Az USA-nak (ami elvileg a világ legfejlettebb és legerősebb állama) miért olyan pocsék az ellátó rendszere, hogy egész tömegeknek nincs egészségügyi biztosítása/TB-je?

Figyelt kérdés
Az általános és középiskolai oktatás minőségéről már nem is beszélve?

2022. márc. 26. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Politikai okokból. A hidegháború során akkora volt az orosz frász és a kommunista ellenesség, hogy szinte minden szociális intézkedést burkolt kommunizmus támogatásnak véltek.

Ez mélyen beleéget az amerikai politikába. Mai napig megy a kommunistázás, ha valaki európai szintű "ingyenes" EÜ-t akar csinálni. És még Kanadát is szeretik lekommunistázni.

Ezen okból Európai szemmel nézve ott a "baloldal" is sokkal inkább jobbra van a "politikai számegyenesen", mint Európában.

2022. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
#1 ez is ráerősített, de igazából jóval régebbről megvan bennük a szociális intézkedések szembeni ellenérzés és az individualista beállítottság. az USA politikailag és kulturálisan meghatározó csoportjai mind olyan emberektől származnak, akik bevándorlók voltak, elszakadtak a védőhálót jelentő nagyobb családjuktól, eredeti közösségüktől, és ahhoz szoktak hozzá, hogy a maguk erejéből kell boldogulniuk.
2022. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Igazából ezt én sem értettem, szerintem az eddigi válaszok jók és eltalálják a probléma gyökerét, és szerintem ellenérzéseiknek az is az oka, hogy nem nagyon találkoztak azzal miért lenne jó, ha lenne normális egészségügyi ellátásuk, amiben esetleg nem menne tönkre valaki, ha eltörik a karja, és nem fedezi a biztosító. Ami számomra a legmegdöbbentőbb, hogy azok szoktak a legvehemensebben érvelni ez ellen, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá, hogy legyen megfizethető eü-jük.
2022. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Van ott szociális rendszer, amit már FDR elkezdett kiépíteni, és Kennedy, Johnson Clinton és Obama folytatott
2023. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Amerikában jogod van ostobának lenni amiért a következményeket is vállalni kell. Nálunk ez sajnos nincs igy.
2023. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5 ez miért baj?
2023. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
2023. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!