Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért nem...

A pedagógusok miért nem állnak le a tüntetésekkel, hiszen megkapták a ~30% emelésük?

Figyelt kérdés
A pedagógus fizetések 2023. január 1-től jelentősen emelkednek : 207 ezerről már a nettója kedvezmények nélkül 260 180 forint. Ez ~30% NETTÓ EMELÉS. Nem is értem a kormány miért 10%-ot mond amikor ez jóval kecsegtetőbb? [link]
2023. jan. 20. 12:09
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Rendben van, mert ez jelentős 30%-os emelés. Ők 50%-et akartak és lesz még jövőre is meg ha megkapnánk a jogos pénzeink ugye Brüsszeltől. Összesen 800k-ra emelkedik 2027-re a bérük. Hogyne lenne rendben!?
2023. jan. 20. 12:55
 12/30 anonim ***** válasza:
96%

"Ha keresztényi nevelést kapott biosz tanár, akkor nem az evolúcióról, hanem a Bibliáról papol majd"

A kerettantervtől nem térhet el függetlenül attól, hogy milyen tankönyvből tanít. Minden tankönyvebn ugyan az az anyag szerepel, ahogy érettségin is a központilag meghatározott kérdéseket kérdezik mindenkitől. A tankönyvek szerepe a tudás átadásának formájában van, nagyon nem mindegy hogy egy információt mennyire befogadhatóan és érthetően adunk át a gyerekeknek. És mégis ki dönthetné el hogy miből akar tanítani, ha nem maga a tanár?

2023. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
12 szerintem ezt ne ragozzuk. Nem egy fősulis, gyenge egyetemet végzett tanár/tanító mondja meg ő mit is akar tanítani a jövő korosztályának. Messze nincs annyi kompetenciája, relevanciája
2023. jan. 20. 12:58
 14/30 anonim ***** válasza:
3%

"2. Még mindig nem érted, hogy a pedagógusok nem kizárólag a béremelésért harcolnak, hanem az oktatási rendszer reformjáért. De nem írom le huszonhatodszor ezeket. Ha először nem értetted, akkor most sem fogod."


Ez igaz, de a fizetés annyira fontos, hogy fontosabb az összes többinél egybevéve. Ha ki kell emelni egy pontot, az a fizetés. Azért tüntetnek szinte csak, a többi mellékes, ha hiszed, ha nem hiszed.

2023. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

"Nem egy fősulis, gyenge egyetemet végzett tanár/tanító mondja meg ő mit is akar tanítani a jövő korosztályának"

Direkt játszod a hülyét? Pont az előbb írtam le, hogy a tananyag központilag meghatározott, minden tanárnak ugyan azt az anyagot kell leadnia. A tanár NEM döntheti el hogy mit tanít, azt viszont igenis ő dönti el, hogy miből és hogyan tanítja azt meg. Hiszen pontosan ezt, a tanítás módját tanulják az egyetemen...

2023. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
A 260 egy hétre már jó,már csak a fennmaradó 3 hetet kell kiharcolniuk.
2023. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
15 ez nem befolyásolja az aggályaimat
2023. jan. 20. 13:24
 18/30 anonim ***** válasza:
13%

"Direkt játszod a hülyét? Pont az előbb írtam le, hogy a tananyag központilag meghatározott, minden tanárnak ugyan azt az anyagot kell leadnia. A tanár NEM döntheti el hogy mit tanít, azt viszont igenis ő dönti el, hogy miből és hogyan tanítja azt meg. Hiszen pontosan ezt, a tanítás módját tanulják az egyetemen..."


De ha a tanárok tökösebbek lennének, akkor követelhetnék a teljes tananyag megreformálását, és hogy a mai tananyag alapja egy az egyben szar. Helyette apróbb kis reformokkal megelégednének, amikkel szintén ugyanaz lenne a probléma, csak kicsit kevesebb szar tananyag lenne.


Nem fogom elhinni, hogy a tanároknak SEMMI beleszólásuk nincs abba amit ők maguk tanítanak, csak nem akarnak érdemben változtatni ők se rajta. Nagyon hangzatos, hogy reformálják meg a tananyagot, de a legtöbb tanár ragaszkodna ígyis a felesleges tudáshoz, ergo nem reformálnák meg jól az anyagot, ha tehetnék se.


Amúgy nem én vagyok a kérdező.


De ha egy tanár nem ad naprakész tudást, nem érdemel jó fizetést, mert a munkáját nem végzi el. Ez van.

2023. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"A pedagógusok miért nem állnak le a tüntetésekkel, hiszen megkapták a ~30% emelésük?"

Valószínű sőt majdnem biztos hogy ez az emelés még nem elég számukra.

2023. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
0%

", szóval szerinted a 260.000 forint kecsegtető egy diplomásnak, a"



AZ én nettó nincs 200, és diplomás, sőt több diplomás vagyok. Egészen tavalyig bruttó 260-at, azaz nettó 172-t kaptam (2 diplomával) most ez lett kemény 190 idéntől, de így sincs meg még a 200 sem nettóban.


És mégse tüntetek ki is vágnának mint a fosos macskát.

2023. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!