Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az egyik legdrágábbak az élelmiszerek, legmagasabbak az adók, mégis Európában az egyik legalacsonyabb nettó medián átlagkereset ebben az országban van?

Figyelt kérdés
Ez hogyan számít sikeres kormányzásnak, ha Európa pöcegödre vagyunk?
2022. dec. 28. 12:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
89%

"Több évtized kell ahhoz, h egy ország nagyot fejlődjön."


És mégis mennyi? Értem én hogy lehetett elmúlt nyolc évezni, de már elmúlt 12 év is. Mennyi is kellene? Gengszterváltás óta eltelt több évtized, hol a fejlődés? Vagy majd 2123-ban is azt hallgatjuk, hogy a baloldal annyira elrontott mindent hogy azt 100 év alatt sem lehetett megjavítani? :D


Nem mellesleg a több évtized alatt elhúzott tőlünk a nyugat, lelépett minket Szlovákia, Románia, és ott tartunk, hogy Bulgáriával versenyzünk... :D

2022. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%

Ne viccelj, utolsó, minden felmérés ezt igazolja, hogy Kelet-Európában sokkal magasabb a saját ingatlannal rendelkezők aránya, ne bagatellizáld ezt azzal el, h biztos csak a szüleihez jelenti be magát valaki.


Köszönöm, nem szeretnék életem végéig albérletezni .


A saját ház kényszer ??? Számomra áldás.

Szeretnél idős korodra otthonba menni ? Én köszönöm, nem.


Normális kinti nyugdij ? Na és kinek ? Az echte angolnak, németnek biztos, a többieknek nem. Mert napi szinten olvasom pl. a Németországban dolgozók panaszait, h milyen alacsony nyugdijat kapnak (kapnának) még 10-15 ott ledolgozott év után is ,amiből biztos ,h nem jönnének ki nyugdijasként kinti albérletárak mellett. Feltételezem, h ők haza is fognak költözni idősebb korukra. Vesznek egy szép lakást Magyarországon és jobban kijönnek majd a német nuygdijból itthon.

2022. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
77%

“Rokonom tanár. A 8 év baloldali kormány alatt 30 év után keresett 60.000 ft-ot, aztán 90.000 ft-ot.

Most aki 5 -10 éve a pályán van, már 200 körül/felett keres , 30 év után meg még jobban.”


🤡🤡🤡🤡


Nem akarod ideírni a Mátyás király korabeli fizetéseket?



(Amúgy azt is számold össze, Feri idejében mennyibe került hogy a bevásárlószekeret fullra tölsd, és ma mennyi!!!!

2022. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

31, szerinted 30 év alatt már ki kellett volna jönni a sz-rból. Én meg erre mondtam, h a nyugat-európai gazdag országok, akik 500 éve is kőgazdagok voltak, és egész kontinenseket gyarmatositottak és zsigereltek ki, ők se tudtak kijönni abból , h megszűnjön náluk az életre szóló albérletezés, felújitsák a lepukkant lakásállományukat és megszűnjön náluk a mélyszegénység és a hajléktalanság.


Ők 500 év fórral velünk szemben hogyhogy nem tudták még megoldani ?

2022. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%

Minden nap leirjátok, hogy elhúzott Szlovákia és Románia. Én ezt a valóságban nem tapasztalom, mikor ott járok.


A GDP egyetlen szám, ami az aktuális jövedelmekre, termelékenységre vonatkozik, de nem méri pl. hogy egy ország mennyi tőkét halmoz fel, hogy a megtermelt tőke elvesződik -e vagy felhalmozódik az adott országban.

2022. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

A szlovákok földet, dolgozó magyar embereket, várakat, fővárost, nagyvárost, himnuszt, cimert kaptak tőlünk.


A románok szintén földet, dolgozó magyar embereket, városokat, várakat, uralkodókat kaptak tőlünk, övék lettek a legértékesebb területeink, erdeink.


Csodáld nyugodtan őket, milyen fantasztikusak. Én meg a kapzsiságukon szoktam sirni.

2022. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
78%

"ne bagatellizáld ezt azzal el, h biztos csak a szüleihez jelenti be magát valaki."


Végül is ha számodra a statisztikák tudatos hamisítása "elbagatellizálás" akkor nincs miről beszélnünk Fidesznyik.


Nyilván a hozzád hasonló prolinak aki beéri azzal, hogy éhen döglik a panelban, nem lehet megmagyarázni, hogy a világ nem az amit az M1-en mutatnak belőle :D

2022. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%

20 éve nem kapcsoltam be az MTV-t, sőt tévét sem nézek. De vigécckedj csak.


TÖbbdiplomás mérnök vagyok, köszönöm.


Apropó : Angliában hogyhogy csak proli alja fizikai melót adnak a magyaroknak ? A diplomásaink miért nem kaphatnak ott jól fizetű, megbecsült irodai, szellemi munkát ?


Talán mert csak az alja munkára kellenek nekik a kelet-európaiak ? Aztán vagy megdöglenek nyugdijasként kint egy lepukkant, 100 éve fel nem újitott albérletben , ahol nyolcan laknak együtt vagy kénytelenek lesznek idős korukra visszajönni Magyarországra.

2022. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
84%

"TÖbbdiplomás mérnök vagyok, köszönöm."


Nincs több kérdésem, köszönöm.

2022. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
0%
TUdom, hogy nektek, proli melós Nyugat-Európában dolgozó tahóknak hatalmas a pofátok. Nem kell bemutatni. Meg azt sem, milyen munkákat végeztetnek odakint veletek. Semmi pénzért nem vállalnám.
2022. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!