Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt pedagógusok, vagy...

Vannak itt pedagógusok, vagy pályakezdők, esetleg hallgatók, akik az elmúlt hónapok folyamatai láttán otthagyják/hagyták a pályát, esetleg úgy döntöttek, hogy nem tanárként fognak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

#7

Van tanár ismerősöm, aki épp asztalosnak tanul. Szóval van ilyen is.

2023. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nagy bátorságra vall most beállni szakmunkásnak
2023. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

10, az az igazság, hogy azt látom a feleségemen, hogy nem bírná ki szellemi munka nélkül. Ezért is jött vissza a pályára, mert hiába volt elismertebb és jobb bérezésű a bolti eladó, egyszerűen zavarta, hogy nem használja eleget az agyát. (funfact, abban a 2 hónapban amíg a boltban dolgozott, 3 volt kollégája is ment oda interjúzni:D)


Én meg nem vagyok egy nagy barkácsolós szóval én a magam részéről nem bántam volna, ha lenne valaki a házban aki ért a villanyszereléshez:D De amúgy a paicot nem imerve is úgy voltam vele, hogy kétlem, hogy túlzottan nyomatná később a villanyszerelést:D De új tudás, a tanulás jó, praktikus tudás, szóval nem lettem volna ellene. Szerintem marad a magánóráknál a későbbiekben és annyi.

2023. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Én jelenleg gyakornok vagyok de már az első pár hónap után tudtam hogy én ezt hosszútávon nem fogom csinálni a 100%. Ezelőtt volt munkahelyen vendéglátásban irodában aztán inkább dolgozok egy irodában kevésbé megterhelő munkát és tartok mellette pár magánórát minthogy szívjak heti nem tudom hány órával a suliban, hulla faradtan hazajovok, magánórák, utána meg még készüljek másnapra...

És még a megélhetésem se biztos, egy új csizmát nem tudok venni


Nem, kösz:D

2023. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 hypno ***** válasza:
100%

#3

Konkrétan 2014-ben. Aztán 2015-ben a 2014-es minimálbérhez kötötték a tanárok fizetését, nem pedig a mindenkorihoz, vagyis hiába emelkedik a minimálbér, a tanároknál a vetítési alap még mindíg 101 ezer forint.


Aztán Novák Katalin 2021-ben kijeléntette, hogy nem lesz béemelés a tanároknak, mert a győzelmi jelentésekkel ellentétben nincs olyan állapotban a gazdaság.

Szóval össze vissza hazudoznak nekik is és nekünk is.

2023. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Magyar-matek szakon tanulok. Mellette egy családi jó barát szépségszalonjában dolgozom, heti egy napob, mint körmös, illetve a szülőfalum helyi újságjánál is dolgozom hébe-hóba.(Volt egy kis kihagyásom egyetem előtt, most vagyok elsős) Őszintén, ha nem lesz változás, mire végzek, lehet hogy ha végzem egyetemen, el se kezdek tanítani, bármennyire is szeretnék, legalábbis a közoktatást mellőzni fogom. Annyit, amennyit az első X évben keresnék, annak a felét negyedannyi időráfordítással megkeresem most hallgatóként, csak a korrepetálással... Anyagilag ez nem deal.
2023. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok végzős. Diploma után biztosan elkezdek tanítani, de ha nem fogok tudni normálisan megélni, akkor 1-2 év után váltani fogok.
2023. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a tanárok bruttója 800 lesz, akkor a takarítóké 950, a gyári munkásé meg 1.200.000.


Mondjuk ilyen inflációs előrejelzések mellet nem is lehetetlen. Majd jön a 4000 Ft-os kenyér :D

2023. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
1. év után most fogom otthagyni a tanárszakot, s inkább elmegyek mérnökire. Ugyanannyit szívatnak tanárin, mint mérnökin, csak mérnökin legalább van előrelépés, tervezhetőség. Elegem lett.
2023. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!