Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos ez? (Írd le kérlek...

Igazságos ez? (Írd le kérlek azt is, hogy jobb- vagy baloldali vagy?)

Figyelt kérdés

Két lányom van.


Az egyik 27 éves, 6 évet járt egyetemre, 12 féléves tanárképzésre.

Ő 3 éve tanít egy gimnáziumban, pótlékokkal együtt nettó 207 ezer ft-ot keres.


A másik lányom 25 éves. Ő középiskolát végzett, OKJ-s ápolói végzettsége van, 6 éve dolgozik a helyi kórházban.

Jelenleg nettó 410 ezret visz haza pótlékokkal együtt.



Nem hiszem, hogy ez normális dolog lenne, hogy OKJ-vel a dupláját keresi valaki az egyetemi diplomáshoz képest.


És nem a kisebbik lányomtól irigylem, hanem a másikét tartom irreálisan alacsonynak.



2023. jan. 4. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem igszsagos. Szerintem sem.


De a bertabla nyilvanos, a lanyod tudta hogy mennyire nem fizetik meg a hivatasat. 2005 kornyeken 50kt kerestek a kezdo tanarok. Mar akkor is ehenhalashoz volt elég.


12 állami felevet elpazarolni tanarkepzore es utana panaszkodni a fizetes miatt. De ami rohej hogy semmit nem tesznek ellene. Ez a mostani tüntetés egy rossz vicc.

2023. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem igazságos és nem is lesz jó vége. A legnagyobb gond, hogy akik okozzák a gondot azok pont nem fogják a kárát látni ennek csak majd az átlag emberek akiknek egy még a mostaninál is működés képtelenebb országban kell majd élniük.
2023. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

"Nem tudom, hogy az itt válaszolgatóknak volt-e már dolga ápolókkal."


Volt, a családomban is volt ápoló. Ha lelkiismeretesen végzi a munkáját (én ezt feltételezem a kérdező lányáról), akkor az van olyan fontos, mint hogy az orvos jó legyen. Egyáltalán nem mindegy, hogy a magatehetetlen hozzátartozóddal emberségesen bánnak-e vagy akár veled, mikor az ágytálat cserélik ki. Néhány jó szó, bátorítás mellett vagy mintha állat lennél, ég és föld a különbség.

Ugyan, aki emberséges, az pénz nélkül is az, ellenben a bunkónak hiába adsz többet, de abszolút támogatnám, hogy az állam jobban megbecsülje ezt az igen stresszes és sokszor nem túl kellemes munkát. Sőt, hivatásnak hívom inkább.

2023. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
8: voltam kórházban és végignéztem, ahogy a kb 40 betegre jutó két ápoló folyamatosan rohangál fel-alá, pelenkáznak, 100 kilós embereket emelgetnek, fürdetnek. Kegyetlen meló.
2023. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!