Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy Magyarországo...

Támogatnád, hogy Magyarországon is bárki tarthasson fegyvert?

Figyelt kérdés
Mint az USA-ban. Nyilván a komoly bűnözői múlttal rendelkezőket le lehetne erről tiltani, de amúgy alanyi jogon tarthatna bárki.

2023. jan. 10. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
64%
És csókoltat a Lőfegyverek Istene, - amit feltétel nélkül imádsz!
2023. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok rendőr, ám több betűt nem ér, hogy semmit nem tudsz valamiről és megjátszod, hogy igen! El ne felejts minden lehetséges helyre elrejteni egy csőre töltött fegyvert! Pá!
2023. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
19%

63# Még mindig nem érted. Itt nem az a lényeg hogy valaki ért e hozzá vagy nem (egyébként lehet többet is értek a különféle lőfegyverekhez mint te ugyanis az izraeli állampolgársághoz muszáj katonai szolgálat nemtől függetlenül), a lényeg az hogy te élből elzárnál mindenkit aki jogszerű önvédelmet akar gyakorolni és korlátoznád más önvédelemhez való jogát, mert rajtad kívül itt mindenki hülye mindenhez.

A korábbi érvelésekre megint semmit nem reagáltál, hogy pl ha a történelmet nézzük jó dolog e ha csak a karhatalomnál van fegyver, pl miért nincs Ausztriában vadnyugat, miért is jó a magyar balkáni ököljog ahol a nők és öregek súlyos hátrányban vannak stb stb.

2023. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
64%

A nők és öregek lőfegyverrel is hátrányban vannak, igaz nem akkorában. Plussz azok is hátrányban lennének akik nem engedhetik meg a fegyvert (pl az előbb említett idős nyugdíjasok), csak még sokkal jobban mint most egy késes betörő ellen.

Igazából valószínűleg csak hátránya lenne, az előnyei erősen esetlegesek. Akkor a rendvédelmi szerveket is fel kellene készíteni arra, hogy gyakorlatilag bármikor fegyveres konfliktus alakulhat ki és ezt a jelenlegi állomány nem tudná kezelni, még a TEK-ről is kikerült egy videó, ahol egy gázpisztollyal hadonászó embert kb megöltek mire hatástalanítani bírták, szürreális volt még nézni is. Magyarország nem áll készen erre, és a közeljövőben nem is fog. Azt meg hogy a fegyvereket késekkel meg autókkal hasonlítod össze, a magyarokat meg svájciakkal és osztrákokkal inkább figyelmen kívül hagyom, csak elvesznek az érveidből nem hozzáadnak.


Tegyük fel bevezetik. A bűnözők innentől kés és gázpisztoly helyett éles lőfegyverre váltanának, hiszen bárkinél lehet. Igen tudom, ők nem kapnak fegyvert persze persze, emlékeztetnélek hogy ez itt magyarország, a korrupció melegágya. Az emberek nagyrésze amúgyis alkalmatlan lenne a használatára, nem véletlenül nem ajánlanak kést sem önvédelemre, egyszerűen ahhoz hogy értelmesen tudd használni olyan lélekjelenlét kell, ami egy ilyen helyzetben keves embernek van.

A lőfegyver is mint sokminden más akkor hatékony ha csak neked van. Ha bárkinek lehet onnantól gyakorlatilag nem változtattál semmit a helyzeten, csak rászabadítottál civilekre olyan tárgyakat, amik életek kioltására lettek kitalálva. Nem, a kést és az autót elsősorban nem arra használjuk, bármennyire is szeretnéd.

2023. jan. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
63%

64# Persze hogy figyelmen kívül hagyod az érveket amit korábban mondtam, mert nem tudsz rá semmit reagálni és cáfolja amit mondasz. Ne hasonlítsam a magyarokat az osztrákokhoz oké, de láthatólag azzal nincs bajod amikor a magyarokat az amerikaiakhoz hasonlítgatják, akik minden értelemben még távolabb vannak a magyaroktól mint az osztrákok.

A késes és autós példát arra írtam amikor valaki tömeggyilkosságokkal jött, hogy ehhez igazából nem is kell fegyver. Nem mellékesen Amerikában az ilyen tömegmészárlásokat szinte kivétel nélkül automata fegyverrel követik el amit én nem is engedélyeznék.

Az meg nagyon aranyos amikor azt próbálod bizonygatni hogy én mint nő igazából sokkal inkább hátrányban lennék lőfegyverrel egy kigyúrt gorillával szemben mint puszta kézzel.

A többi "érved" meg kb arról szól hogy 1. mindenki hülye és képtelen lőfegyvert használni, ezt gyakorlatilag semmivel nem tudod megérvelni azon kívül hogy TE ezt gondolod. Hát pl azoknak a többsége akik megszerzik az izraeli állampolgárságot, és kötelesek katonai szolgálatra, ők se láttak még fegyvert, aztán szépen megtudják tanulni kezelni, hogy lehet ez lélekjelenléttel és szabályszerűen, mert akármilyen hihetetlen, meg lehet tanulni.

2. mennyi mindent kéne változtatni, tehát maradjunk is szépen a mocsárban. Hát ilyen logika mentén hagyjuk a demokráciát is, hiszen annyi mindent kellett változtatni, mennyi visszaélés volt belőle rendszerváltásnál is, most is, nem való ez ide. Menjünk vissza a feudalizmushoz az működött 1000 évig, válasszunk királyt, menjen vissza szépen mindenki kapálni, igaz?

Nézd én nem azt mondom hogy a bevezetés után nem lesz zökkenőmentes a dolog, nem lesznek visszaélések, dehogynem lesznek. Ahogy semmi nem megy zökkenőmentesen ha valamit változtatni akarsz, ahogy a demokrácia bevezetése 90' ben is sok bajjal járt, de erre nem az a megoldás hogy akkor menjünk vissza a Kádár rendszerbe, mert felmerültek problémák. Ennek a fegyver kultúrának itt is ki kell majd forrnia, és ehhez idő kell, rövid távon ennek lehet hogy lesz negatív hozadéka, de hosszú távon amikor kialakul a felelős fegyverhasználat, nagyon jól jár majd vele mindenki. Hiszen önvédelmi téren mondjuk a nők és öregek önvédelmi esélyeit kifejezetten javítani fogja és igenis több esélyük lesz mint pusztakézzel, ezt te sem tagadhatod.

A másik dolog egy olyan társadalom ami ért a fegyverhez sokkal inkább életképesebb egy jövőbeli konfliktusban mint az akik nem. A zsidóknál sem volt semmilyen fegyver kultúra a második világháború előtt, meg semmilyen önvédelem, aztán kellett egy Holokauszt hozzá hogy rájöjjenek milyen fontos is az önvédelem, meg a közösség védelme. Sajnos ehhez egy ilyen kellett, reméljük a magyaroknak nem kell hozzá egy saját Holokauszt, főleg úgy hogy a magyar messze nem a legnépszerűbb nép a régióban. És igen tudom EU meg NATO tagság bla bla és majd más mindig megvédi az országot, de ez nem lesz mindig igy. A Holokausztot se gondolta volna senki hogy valaha is megtörténhet, ahogy azt se hogy Oroszország megfogja támadni Ukrajnát, de a másik szomszédban a szerbek és koszovóiak között is alakul a háború, a történelem sajnos nem úgy alakul ahogy mi azt eltervezzük és ha ott állsz mindenféle önvédelem nélkül akkor elég hamar fűbe fogsz harapni. Az a nép ami nem tudja magát megvédeni az életképtelen és elfogják fújni.

2023. jan. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
71%

Még egy utolsó komment ehhez a topichoz, utána lezárom a vitát mert nem látom értelmét, elbeszélünk egymás mellett.


Nem esik jól, de sajnos valahol be kell ismernem a kommenteket olvasva, meg a hozzájuk kapcsolt pontozást látva, hogy ez a társadalom még tényleg nem áll készen mentálisan a fegyvertartásra. Én voltam olyan naiv hogy azt hittem át lehet léptetni a magyar társadalmat egy felnőttebb szintre ahol nagyobb önállóság van az államtól, de ez nem lehetséges. Ezt kénytelen vagyok beismerni.

Itt valójában nem is érvek vitáznak hanem kultúrák. Én elsősorban a Holokauszt miatt tartom nagyon fontosnak az önvédelmet. A zsidók alapvetően a történelem folyamán nem igazán bízhattak meg az államban, se a karhatalomban ami folyamatosan őket cseszegette. Rá voltak kényszerítve egyfajta államtól független önállóságra/gondolkodásra. Bennem a történelmi tapasztalatok miatt van bennem hogy nem bízok az államban, ez megmutatkozik önvédelem terén is.

A magyar mentalitás nem ilyen. Ha szétnézünk az országban láthatjuk az átlag magyar igenis az erős vezetőben hisz, az erős államban, az erős karhatalomban. A magyarok szeretik ezeket az erős nemzetvezetőket, pl Horthy-t vagy Kádár Janibácsit, vagy most Orbánt. És ez nem csak a jobboldaliakra igaz, de baloldalon is Gyurcsány a legnépszerűbb aki karhatalommal embereket veretett agyon, vagy ott van a harmadik helyen a fasiszta Toroczkai aki szintén nagyon népszerű. Ezek hárman Orbán, Gyurcsány, Toroczkai tökéletesen leképzik a magyar gondolkodásmódot. A magyarok az államtól várnak mindent, a védelmet is. Ebben hogy erős karhatalom kell abszolút konszenzus van politikai oldaltól függetlenül, itt a kommenteken is látszik.

Ezért nem értjük mi egymást, mert másfajta kultúrából jövünk, más a mentalitás.

Igen lehet jönni az USA-val hogy vannak iskolai lövöldözések, meg illegális fegyverkereskedelem meg hasonlók, igen ezek valóban problémák, és ezek a fegyvertartásból fakadnak. Viszont az amerikai történelemben soha nem volt diktatúra, és ezt a civileknél lévő fegyver akadályozta meg, hogy nincsenek kiszolgáltatva a hatalomnak, meg tudják magukat védeni, önállóak. Ha az USA-ban valaki diktatúrát akarna kialakítani másnap egyből lelőnék a polgárok a sleppjével együtt, efelől ne legyen kétséged.

Ezzel szemben Magyarországon jah nincs iskolai lövöldözés, nincs illegális fegyverkereskedelem, viszont volt egy 56'os megtorlás, volt egy Dunába lövetés, volt egy Szálasi rendszer és lágerekbe elhurcolás, voltak gulágok. Bizony ez abból fakad hogy a magyarok ennyire megbíznak a karhatalomban, hogy az önvédelmet (az életüket) is rábízzák ahogy teszik ezt ma is, ki vannak szolgáltatva a rendszernek, nem tudnak az ellen fellépni, mert nincs a kezükbe semmi. Nem kell csodálkozni ha Orbán is kiépített egy autoriter rendszert, mert ki tudja ebben megakadályozni? Senki és kis túlzással azt csinál amit akar. Ezért vannak itt folyamatosan autoriter rendszerek és diktatúrák, mert a magyarok nem akarnak önállósodni, hanem az államot ruházzák fel többlethatalommal, mert mindenki az állambácsitól várja a megváltást, meg a védelmet.


Most kérdés melyik felfogás a jobb az amerikai vagy a magyar? Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Ha beletesszük a jenkik iskolai lövöldözéseit egy serpenyőbe a másikba meg a dunába lövetést, gulágot, Szálasit meg hasonlót, melyikben volt élhetőbb, humánusabb rendszer? Csak nem a csúnya gonosz vadnyugati Amerikában? Nem lehet hogy az ő felfogásuk a jobb még az iskolai lövöldözések mellett is?


De oké hagyjuk ezt, kössünk egy konszenzust, jelenleg tényleg nem érett meg a fegyverre a magyar társadalom, ebben akkor értsünk egyet. Én voltam a hülye hogy azt feltételeztem rá lehet bírni az embereket az államtól való függetlenedésre és önállóságra. Ez úgy tűnik ma nem lehetséges.

2023. jan. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
25%
Szabad fegyvertartás lenne, akkor most valszeg 3 halott rendőrről szólnának a hírek pl...
2023. jan. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
20%

" Én elsősorban a Holokauszt miatt tartom nagyon fontosnak az önvédelmet. A zsidók alapvetően a történelem folyamán nem igazán bízhattak meg az államban, se a karhatalomban ami folyamatosan őket cseszegette."


Akkor az elképzelésed alapja egy nagyon naív és buta gondolat. Azokban az országokban ahol szabad fegyvertartás van, még ott sem fordulhatsz fegyverrel az állam és a rendvédelmi szervek ellen. Ha holnap kitalálnák, hogy te mész a marhavagonba, a szabad fegyvertartás mellett továbbra sem lenne jogod "önvédelmre" a hatóság ellen.


" hogy ez a társadalom még tényleg nem áll készen mentálisan a fegyvertartásra. "


Az a szomorú, hogy ezt csak most veszed észre, pedig te aktív voltál az előző parlamenti választás idején is. Akkor nem esett le, hogy itt mindenki hülye? :D

2023. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
10%

#65

A 66-os kommented teljesen korrekt, erre mi szükség volt?

1. Ez volt az első kommentem itt, ne kérj már számon plíz hogy neked válaszoltam és nem az előtted lévő 60 másik embernek. Mindkettővel bajom van.

2. Nem érdekel mire írtad, teljesen felesleges egy minimum félautomata fegyvert egy késhez vagy bármi máshoz hasonlítani. A hadseregek sem véletlenül használnak suzuki swift helyett fegyvereket gyilkolászáshos, kicsivel hatékonyabb.

3. "A nők és öregek lőfegyverrel is hátrányban vannak, igaz nem akkorában" Szó szerint ezt írtam, hogy nem akkorában mint most. De ha egy átlag nőt nézel azért empatikusabbak mint a férfiak (magyarul kisebb valószínűséggel lő beléd lyukat, inkább próbál békésebb megoldást találni), valamint nem olyan határozottak főleg az ilyen kiélezett helyzetekben. Ez persze személyes tapasztalat, elhiszem hogy te superwoman vagy, és köszönöm hogy aranyosnak tartasz <3

4. Te sem hoztál semmi statisztikát, végig azzal érvelsz amit gondolsz (mint mindenki). Fasza fasza hogy izraelben mindenki john wick, csak itt 1 nincs sorkatonaság 2 amikor volt akkor is szar volt, és fegyvert alig használtak 3 mondj egy magyar vizsgáztatási rendszert ami jól működik és nem sző át a korrupció

5. Én nem azt mondom hogy nem kell változtatni, hanem azt hogy a fegyvertartas egy olyan dolog amit egy fejlett társadalomban sem támogatok nemhogy nálunk. Az egyetlen elfogadható érv mellette az a hatalom kordában tartása, azonban ez is olyan, hogy: HA esetleg europa közepén sikerül egy kvázi diktatórikus államot kialakítani és HA a magyarok egységesen összefognak ez ellen akkor ESETLEG HA nem kap katonai támogatást sikerülhet megdönteni. Kicsit sok benne a feltételes mód.

Értem én hogy ez kultúrális különbség köztünk és megértem azt is hogy te a történelemből okulva miért szeretnéd, de akkor sem tartom túlzottan jó ötletnek, főleg nem önvédelmi szempontból, amivel általában érvelni szoktak.

2023. jan. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
71%

Ha általános lenne a fegyvertartás, folyamatosan lennének esetek, szerintem minden napra jutna egy.

Pédául a debreceni akkugyáras közmeghallgatáson is a plafonba lőttek volna, lehet nem csak oda.

Az érdi cigány vendettánál sem volt fegyver, ha mindenki fel lett volna pisztolyokkal szerelkezve....

Belegondoltok, hogy borsodi cigányok winchesterrel járják a vidéket?

A budapesti drogosoknál is lenne egy madárlátta stukker pár skulóval?

Az általános részeg összeszólalkozások nem bunyóval végződnének.

Közlekedési incidenseket hamarabb lerendeznék, csak lehet te lennél az, akit kilőnek.

Elmegy a család kirándulni az erdőbe, és kamaszok épp ott lövöldöznek, mert milyen jó kaland.

Disznóvágáson lőjük fejbe a disznót glock-kal, de 3 pálinka után már úgy célzok, hogy gellert kap a golyó, és Jóska fejébe száll.

Sz. Szilárdnál, a Lecke utcai rendőrgyilkosnál nem egy kés lett volna, hanem lőfegyver, akkor egy sorozattal lehet kilőtte volna az összes rendőrt.

Cigány családi balhék esetén, ahol villával, botokkal támadnak egymásnak, most lerendeznék lőfegyverrel. Csak lehet a normális ember is kapna belőle adagot.

2023. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!