Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az árnyékkormány egy fajta...

Az árnyékkormány egy fajta Monopoly játék az ellenzéki politikusoknak és a lelkes szavazóiknak hogy szórakoztassák magukat ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
adVenture Communist meg a Fidesz játéka?
2023. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Az árnyékkormány lényege, hogy ellenzéki pártként megmutatjuk, mit csinálnánk mi, ha mi lennénk kormányon. Pl mondjuk elszállnak a benzinárak, akkor a kormány bevezeti az ársapkát, és ezt bejelenti egy kormányinfon. Erre az árnyékkormány is kidolgoz egy javaslatot, amit ő csinálna, és ő is kommunikálja valahogy. A szavazó meg meg tudja nézni, hogy neki melyik irány a tetszetősebb.


Kb olyan ez mintha elmennél nyílt napra egy másik iskolába, vagy több cégtől kérnél árajánlatot. Nem értem, éppen ezzel mi a f.sz baja van bárkinek, végre egyszer nem egymásról beszélnek a politikusok, hanem a saját működésüket próbálják demonstrálni.

2023. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Majd arról is lesz kérdés, most fókuszáljuk a DK-s árnyékkormányra.

2023. jan. 3. 14:07
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Ezzel csak az a baj hogy az árnyékkormány felelőtlen ígéretekkel tudja hülyíteni a választóit. Simán megígérhet olyat amit képtelen lenne megvalósítani, hiszen úgysem kap valós lehetőséget.

2023. jan. 3. 14:09
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

#4 ember, a felelőtlen ígéretekkel most komolyan a DK-s árnyékkormányt veszed elő? Szerinted az ellenzék, vagy a Fidesz kampányolt azzal, hogy mindenáron fenntartja a rezsicsökkentést és a milliós családtámogatásokat? Melyikük ígért ingyen adóvisszatérítést?


De még ha igazad is lenne, egy árnyékkormány jellegű ténykedés az ígérgetésen inkább tompít, mert mondanak valami számonkérhetőt. Magyarul mondjuk a benzinárra reagálva kiadnak egy közleményt, hogy az árnyékkabinet havi 10 ezer forint benzinártámogatást oszt ki adókedvezmény formájában legalább kétgyerekes családoknak, és az igazoltan ingázóknak.


Ha felelőtlen ígérgetés a 10 rugó, akkor legalább ezzel legalább lehet vitatkozni. Amikor kiírják a facebookra, hogy "Orbán tönkreteszi a kis benzinkutakat az árstoppal", abban nagy vállalás nincs.

2023. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk én utálom a Fideszt mint a szrt de az árnyékkormányt én is egy nagy viccnek tartom kb. szánalmas haverokkal folyamatosan röhögni szoktunk rajta.
2023. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
#6 "szánalmas haverokkal folyamatosan röhögni szoktunk rajta" Na most az átnyékkormány tehet arrol is, hogy ilyen haverjaid vannak?
2023. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
7es a Haverjaim és én is alapvetően ellenzéki beállítottságú emberek vagyunk, rengetegszer bíráljuk a kormányt, sőt egyik barátom politológus végzettségű, szóval nagyon jó rálátása van a politikára, de az árnyékkormány önmagában egy vicc. Aki elvakultan éljenez mellette, semmivel sem jobb mint az agymosott Fidesz birka :).
2023. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

"Aki elvakultan éljenez mellette, semmivel sem jobb mint az agymosott Fidesz birka :)."


Aki kijelenti, hogy ki jobb és ki rosszabb, mint az agymosott fideszbirka, az...


Nem szállok be, befejeztem :).

2023. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ezzel csak az a baj hogy az árnyékkormány felelőtlen ígéretekkel tudja hülyíteni a választóit. "

A fidesz meg felelőtlen rendeletekkel rontja Magyarország helyzetét. Szerintem ez sokkal rosszabb.

Mellesleg a fidesz is ígérget fűt-fát, pl. most a 800ezres tanári fizut. Tudod mikor lesz abból valami? Amikorra a 800K Ft már annyit se fog érni, mint a mostani minimálbér.

2023. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!