Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszes mélymagyarok miért...

A fideszes mélymagyarok miért nem szavazták meg a külhoni magyarok kettős állampolgárságát?

Figyelt kérdés
Van az országban több, mint 3 millió fideszes, ezenkívül ott vannak a Mi Hazánkosok (jó tudom, a párt akkor még nem létezett, de a szavazóik egy része igen). Igenre szavazott ebből másfél millió, a többiek hol voltak? Az igenek győztek az általatok úgy utált liberális Pesten, míg a fideszesebb régiók közül sokban a nemek győztek. Miért nem álltak ki a konzervatívok a határon túli magyarok mellett? Gyurcsány ennyire befolyásolta őket?

2022. dec. 31. 14:33
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Hát, kinek mi a hazafi.

Karácsony Gergely interjút adott egy hónapja egy ukrán soviniszta újságirónak és azt mondta, a kárpátaljai magyarok érezzék végre magukat ukrajnai állampolgárnak és legyenek hazafiak. Magyarul boldogan menjenek a halálba két számukra idegen nép háborújában, a hibás trianoni döntések miatt, az ezeréves anyaországi földükön, ahol másodlagos állampolgárnak számitanak és támadják, verik őket az ukrán nácik..


Karigeri egyszer sem cáfolta azóta ezt az interjúját, sőt, mélyen hallgatott róla, ki se tette a saját facebook oldalára, ami elég gyanús.


Gondolom, ő se büszke rá (a célja egy orbánellenes interjú volt, ami olyan "jól" sikerült, h sikerült vele a kárpátaljai magyarokat is rosszabb helyzetbe sodorni), különben már kimagyarázta volna vagy elnézést kért volna.

2022. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

#20: Azokon a helyeken kampányolt román politikusoknak, ahol nem volt magyar képviselet. Donáth Anna és Fekete-Győr András is többször kiállt már a határon túliak mellett, csak ezt a kormánymédia nem veri nagy dobra.

Megjegyzem, hogy az ottani magyar képviselőktől sem volt éppenséggel egy barátságos gesztus, amikor a feléjük teljes mértékben nyitott MZP-t nem fogadták. A Fidesz gyakorlatilag kisajátítja magának a határon túliakat, akik ennek következtében már a baráti ellenzéki közeledést is elutasítják. Szerintem ez nincs rendben így.

2022. dec. 31. 16:43
 23/44 anonim ***** válasza:

Tekintve hogy MZP még semmit nem tett a határontúli magyarokért, de a szája már nagy volt, számomra tök érthető, h nem fogadták hatalmas lelkesedéssel.


MZP elég nagyképűen nyilatkozott ott is és Brüsszelben is.


A Momentum csak meglovagolja ezt a helyzetet, hogy próbálnak jópofizni a határontúliaknak is, nyilván a Fidesz nélkül nem is lennének határontóli magyarokkal kapcsolataink.


Se MZP, se a Momentum nem szokta a Fidesz érdemeit elismerni abban, hogy előrelépés történt a határontúli magyarokkal való kapcsolatépitésben az elmúlt évtizedben.


A Momentumosok fifikásan azt is Orbán eleln forditották, h a szerb határra keritést épitettünk, azt mondták, Orbán ezzel kiszúrt a délvidéki magyarokkal... nyilván nem velük akart kiszúrni , hanem a jelenlegi magyar határokat és a dél-magyarországi lakosságot védeni.


A Momentum múltkor ellátogatott Kárpátaljára Novák Katalin előtt, ami egyébként egy jó dolog, csak nem azzal kéne büszkélkedni a fbon, hogy ők bezzeg hamarabb jártak kint.


Donáth Anna pesti csajként, Cseh Kata kanadai magyarként nagyon könnyen beszél a romák és a határontúliak mellett, beszélni könnyű, cselekedni nehéz.


Ugye senki nem gondolja, hogy a két csaj pl. hajlandó lenne egy cigánytelepre költözni vagy félig cigány osztályba iratni a gyerekeit ?

2022. dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

MZP a kampányban összeállt az MSZP-vel és Gyurcsánnyal, akik 2004-ben nemmel szavazásra biztatták a magyarokat a kettős állampolgárság kapcsán.


Miért lenne ez szimpatikus a határontúliaknak ? Kb. annyit gondolhatnak, h MZP még egy null kilométeres kezdő politikus, akinek nagyobb a szája a kelleténél és eladta a lelkét a győzelem érdekében a 15 éve még határontúli magyar -ellenes baloldali pártoknak.

2022. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
9, Medgyessyék azt mondták anno, hogy akinek tévé kell, csináljon magának, igy született a Hir TV. Magasról tettek rá, h kiegyensúlyozott legyen a média. Ők is, a magyarok is.
2022. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

#24: Én sem kedvelem Gyurcsányt, de tisztában vagyok vele, hogy MZP nem Gyurcsány. Azt is láttam, hogy MZP jóindulattal viszonyult hozzájuk. Hogy nehezményezték, hogy összeállt Gyurcsánnyal? Oké, akkor ezt el lehet mondani kritikaként, de nem az a megoldás, hogy meg se hallgatom. Ha teszem azt ő lett volna a miniszterelnök, utána is így viszonyultak volna hozzá?

#25: Egyik oldal se sajátítsa ki magának a médiát, főképp ne a közmédiát, ezzel egyetértek.

2022. dec. 31. 19:32
 27/44 A kérdező kommentje:
#24: Másrészt Áder is felszólalt anno a határon túli magyarok szavazati joga ellen, de ezzel valahogy senkinek nem volt semmi baja. MZP következetesen kiállt végig mellettük, mégis annyira nem érdemesítették, hogy meghallgassák.
2022. dec. 31. 19:35
 28/44 anonim ***** válasza:

Hát....nem tudom, MZP tényleg jóindulattal viszonyult-e hozzájuk. Ugyanis a kampányát azért kritizálta mindkét oldal (joggal), mert lecsupaszitva annyiból állt, hogy mocskos fideszezett , orbánozott és lebutázta a Fideszes szavazókat. Mivel a határon túl amennyire tudjuk, sokan szavaztak már a Fideszre, ezáltal őket is lebutázta.


Nem hiszem, hogy MZP bármi érdemlegeset tett volna értük megválasztása esetén, úgyhogy nem vesztettek vele semmit.


Volt egyáltalán bármilyen programja a határontúliak számára ? Szerintem nem.

2022. dec. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

#28: MZP nem tökéletes, de a jóindulatát nem vitatnám. Nem a fideszeseket butázta le, a Fideszt vádolta azzal, hogy butának nézi a saját szavazóit. A kettő nem ugyanaz. Persze ezt a véleményét megtarthatta volna magának, mert néhány más kijelentésével együtt ez is csak visszaütött. Az Orbánozás és fideszezés egyébként szerintem is sok volt, de a másik oldal mivel volt jobb? Végig MZP-vel és a Gyurcsány show-al foglalkoztak, ebből állt az egész Fidesz kampány.

"Nem hiszem, hogy MZP bármi érdemlegeset tett volna értük megválasztása esetén, úgyhogy nem vesztettek vele semmit."

Te nem hiszed, ő viszont mást állított.

"Volt egyáltalán bármilyen programja a határontúliak számára ? Szerintem nem."

Pedig volt. Látod az a baj, hogy te is csak hiszel és feltételezel, de nem hallgatod meg, hogy mit is akart. A határon túliak szavazati jogának kibővítését (itt nem csak a kiköltözöttekre gondolt, hanem a szomszédos országok magyarjaira), illetve a támogatások növelését. Nem stadionok formájában, többször is elmondta például, hogy amennyiben Csíkszeredának kórházra van szüksége, akkor kórházat kapnak, illetve megkapnak mindent, amire valóban szükségük lehet.

2022. dec. 31. 19:54
 30/44 anonim ***** válasza:

A kommented második felére nem reagálok, mert én is irtam, h nem néztem utána, van-e programja a határontúliak számára, te meg megvádolsz, h én csak hiszek és feltételezek. Nem, nem csak hiszek és feltételezek, le is irtam, h nem néztem ennek utána.


Még egyszer megismétlem azt is, h akárhogy mosdatja magát az ellenzék, ezidáig csak a Fidesz tett érdemi lépéseket a határontúli magyarokért.


A kommented első felére : itt most azt gondolom, te vagy , aki nem mond igazat. Sok interjút hallgattam MZP-vel, az ellenzéki médiában is, a saját oldalán és csatornáján is, tehát nem érhet az a vád, hogy befolyásolt volna a jobboldali média.


És de, ez az ember nem egyszer- nem kétszer ostobázta, butázta, hülyézte a Fidesz szavazókat , a jobboldali újságirókat.


Még arra is büszke, hogy Orbán Gáspár melegségéről adott interjút, ami szánnivaló.


A Fideszesek közt is számlálgatni akarta , hány meleg és zsidó van.


Ahány diplomája van, annyira ostobák, buták, rosszizűek az interjúi. Aki ezt nem látja, annak gondok vannak a fejében.

2022. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!