Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon milyen a szociális...

Itthon milyen a szociális háló? Ha TB támogatott vagyok mennyire széleskörű az ellátás? Ha ne adj isten komolyabb betegségben szenvedek és nincs biztosításom, akkor perkálnom kell?

Figyelt kérdés

Minek vonják a fizetésemből kötelezően az adót, korábban járadékot, ha a költségvetés nem tud annyi "nyereséget" termelni belőle, hogy újraossza.

Tudom más módon újra oszt, de abból 27 éves egyedülálló férfiként semmit sem kapok.

Nem tartom igazságosnak, hogy adót csak az egyedülálló 25-65 közöttiek fizetnek (ÁFÁ-t leszámítva) és pont őket hagynák meghalni.

Nyugdíjat is felosztó-kiróvó rendszerben ők termelik a mostani visszavonult lakosságnak.

Persze csodálkozunk, hogy fiatalok öröklés nélkül (igaz mobilis) albérletekbe vannak száműzve egész életükre.

Nyilván nem mindenki. Akinek van igénye karriert építeni, az diákhitel, albérlet és autófenntartás mellett még megtakarítani is képes ingatlanra. De szerintem nem ez a társadalom jelentős részére jellemző.

Én sem tartom fontosnak a nagy karriert. De ha már úgysem jár nekem semmi vissza, miértnem gyüjthetném ezt valami pénzeszközben? Az államnak is kevesebb feladata lenne. Mondjuk bevétele is és ez fájna a vezetésnek.


2023. jan. 2. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Annyira jó a TB, hogy 2016-ban megállapították a kifakadt gerincsérvemet és 7 hónapra rá kaptam időpontot műtétre. Ismétlem, ez 2016-ban volt. Ha most lenne sérvem 2025-re kapnék időpontot.
2023. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Lassan a hullaházba is várólista lesz.

Nem halhatsz meg 2030-ig és akkor is csak májusban egy szerdai vagy pénteki napon.

2023. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

A tb rendszer kétarcú. Egyrészt iszonyat várólisták vannak, gyakran érzi úgy az ember, hogy befizet 200e+-t, aztán lópikuszt kap érte.


Viszont el kell ismerni, hogy bizonyos betegségeknél azért az egész életre szóló adóját visszakapja az ember. Legalábbis zsebből nem rántám elő a gyerekemnek a 700millios zolgensmat vagy 14 ciklus kemoterápiát immunmoduláns terápiával. Azért láttam én kardiológiai osztályon folyni minden fél halottba milliós gyógyszereket "ingyen".


Szóval ez a jó és rossz oldala a rendszernek.

2023. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Sok hülyeséget leírtál, látszik, hogy mennyire nem vagy képben. Adót nem csak az egyedülállók fizetnek. Én is és még rajtam kívül rengetegen akik nem kapunk semmiféle támogatást vagy adókönnyítést, mert már felnőttek a gyerekeink.
2023. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!