Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az egyik legdrágábbak az élelmiszerek, legmagasabbak az adók, mégis Európában az egyik legalacsonyabb nettó medián átlagkereset ebben az országban van?

Figyelt kérdés
Ez hogyan számít sikeres kormányzásnak, ha Európa pöcegödre vagyunk?
2022. dec. 28. 12:27
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
62%

"Nem tudom, Angliában mi az SZJA megfelelője, csak annyit tudok, hogy az 1840 font bruttómból 1380-at kapok kézbe"


Nagyon tájékozott lehetsz, ha kint élsz és nem tudod, mi ott az SZJA. Nem nézel ilyeneknek utána ?


Kb. 630ezer ft-ot keresel és mennyit fizetsz albérletre ? Mert a magyar melósok az elmúlt évtizedben pont hogy jól megszedték magukat, nem tudom, megéri-e egyáltalán még fizikai meló miatt kint élni.

2022. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon tájékozott lehetsz, ha kint élsz és nem tudod, mi ott az SZJA. Nem nézel ilyeneknek utána?"

Ennek nem. Eddig nem volt rá szükségem.


"Kb. 630ezer ft-ot keresel és mennyit fizetsz albérletre ?"

Heti 120 fontot.


"Mert a magyar melósok az elmúlt évtizedben pont hogy jól megszedték magukat, nem tudom, megéri-e egyáltalán még fizikai meló miatt kint élni."

Nekem meg.

2022. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
0%

Tehát 415ezer ft marad. Ez manapság már sok melósnak itthon is elérhető. Sőt, jobban menő gyárakban (pl. autógyár) szintén. Meg német multiknál árufeltöltőként is egyre jobbak a fizetések.


Sokan nem szivesen laknak együtt 5-6 idegennel életük végéig albérletben.

2022. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
81%

"Tehát 415ezer ft marad. Ez manapság már sok melósnak itthon is elérhető."

Napi 6 órányi, nagyon kényelmes munkáért?


"Sőt, jobban menő gyárakban (pl. autógyár) szintén. Meg német multiknál árufeltöltőként is egyre jobbak a fizetések."

Melyik multinál vagy autógyárban keresel annyit végzettség nélkül Magyarországon, 6 óra kényelmes melóval, hogy a lakbér kifizetése után marad 400K ft-od kézben? Mutasd már kérlek.


"Sokan nem szivesen laknak együtt 5-6 idegennel életük végéig albérletben."

Én sem. Épp ezért nem is teszem.

2022. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%

Autógyárakban, kérlek ennél többet is, a gépkezelők 700-800ezret keresnek.


Az angol munkaadók hány %-a jelenti be a kelet-európai melósokat ? Ha nincsenek bejelentve, nyugdijuk sem lesz Angliában.


Feltehetően sokan fognak visszaköltözni Magyarországra a külföldre vándoroltak közül, vagy mert 10-15 év után alacsony nyugdijat kapnak kint, amiből ott nem lehet megélni, vagy mert nem voltak bejelentve.

2022. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Tisztelt Kérdező! Tisztelt Fórumtársaim! Kellemes újévet kívánok, csak tudjátok fizetni a rezsit és a kaját.
2022. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

#45

Ezt az M1-en mondták?

Nyugodj meg, külföldön nem jellemző, hogy feketén dolgoztatnak. Természetesen házaknál lehet feketén takarítani, ha nincs más munka. Ezt leszámítva én nem igazán hallottam olyat, akinek azzal lett volna problémája, hogy nem hivatalosan dolgozott. Eleve bankon keresztül kapsz fizetést, ahhoz azért hülyének kell lenni, hogy feketén dolgoztass és csekken vagy utalással fizesd ki a dolgozót. Abból a nyugdíjból meg majd szépen hazaköltözik, akinek nem lesz elég a megélhetéshez.

2022. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

"Autógyárakban, kérlek ennél többet is, a gépkezelők 700-800ezret keresnek."

Pontosabban melyik autógyárban? Milyen gépet kell hozzá kezelni? És mennyi munkaórára adnak ennyit?


"Az angol munkaadók hány %-a jelenti be a kelet-európai melósokat ?"

Nagyjából 99,5%-a.


"Ha nincsenek bejelentve, nyugdijuk sem lesz Angliában."

Ez így igaz.

2022. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 everlight ***** válasza:
100%

1.Elhibázott gazdaságpolitika,nemzetgazdaság hiánya

2.extraprofit adó

3.Árstop

4.27% ÁFA

5.Energiaárak drágulása,energia szektor pénzéhsége

2023. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!