magánnyugdíj megtakarításokat Orbánék 2010-ben?

Figyelt kérdés
3000 milliárdos lopás után, hogy tudtak maradni?

2022. dec. 27. 21:14
 81/102 anonim ***** válasza:
64%

80. Könnyű rámondani bárkire hogy hazudik, amikor megnézed a 100 leggazdagabb magyart hogy mennyi Fidesz közeli NER talpnyaló lett közöttük 14 év alatt. És a leggazdagabb pedig Orbán gyerekkori haverja valamint a Tiborcz Orbán lányának a férje.


A kör bezárult. Ezek tények nincs vitának helye.

jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 anonim ***** válasza:
35%
Akkor fordítsuk meg a kérdést: kiknek kellett volna jönnünk helyettük?
jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 anonim ***** válasza:
54%

#78>Konkrétan nem tudtok nevesíteni semmit ami "álkami szintű lopás" lenne

-Pont az előbb említettem, hogy normális államokban a jegybank a nyereségét befizeti az államkasszába. Matolcsy pedig alapítványoknak adta, onnan kezdve "elveszítette közpénz jellegét", senki ne legyen kíváncsi annak a 800 milliárdnak a további sorsára, mert az alapítványi pénz nem közpénz. (Kivéve persze a Norvég Alapot...) Az állami vagyont demokratikusan leválthatatlan és csak a fideszes "háttérhatalomnak" felelős közalapítványok tulajdonába adták át, pl. Zánkát. Ami még fájóbb, hogy szinte az összes egyetemet is (mellékhatásként kitettek minket az EU-s hallgató és kutatócsere programokból, perifériára téve a magyar tudományt). A magyánnyugdíj-einstandból meg az IMF-hitel maradékából vett MOL részvényeket is ingyenesen átadták közalapítványoknak (Corvinus még hagyján, de az MCC leginkább fidesz háttérszerv). Az is egy durván nagy összeg, a GDP 1%-nak nagyságrendje. Meg végtelen sok "aprópénz", Lölö túlárazott közbe szerzéseitől a Ráhel alapítványát támogató Szerencsejáték Zrt.-ig.(a támogatások harmada nála landolt) Simicska lejtmenetét és Lölö rakétaszerű felívelését csak azzal lehet magyarázni, hogy a Főnök jóindulata a legnagyobb pénzbánya ebben az országban.

jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
33%

#83 Ez a buta szöveg amivel magatokat etetitek.

Azok az alapítványok olyan célokat szolgálnak amik az ország lakosságának fontosak a művészetektől a sporton át az oktatásig.

Az alapítványok tulajdonosa továbbra is az állam és nem magánkézbe kerültek. Jobban működnek, mint a korábbi rendszer mert pont azokról mintázták amik a nektek bezzegnyugaton is sikeresek.

Az, hogy jogellenesen kizárték a magyar hallgatókat az Erasmus programból az pont a te kedvenceidnek köszönhető. Ma kiállt Ursula Von der Leyen és bele mondta a te képedbe is hogy azért tartják vissza az eu-s pénzeket mert Magyarország nem teljesíti a követeléseiket lmbtqxyz ügyekben meg az illegális migránsoknál. 2 egyszerű, jól érthető mondattal ő maga bizonyította azt amit mi évek óta magyarázunk, hogy nincs itt semmiféle korrupciós gond, jogállamisági probléma vagy méás, szimplán zsarolják ezekkel az ország vezetését, hogy az önálló döntésük és a magyar választók akarata helyett itt is az legyen amivel ők már tönkretették az országaikat. de te most is nyomod ezeket a süket dumákat és nem fogod fel hoyg ha 13 évig nem mentél vele semmire akkor most sem fogsz.

De csináld csak nyugodtan! Minél többször, minél nagyobbat hazudj, told egyre durvábban a mocskos propagandát. Egy eredménye tuti volt eddig - egyre kevesebben szavaznak rátok.

Nekem jó lesz a fideszes 4/5 is. Köszike a segítséget benne!

jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 anonim ***** válasza:
44%

84


Ebben igazad van. Manapság már csak abba kapaszkodnak Ursuláék, hogy LMBTQ, meg migránsok. A következő meg az lesz, hogy vagy minden erővel támogatjuk az ukránokat, vagy megint nincs pénz.

Persze ellenzékiék arra sem tudnak válaszolni, hogy Eva Kaili mit keres korrupciós ügyekkel a nyakában az EP-ben?

jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
54%

" Mindenkivelfillérre megtörtént az elszámolás. Infláció követően a befizetések átkerültek az állami nyugdíjrendszerbe és cserébe fogsz kapni majd nyugdíjat. Ami hozamot esetleg ez felett termelt a pénztárad azt kifizették a kezedbe."


Hát nem egészen.


1. A MANYUP megtakarítás örökölhető volt. Ha te meghaltál, akkor azt a hozzátartozód örökölhette, most abból senki egy fillért nem lát, max. jó esetben az özvegy kap özvegyi nyugdíjat, de gyerek stb. nem örökölheti.


2. Azért nem minden esetben csengették ki: MANYUP felszámolásakor kiküldtek egy levelet, hogy 30 napon belül nyilatkozz, hogy hova küldjék a pénzt, számla, lakcím, és odaírták, hogyha 30 napon túl jogvesztő a követelésed, és megy a nyugdíjalapba ill. a államadósságcsökkentő alapba a lóvéd. Ok, feltételezzük, hogy nem tudták a bankszámlámat, sem címre nem akarják engedélyem nélkül küldeni a pénzem, ezt még meg is tudom érteni, komolyan, ne vesszen el a pénz, bár én azt mondom, hogy nagyobb eséllyel kapom meg, ha a címemre küldik, mintha az államadósságcsökkentő alapba. Arra viszont nincs magyarázat, hogy ha semmilyen válasz nem érkezik, akkor miért ezekbe az alapokba megy, és miért nem mondjuk az adószámomra küldik, hiszen ott is van egy egyenlegem. Max lenne egy baromi nagy túlfizetésem, és év végén ha máskor nem visszaküldik, ahogy nyilatkozom róla az adóbevallásnál.

És ezt a levelet nem kellett aláírn, nem tértivevényes volt, csak ugyanolyan, mint bármilyen egyenleges. Szerintem sokan meg se kapták időben, ill. ki se bontották (igen, vannak funkcionális analfabéták, vagy nemtörődöm emberek, de ettől függetlenül azért nekik is jár).


Ami pedig a szuper elszámolást illeti, hát...

a megtakarítás egyik része hosszúlejáratú állampapírban volt, ami már csak olyan, hogyha "kiveszik" lejárat előtt, akkor nem csak a hozamot veszti el az ember (tehát csak a tőkét kapja vissza), hanem a tőkéből is levonnak 1 vagy több százalékot. Azok, akiknek elszámoltak, ezzel a szabállyal, így kevesebbet számoltak el, senki nem kapta meg a MANYUP-tól az állampapírt, hogy őrizgesse, és csak akkor vegye ki, amikor lejár, hogy a hozamhoz hozzájusson.


Másik rész részvényekben volt, és pont akkor adták el, amikor a legalacsonyabb volt a részvényárfolyam a gazdasági válság miatt.


Sokat is lehetett hallani, hogy később mennyire jól jártak a bent maradottak.

[link]


Az pedig egyenesen hazugság, hogy az állami nyugdíjasok hú de jól járnak.

jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
30%

Állami szintű lopás volt mint a kommunisták csinálták a II. Vh után.

Fidesz az MDP szellemi öröksége. Sokan még büszkék is erre házon belül persze.

jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
36%

#86 " A MANYUP megtakarítás örökölhető volt. Ha te meghaltál, akkor azt a hozzátartozód örökölhette, most abból senki egy fillért nem lát, max. jó esetben az özvegy kap özvegyi nyugdíjat, de gyerek stb. nem örökölheti."

Akkor volt örökölhető amikor még nem kezdtek el belőle nyugdíjat fizetni. Onnantól már ha meghalt a befizető akkor éppen úgy nem kapott a családja semmit belőle.

Az özvegyi nyugdíj és az árvaellátás pedig jelentős tétel, tudom, mert van a közvetlen családomban akinek meghalt az apja.

Valóban nem lenne rossz kicsit változtatni a rendszeren és valamilyen formában az örökölhetőséget is belehozni, de ettől még nem lesz rossz ami most van.

"Azért nem minden esetben csengették ki: MANYUP felszámolásakor kiküldtek egy levelet, hogy 30 napon belül nyilatkozz, hogy hova küldjék a pénzt, számla, lakcím, és odaírták, hogyha 30 napon túl jogvesztő a követelésed, és megy a nyugdíjalapba ill. a államadósságcsökkentő alapba a lóvéd. "

Vagyis ha te nem reagáltál egy közel egy éves éles kampány utáni bejelentésre, felszólításra és nem volt hova kifizetniük, akkor nem fizették ki. Aha. Miért is a rendszer hibája ez és nem azé aki sz@rt foglalkozni a pénzével?

jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
37%

"Akkor volt örökölhető amikor még nem kezdtek el belőle nyugdíjat fizetni."

Vagy inkább akár utána is amennyi a nyugdíjszámlán van. És ez nem számít a hagyaték részének, bárkit meg lehet jelölni kedvezményezettnek.


De tegyük fel, hogy igazad van (NEM), azért elég gyakori, hogy még nyugdíj előtt meghal valaki.

Az viszont viszonylag ritka, bár kétségkívül van, hogy a gyerek kiskorúságáig hal meg a szülő, és hosszabb időről lenne szó. Tehát nem valami nagy összegről van szó.


"Az özvegyi nyugdíj és az árvaellátás pedig jelentős tétel, tudom, mert van a közvetlen családomban akinek meghalt az apja."

Azért csak volt gondja a Fidesznek arra, hogy az özvegyi nyugdíj csökkentéséről gondoskodjon.


"ettől még nem lesz rossz ami most van."

Dehogynem. Épp azért vezették be, mert tudták, hogy lesz egy nyugdíjválság. Tehát vagy a nyugdíjkorhatárt emelik fel, vagy a nyugdíj értékét csökkentik, vagy mindkettő.


"Vagyis ha te nem reagáltál egy közel egy éves éles kampány utáni bejelentésre, felszólításra és nem volt hova kifizetniük, akkor nem fizették ki. Aha. Miért is a rendszer hibája ez és nem azé aki sz@rt foglalkozni a pénzével?"

Mert hűtlen kezelést írt rendeletbe a keresztény fidesz. Ennyi elég. Lényegtelen, hogy mi volt az oka. Az államnak lehetősége volt arra, hogy a pénzt ilyen esetben a tulajdonosnak adja, ha másként nem az adószámon keresztül. A tag adószáma minden bizonnyal a MANYUP birtokában is volt, de ha nem az államnak igen.


Mint írtam, számtalan oka lehetett arra, hogy valaki nem rendelkezett harminc napon belül, néhány példa:

- nemtörődömség

- funkcionális analfabétizmus

- nem kapta kézhez a levelet


Egyik ok sem jogosíthatja fel az államot arra, hogy "ellopja" az ember tulajdonát.


De nem kell olyan súlyos nemtörődömségre, hülyeségre gondolni. Sok olyan eset is előfordulhatott, hogy valaki nyilatkozott, hogy a MANYUP-nál akar maradni, és az éppen a Fidesz rendelkezéseinek következtében megszűnt, és a tagnak újra rendelkeznie kellett, hogy melyik másik MANYUP-ba kerül, ill. ha nem, akkor automatikusan államiba, és akkor nyilatkozzon, hogy hogyan kapja a jussát... Na erre már nem ment az állandó kampány, és jogosan hihette azt, hogy túl van ezen a dolgon. Innentől elég annyi, hogy x időre nincs otthon, nem kapja meg a levelet, te se értesültél arról pl. hogy mi lett az IBUSZ bankkal, főleg ha éppen akkor külföldön voltál, és nem ezzel élsz, halsz. A MANYUP nem mindenki számára egy rendes bank, nem onnan vesz ki pénzt, nem tűnik fel feltétlenül, ha gond van.


"Miért is a rendszer hibája ez és nem azé aki sz@rt foglalkozni a pénzével?"

Még egyszer: azért mert ez törvényesített "lopás".

Attól, ha én a kertemben szarok és kint hagyom a talicskát, és bejön valaki, én meg részegen bent alszom a házban, és ő meg ellopja a talicskát, attól még lopás, függetlenül, hogy én részeg vagyok, és az se számít, hogy tárva-nyitva hagyom a kaput.


Ha a buszon nyitva van a táskája valakinek, és onnan kilopják a pénzét, attól még lopás. Sőt: ha csak az utcán ott hagyom a járdán a pénzt, törvény szerint azt sem veheti fel senki, hogy megtalálta, és az övé, hanem az továbbra is engem illet.

A Bátorok Isten őket úgy segéljével felesüdtek a törvény és az Alkotmány később az alaptörvény betartására, hát nem sikerült. Én csak annyit mondok: ÁMEN.

jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy emlékszem Gyurcsány lopta el. Biztos átmosták az agyam.
máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!