Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a mozgalmakr...

Sulek Péter kérdése:

Mi a véleményetek a mozgalmakról, jó ha párttá alakul, vagy hátrány ?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, jobb a mozgalom, vagy alakuljon párttá ?

Melyik a jobb, sikeresebb, van egyáltalán a kettő között különbség, úgy értem sikerességben ?

Előnyök/hátrányok érdekelnének a következő példákban.(de lehet más pl külföldi példa is)

Pl Mi Hazánk, Nép Pártján vagy MZP új pártja.


Köszönöm a válaszokat,remélem érthető a kérdés.)



#párt #mozgalom #különbségek,jellemvonások.
2023. jan. 10. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Egy mozgalom, hiába mozgalom, ha politikai pártként viselkedik. Ilyen szempontból mindegy. Csak ámítás, hogy civil szervezet, meg független, meg közösségi összefogás. Ez csak a kábítás. Ha politikai, akkor politika.
2023. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen van benne valami.
2023. jan. 10. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
#1 Egy pàrt tagjait is civilek alkotjàk. A mozgalmak is politikai szervezetek. Milyen jelentőségteljes szempont alapjàn választod le utóbbit a politikáról?
2023. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

3: Nem én választom le :D

Vannak nem politikai mozgalmak is.

Egyébként pont azt írtam, hogy a politikai mozgalmak hiába ámítják az embereket azzal, hogy ők nem azok. De azok.

2023. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez az állandó szemérmeskedés a politikával kapcsolatban csak nálunk jellemző, mert senki se akarja kihívni a szektás agymosottak haragját. Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy ha egy mozgalomnak a céljai csak politikailag megvalósíthatóak, akkor az egy politikai szervezet.
2023. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!