Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ballibek hogy akarnak...

A ballibek hogy akarnak átállni elektromos autózásra akkumulátorgyár nélkül?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 12:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
31%

"És hány nincsen, mert néhány napos, hónapos, éves korában totálkárra törték."

Ez iga.

Viszont az már nem szennyezi tovább a környezetet, ellenben az elektromos autókkal, amik ugyanolyan szennyezést okoznak akkor is, ha csak 10 métert mennek velük. ( Persze, picit sarkítva értem. Az elektromos autó a fő környezeti terhelést az akkumulátora előállítása során "követi el", ez pedig ugyanakkora akármennyit is tölt utána a forgalomban. És természetesen a forgalomban töltve is szennyez, igaz, átvitten, mert a működéséhez szükséges energiát jellemzően környezetszennyező módon állítják elő.)

2023. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

"De bennem ilyenkor felvetődik a kérdés, hogy ha még egy ilyen egyszerű dolgot sem tudsz kiszámolni... "

Valóban nem bonyolult ( pláne ilyen elnagyoltan), de sosem voltam reál beállítottságú, és nagyon régen volt mikor ezeket tanúltam, és azóta sohasem kellett használnom, így elhalványultak az ismeretek. Viszont a magyarázatot egyből megértettem.

Hidd el, van számtalan olyan dolog, ami nekem egyszerű, te meg azt sem tudnád hogy kezdj neki! Felesleges ezek alapján nagyképűsködni.

2023. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32%

#31 de szennyezi a totálkárra tört autó, folyik az olaj belőle, és egy rakás fém van ott, amit beolvaszthatnak, nem beszélve a sok műanyagról aminek nagy részével semmit nem lehet kezdeni.


Egy hagyományos autót nagy környezetkárosítás előállítani, hiszen le kell gyártani a többire precíziósan egy rakás nehéz vasat, aztán használat közben is cserélgetni kell benne a kettőstömegű lendkereket, gyertyákat, olajat, szűrőket, stb, közben még tankolni is kell nem keveset, hogy a kemény 35% hatásfokú motorja menjen, és fékezéskor az összes energiát egyszerűen elfűti, fékporrá alakítja.

2023. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Már évtizedek óta ismert és filmeken dokumentált az autók ideális környezetbarát és olcsó meghajtásának módja.

A filmek címe: Frédi és Béni...


Az öreg autók is könnyen átalakíthatók rá. 🤣🤣🤣

2023. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
A világunk a felismerhetetlenségig meg fog változni az elkövetkező évtizedekben. Már amennyien túlélik a globális ellátóláncok egyre súlyosabb zavarait. Furán hangozhat, de valószínű a homokból lesz hiány először. A következő évtized végére pedig az élelmiszerellátásban lesznek súlyos problémák, a foszfor hozamcsúcs miatt.
2023. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
79%
A konzervagyúak honnan veszik, hogy csak Magyarországon lehet akkumulátort gyártani, és honnan veszik azt, hogy az nekünk előnyös?! Nekünk, azaz az köznépnek, nem a hazaáruló, korrupt dollár-, rubel-, jüanjobboldalnak?
2023. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
A "konzerv" szó egyébként kulcsfontosságú a kérdést illetően.
2023. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!