Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiataloknál miért terjed a...

Fiataloknál miért terjed a Buddhizmus?

Figyelt kérdés

A fiatalok körében egyre népszerűbb a Buddhizmus. Elég megnézni a közösségi média oldalakat. Tele van buddhista dolgokkal (karma, Buddha idézetek vagy jelképek stb.)

Ez miért van? Állam leginkább a kereszténységet nyomja.



2023. jan. 24. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább divat, ha már az arcába tolják az embernek. Ismert emberek között is van pár ilyen. Pl Sebestyén Balázs, Ábel Anita. Egyik sem tűnik tipikus buddhistának. Azok nem ilyen exhibicionista bohócok. Régen ahol laktam volt egy közösség, akik eszerint éltek. Egyik sem ilyen harsány embernek tűnt. Nehéz lett volna elképzelni bármelyiket is valami műsorban poénkodni, aztán meg naponta látni ájtatos képpel járkálni az utcán.
2023. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze nem is úgy gondoltam, hogy Buddhista szerzetesként élnek (mintahogy a keresztények 99% sem a tíz parancsolat szerint él) inkább úgy, hogy a Buddhizmus elvei, értékei szimpatikusabbak mint a kereszténységé
2023. jan. 24. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne tévesszen meg, amit a közösségi oldalakon látsz, az ilyen képeket és idézeteket sokszor fogalmatlan, esetleg csak felszínes vagy akár téves ismeretekkel rendelkező emberek osztják meg, nem buddhisták vagy legalább a buddhizmust jól ismerő emberek. Buddhista vagyok sok buddhista ismerőssel, velem ezek a dolgok legfeljebb csoportokban jönnek szembe. Az egzotikus külsőségek sokakat vonzanak, a dharma-tanulás és meditálás már kevesebb embert.


Régen cseteltem egy indonéz sráccal, megkérdeztem, szerinte mit nyújt a kereszténység a távol-keleti fiataloknak, amiért annyira népszerű a körükben. A srác azt mondta, semmi különöset, egyszerűen különbözni akarnak a szüleiktől.

2023. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
A buddhizmus legalább békés vallás, nem úgy mint az ábrahámi vallások. Nem terjeszt gyűlöletet, mint pl a kereszténység vagy az iszlám.
2023. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is csak tini idealizmus és divat. Amikor én voltam tini, akkor éppen a krisna tudat lett trendi egy csomó embernél. Lett is egy csomó kamuvegán, absztinens haverom, akik aztán 18-20 évesen feladták az egészet.


Most éppen trendi lett a fogyasztói társadalomból a nagy "ősi" bölcsességek felé fordulni. Persze, ahogy a #3-as mondta: csak úgy coelho szinten megy ez, amúgy a spiritualitás kb nulla mögötte.

2023. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom milyen ismerőseid vannak de én nem tapasztaltam ezt a trendet, vagy valamit baromira félreértesz, ahogy #3-as írja.
2023. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Elegük van az oktalan gyűlölködésből és az erőszakos környezetből, amelyben kénytelenek élni manapság.
2023. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na aztán mi leszavaznivaló volt a válaszomban, kretének? :D
2023. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Állam leginkább a kereszténységet nyomja."

Éppen ezért az nem is népszerű. Magyarországon a kereszténységet a Fidesz kvázi kisajátította.

2023. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi buddhistáról szerintem nem is tudod hogy az. Csak amikor kiderül, akkor jössz rá, hogy nahát.. ez volt az a különös amit nem tudtál megfogalmazni, hogy mitől másabb, mint mindenki más.
2023. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!