Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a kínaiak...

Mi a véleményed a kínaiak tervéről, hogy Magyarországra egy gigantikus mérgező akkumulátorgyárat akarnak építeni?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 23. 18:02
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
50%

Én is debreceni vagyok, itt születtem.

Éltem pár helyen a Földön - és Magyarországon is egy pár városban (Bp. Pécs, Miskolc) de haza jöttem, mert szeretem ezt a várost.

500 méterre lakom egy hatalmas gyógyszergyártól (TEVA) és soha nem jutott eszembe rettegni, nincs vele semmi baj!

"Minden vegyi-üzem annyit szennyez, amennyit engednek neki..."

Európában az elektro-mobilitás 2030-ra uralkodóvá válik.

Ez nem megy akkumulátorok nélkül!

A lítium aksi gyártása kidolgozott technológia szerint környezetbarát módon működik Franciaországtól Norvégiáig(!), Olaszországtól Németországig mindenütt!

Az EU környezetvédelmi előírásai minden tagállamra vonatkoznak!!!

Ami kérdéses az az, hogy Magyarországon milyen szintű az ellenőrzési rendszer az építés és az üzemeltetés során?! A magyar korrupció milyen garanciákat tud/képes adni?

Aki most kimarad, az lemarad. Emlékezzünk csak: 15 évvel ezelőtt még 5 kilós vállon cipelhető aksi járt egy Motorolla mobilhoz, ma ez már dekákban mérhető!

A járműveknél is folyamatos a technológia fejlesztése a gyártásban is és az alkalmazásban is.

Sajnos jelenleg olyanok (is) tiltakoznak, akik életükben nem láttak még akkumulátor gyárat! Igaz az is, hogy kb. ugyanez az arány az engedélyezők oldalán is...

Személy szerint semmi értelmét nem látom ennek a népszavazási kezdeményezésnek - Magyarországon eddig minden népszavazási kísérlet - így vagy úgy - elbukott!

A jelenleg folyamatban lévő gyárak biztos hogy meg fognak épülni, mert olyan horror pénzek vannak bennük, hogy azt nem fogják leállítani.

Amit el lehet érni: az egy nagyon szigorú környezetvédelmi felügyelet már az építkezés megkezdésétől a gyártásig folyamatosan! Szerintem ez a realitás.

Az ellenzéknek nem kéne egy újabb pofonba beleszaladnia - pont választások előtt!!!

2023. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
92%

Svédországban is épül giga akkugyár, pedig ők aztán nagyon kényesek a környezetre:

[link]

2023. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
21 ne legyél buta
2023. jan. 24. 13:53
 24/54 A kérdező kommentje:
Az ellenzék perfekt munkát végez, legalábbis Toroczkai. Nem csak a mérgezésen van a hangsúly, egy ilyen 9000 milliárdos befektetést kínának nem szabad lenne megengedjünk nálunk sehol. Lassan lehet pucolni innen, ha ilyeneket megengedünk.
2023. jan. 24. 17:16
 25/54 anonim ***** válasza:
42%

Én Győrben élek, és sajnos itt is felszeretnének építeni egy akkumulátorgyárat Győr-Győrszentivánon. Maga a gyár nagyon közel lenne az akkumulátorgyárhoz. A Győri lakosság egy része, mindent megtesz annak érdekében, hogy ne épüljön fel ez a gyár, mert nagyon súlyos környezeti problémák lesznek ebből. A jelenlegi aktivisták is, nagyon sok problémát találtak a gyár építésénél. Felvették a kapcsolatot jogászokkal és környezetvédelmi szakemberekkel, a lényeg az, hogy a gyár nem épülhetne meg, mert rengeteg törvényt kellene ehhez megszegni.

Győr polgármestere, aki jelenleg Dr.Dézsi Csaba András, semmilyen tiltakozáson nem hajlandó részt venni és meghallgatni a Győri lakossokat ez ügyben.

Akkumulátorgyár van Magyarországon több helyen is, de amióta azok üzemelnek, azóta a közelben lévő ingatlanoknak az ára kevesebbet ér, a aksigyárakban folyamatos ember felvétel van mert nem tudják megtartani a dolgozóikat, mert egészségtelen munkakörnyezetben dolgoznak.

Pl... Komárom,

Sok embert ismerek akik, ott dolgoztak. Csak rosszat halottam arról az aksigyáról.

2023. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:

Itt lehet jelentkezni szavazásra.


elnok@mihazank.hu

2023. jan. 24. 19:37
 27/54 A kérdező kommentje:
Nem akarsz veszélyes anyagokkal foglalkozó, évente 300 ezer tonna szén-dioxidot kibocsátó, napi tízezer köbméter ivóvizet használó, zajos akkumulátorgyárat a házad közelében? Nem akarod, hogy elértéktelenedjen az ingatlanod? Nem akarod, hogy elvegyék a termőföldeket? Ha nem, akkor csatlakozz a Mi Hazánk Mozgalom helyi népszavazási kezdeményezéséhez. Először Debrecenben akadályozzuk meg ezt a tervet, aztán az egész országban. Most azokat keressük, akik közénk állnak, hogy egy hónap alatt 35 ezer debreceni lakos aláírását gyűjtsük össze, ennyi kell ugyanis a népszavazás kiírásához. Segíts a helyszínen gyűjteni az aláírásokat! Jelentkezni az elnok@mihazank.hu címen lehet.
2023. jan. 24. 19:39
 28/54 anonim ***** válasza:
0%

11+12

Ne sírjatok.ti szavazzátok meg kósát 70%-al tehát az a minimum hogy megbíztok benne és feltétel nélkül támogatjátok ahogy eddig is.a menekülést nem is értem.

2023. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
66%
27 - Köszönöm, Toroczkaival semmiképp nem szeretnék egy platformon szerepelni!
2023. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Ne legyél buta 29
2023. jan. 25. 08:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!