Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pedagógusbérek, ez most hogy...

Pedagógusbérek, ez most hogy van? Vagy mi értelme így?

Figyelt kérdés

Feleségem gyógypedagógus, ma megkapta a szerződésmódosítását az ideib éremeléssel kapcsolatban.

Bruttó 391ezer forint, azaz nettó 260 körül. Szerintem ez amúgy egy elég korrekt kezdő fizu diplomáséknak. Bár feleségem több mint 6 éve van a pályán.


Viszont a kollégái, akik 22-28 éve vannak a pályán ugyanennyit kapnak. Oké, ilyen 5-6ezres eltérések vannak, de lényegében ugyanennyi. Ez komoly? A 260 szerintem korrekt kezdőfizetésnek, és ugyan feleségem nem kezdő, de na, ez van. De aki évtizedek óta a pályán van gyakorlatilag semmivel sincs előrébb...

Most így ugyanannyit keres párom, mint az anyja (óvópedagógus) aki pár év és nyugdíjba mehet.


Komolyan vár bárki is bármilyen javulást ettől az emeléstől? Gyakorlatilag 0 jövőképet ad egy ilyen rendszer...



2023. jan. 27. 17:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

Akkor lényegében ugyanazt csinálják, mint az egészségügyben. Úgy próbálják megtartani a gyeplőt, hogy egymás ellen ugrasszák a tanárokat. Tipikus fideszes gerinctelen aljas viselkedés.


10-es Ez nettó marhaság, amit mondasz. Én négy évig dolgoztam, aztán elegem lett és inkább elmentem más területre, úgyhogy tudom, hogy mi zajlik. Nincsen ilyen, hogy frisebb a tudás. Sokszor szó szerint ugyanaz a tananyag, mint mondjuk ami a 90-es években volt. Ez az egyik követelésük, hogy modernizálják a tanterveket. Ergo egy kezdő tanár tudása semmivel sem több, vagy frissebb vagy használhatóbb, mint aki ott tanít már 10-20 éve. Sőt, amikor a tanár tanít, akkor tanít igazán, úgyhogy ha egy tanár már 50-szer leadta a tananyagot, akkor érti csak igazán, amit tanít. Meg ugye, hiába van fél év gyakorlat az egyetemen, az egy ilyen komplex hivatásban, nem sokat ér. Évtizedek után is tud még a tanár új dolgokat tanulni a tanításmódszertanáról. Egy kezdő tanár azt sem tudja, hogy mire figyeljen. A tananyagra, a fegyelmezésre, az adminisztrációra, a módszertanra. Nem lebecsülni akarom a kezdő tanárokat, de az egy hatalmas b*romság, hogy "frissebb és használhatóbb" a tudása, mint az idősebb tanároknak...

2023. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne rakjunk már egymás mellé egy múlt rendszerből letapadt szemilitással küszködőt,egy fiatal mai világban nevelkedett emberrel.!
2023. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12-es Nem sikerült megértened a mondanivalómat, amit a pipáid számából már korábban is észrevehettem volna, de figyelmetlen voltam. Értem, ki lett adva a fideszes aktivistáknak, hogy most akkor osszuk meg a tanárokat és a fiatalok mellé fogunk állni.
2023. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Aki 40 éve pályázik,az már legalább 60 felett van.

Rakj mellé egy 25-30_ast aki a mai világban nőtt fel.

Tessék,nesze.

2023. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de nem véletlenül van másfél pipád. Nem azért, mert ilyen vagy olyan oldallal szimpatizálsz, hanem hiányzik az érvelésedből az ok okozatiság.


Még egyszer megpróbálom, hátha. A mai oktatási rendszer elakadt valahol a kilencvenes években. Nincs érdemi előrelépés sem a tananyagban, sem a módszertanban. Semmi előnye sincs egy pályakezdő tanárnak az adott körülmények között egy tapasztalt tanárral szemben. Nincs ilyen, hogy hatvanas szenilis tanár. Folyamatos orvosi vizsgálatok vannak, ahol az alkalmasságukat vizsgálják a tanároknak. A fiatalabbak technikai tudása a számítástechnika tárgyat leszámítva nem mutatható ki, mert például az okostábla vagy a zoom használatát bármelyik tanár pikk-pakk meg tudta tanulni. Viszont a tanítási tapasztalat a fiatal tanárokból hiányzik. Ez tény.

2023. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem ez amúgy egy elég korrekt kezdő fizu diplomáséknak."


Nem tanári diplomás, de diplomás emberként szerintem ez nem egy korrekt kezdő fizetés diplomásként. Ennél jóval több lenne a korrekt diplomás kezdő fizetés és az még mindig nem oldaná meg problémákat.

2023. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
91%
Jorrekt fizetés egy friss diplomásnak? Egy hatelemis operátor keres ennyit a gyártósoron...
2023. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!