Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos ez? (Írd le kérlek...

Igazságos ez? (Írd le kérlek azt is, hogy jobb- vagy baloldali vagy?)

Figyelt kérdés

Két lányom van.


Az egyik 27 éves, 6 évet járt egyetemre, 12 féléves tanárképzésre.

Ő 3 éve tanít egy gimnáziumban, pótlékokkal együtt nettó 207 ezer ft-ot keres.


A másik lányom 25 éves. Ő középiskolát végzett, OKJ-s ápolói végzettsége van, 6 éve dolgozik a helyi kórházban.

Jelenleg nettó 410 ezret visz haza pótlékokkal együtt.



Nem hiszem, hogy ez normális dolog lenne, hogy OKJ-vel a dupláját keresi valaki az egyetemi diplomáshoz képest.


És nem a kisebbik lányomtól irigylem, hanem a másikét tartom irreálisan alacsonynak.



2023. jan. 4. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Kereslet kínálat, hogy milyen oldali vagyok közép.
2023. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Nézd, én nyolc általánost végeztem, gépkocsivezető vagyok és 850 ezret viszek haza. Szal mért ne lenne igazságos? Általában akinek alacsonyabb a végzettsége az sokkal nehezebb vagy mocskosabb munkát végez, tehát igazságos hogy többet is keressen.
2023. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is valamilyen formában egységesíteni kellene a béreket. Az említettek közül mind a kettő fontos végzettség. (Az iránytű szerint mérsékelt balos vagyok.)
2023. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem normális, de még az ápolók is alul vannak fizetve egy csomó minden máshogy képest.


Full aránytalanok a fizetések.

2023. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
az ápolótól nem sajnálom mert megdolgozik érte, a tanárt viszont sajnálom, több fizetést érdemelnének mert ők is nagyon fontos munkát végeznek! de ez nem oldaltól függ ez a nézőpont szerintem! egyébként jobboldali - mi hazánkos vagyok,
2023. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem sajnálom a kisebbik lánytól, sőt. Volt tanárként mondom, hogy az ápoló sokkal keményebb munka, mint a tanítás. Ettől függetlenül emelni kéne azt is, mert diplomásként megalázó.
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a tanári egy megúszós szakma lett mára. Többnyire nők választják. Látszólag komoly munkahelye van, de gyakorlatban nem kell széthajtania magát. Mellesleg rengeteg szünettel. A kisebbik lány nagyon nehéz munkát végez. Nem sokan cserélnének vele.
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom, hogy az itt válaszolgatóknak volt-e már dolga ápolókkal.... Nyilván van annak a szakmának is undi, nemkívánatos része. De az idejük nagy része tereferéből áll. Nem lehet velük mit csinálni, ha szólsz nekik bármiért is, leb sznak. Konkrétan leb sszák a beteget, mintha a valagukból rántották volna elő. Te meg még vissza sem szólhatsz, mert extrém módon védi őket a törvény.
2023. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Én azt mondom, hogy egy jó tanárnak többet ér a munkája mint egy jó ápolónak, és több ember tudna ápoló lenni mint jó tanár. Én ezek alapján a tanárnak szavaznék valamivel nagyobb fizut. Konzervatív jobbos vagyok.
2023. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Normális kapitalizmusban az, hogy ki, hány évet és hova járt, semmit nem jelentene. Piac beáraz mindenkit. Sajnos az oktatás az kommunista módon működik, meg is látszik. Ha minden iskola magán suli lenne, s annyi pénzt kérne el, amennyit akar, a kormány pedig valamekkora részét átvállalná a költségnek, akkor a tanár bérét is a piac határozná meg, s annyit kapna a tanár is, amennyit ér. De ettől még simán megtörténhetne így is, hogy a kisebbik lány többet keres, pont les*rja mindenki, hogy te a töködet vakartad az elmúlt 6 évben, vagy egyetemre jártál, ha a munka, amit elvégzel, kevesebbet ér 6 év egyetemmel, mint 6 hónap OKJ-val, azt jelenti, nem okosan töltötted el ezt a 6 évet.
2023. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!