Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért nem kerül szóba...

Az miért nem kerül szóba soha, hogy a Fidesz azért IS tud nyerni 2010 óta, mert megváltoztatta a játékszabályokat választáskor és már nem többségi hanem arányos a választási rendszer?

Figyelt kérdés
Hupszika. Hogy is van ez.
2023. jan. 23. 19:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9) Már hogyne lehetne legyőzni, lásd pl az időkőzi országgűlési választások, amiket elveszített a Fidesz. Nem kell mást csinálni, mint az országos listán több szavazatot kapni, mint a Fidesz amellet elég egyéni körzetben több szavazatot kapni, mint a Fidesz jelöltje
2023. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
8%

"Hupszika." Valamiért rögtön a spanyolviasz jutott eszembe... :)

A Fidesz 2010-ben is 2/3-dal győzött, pedig az még a régi választási rendszer volt. Több választási szakértő is kiszámolta már, hogy a 2010 utáni választásokat is a Fidesz nyerte volna, még akkor is, ha nem változtatnak a szabályokon.

Az angol választási rendszer tudod milyen? Akár az is előfordulhat, hogy egy párt 100%-os többséget szerez a parlamentben, ha minden jelöltjük mondjuk 51:49 arányban nyer. Ez szerinted arányos? Persze, ilyen sosem fog előfordulni, de a választási rendszer alapján elvileg megtörténhet.

...de vegyünk egy magyar példát: 2022 áprilisában Budapesten "csak" 47:41 arányban nyert az ellenzék. Ez viszont 17:1-es parlamenti mandátum megoszlást jelentett (dereng az angol példa?). ...és szólt bárki is egy szót ezzel kapcsolatban a kormányoldalon? Nem, mert az a 17 ellenzéki egyéni jelölt meg tudta nyerni a saját választókerületét, tehát teljes joggal lettek képviselők.

2023. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"A Fidesz 2010-ben is 2/3-dal győzött, pedig az még a régi választási rendszer volt. Több választási szakértő is kiszámolta már, hogy a 2010 utáni választásokat is a Fidesz nyerte volna, még akkor is, ha nem változtatnak a szabályokon."


De nem 2/3-dal, nagy különbség. Azért van 2/3 később is, mert megbuherálták a szabályokat.

2023. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, erről elég sokat írtak már az évek során.



A Fidesz úgy nyeri meg a futóversenyt, hogy a többiek lábát összeköti, majd befut a célba, és közli, hogy győzött

[link]

2023. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
5%

13) A 2022-es választáson a régi váalsztási rendszerben is meg eltt volna a 2/3.

A Fidesz több szavazatot kaptt, mint 2010-ben

2023. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%

15: és a korábbi választásokon?


PLusz ne feledjük, hogy a 2/3-dal tudták megcsinálni a KESMA-t, a 24 órás propagandát, meg számos egyéb módosítást, ami az agymosáshoz hozzájárult. Ne játsszuk el, mintha egyenlő esélyek lettek volna, amikor a fidesz aktívan dolgozott a hatalma bebetonozásán:



" A hegemón autokrata rendszerekben viszont hiába van többpárti választás, egyszerűen olyan túlsúlya van az uralkodó pártnak, hogy gyakorlatilag nincs érdemi lehetőség arra, hogy választásokon megbuktatható legyen. „A ravaszul kitalált jogszabályoknak köszönhetően ha valami gyanús ügy van, akkor, hogy-hogy nem, az pont nem fog vonatkozni soha a kormánypártiakra” . A Fidesz elsöprő győzelme lehetetlen lett volna a sok száz milliárdba kerülő média- és propagandagépezet, az állam- és párterőforrások összeadódása nélkül, és „egy csomó más olyan dolog nélkül, ami elképzelhetetlen egy demokratikus politikai berendezkedésben”. "

2023. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
8%
16) Dehogy nincsen rá esély. Ahogy az időköziken is láthattuk tööbbször már leszereplt a Fidesz jelöltje. Több szavaztot kell elérni, mint a Fidesz és máris ebben a rendszerbne is más párt alkíthat kormányt. ez a mádia túlsúly duma már unalmas, mint kiderült bőven kapott az elelnzék is külfödlről pénzt, amiből tudtak normál kampányt csinálni. Mge kell, hogy modnjam én azt se tudtam a több százmllirádos proaganda gépeuetből hogy van -e még a megyei hírlap vagy a köz tv vagy a Kossuth rádió, csak a netről tájékozódóm,-
2023. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#13 pontosan!


Nem az a baj, hogy a fidesz van hatalmon, hanem hogy abszolút tejhatalmuk van és konkrétan feleslegesen van ellenzék 12 éve, mert egyszerűen semmibe se szólhatnak bele.

Ha a fidesz a világ legjobb pártjanlenne a legtehetségesebb politikusokkal és szakemberekkel, akkor is kellenének ellensúlyok, mert emberek és hibázhatnak. De jelenleg bármit megtehetnek amit csak kitalálnak, a média birodalom miatt pedig méginkább igaz, mert bármilyen döntésüket kedvezően tudják bemutatni az egész országnak 0-24 spamelve.


Hidd el akármennyire utálom a fideszt, ha nem lenne 2/3, akkor nem külföldre dolgozgatnék és tervezném a költözést, de szerintem ezzel sokan vagyunk még így. Persze igen hülye lipsi vagyok és biztosan 12 év tejhatalom nem árt meg, mert ők nem emberek hanem maga az országot megmentő ember feletti hősök...

2023. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
#18: Ezt én is leírtam már többször is, hogy a kétharmad ami nagyon problémás, pláne ilyen hosszú ideig. Személy szerint annak se örülnék, ha az én szimpatizánsom rendelkezne ennyi ideig ekkora hatalommal. A Fidesznél egyértelműen mutatkoznak a hatalommánia tünetei, a népszerűségük megtartása pedig mindennél fontosabb nekik. Nem tudom, hogy ezt hogy nem lehet észrevenni és legalább elgondolkodni rajta, hogy biztos jó ez így? Engem fideszesként is aggasztana ez és ezt moat őszintén mondom.
2023. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
19: a fideszeseket nem aggasztja, bennük túl sok polgári gondolat nincs, hogy a hatalom ne legyen korlátlan felettük, ők inkább jobbágyként gondolkodnak, hogy a jóságos király van hatalmon, akit dicsérni kell, mert csak jót csinál
2023. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!