Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann Rózsáék miért nem...

Hoffmann Rózsáék miért nem ésszel racionalizálnak?

Figyelt kérdés

Erősen csökkentették, sok helyen megszüntették a jogi/bölcsész/gazdasági képzések keretszámát, a természettudományi/informatikai/műszaki szakokét pedig kevésbé csökkentették/emelték.

Közben van büfészak ill. nem keresett szak a műszaki illetve a term.tud. képzési területeken is, és talán kevésbé túlkapott a megkurtított háromban is.

Miért nem lehet védeni a pályaválasztókat? Nem lehet elvárni azt, hogy mindenki alaposan olvasson utána, hogy az általa választott szak diplomájával kitörölheti-e, és ha ezt olvassa is, lehet elfogult és nem hiszi el a negatívumokat. Majd mikor lelkesen elvégzi a 7(6) + 4 félévet, akkor jön a pofáraesés.

Ha már racionalizálás, miért nem lehet egyesével, szakonként, miért kell képzési területre általánosítani?


2012. nov. 7. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Talán mert Hoffman Rózsának és a bandájának nincs agya?
2012. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez egyértelmű, attól még nem vigasztal... :/


Sok humánra menő társam fizet vagy feladta álmát, pedig nem biztos, hogy felesleges, túlképzéses a szakja attól még, hogy humán.

Én meg elvakultan jöttem egy reál szakra, ami felesleges, attól függetlenül, hogy reál és jaj fel kell futtatni a reált...

Háát...

2012. nov. 7. 19:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az egész botoxos csapat IQ-ja nem teszi ki a teknősbékáét
2012. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezek a beszólások nem nyugtatnak meg. Már elterveztem azt is, hogyan lenne jó megkínozni őt, de az se nyugtatott meg :D
2012. nov. 7. 19:22
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Mindig mondom hogy fiatalok kellenek ebbe a parlamentbe és nem ilyen Szovjetunióból szabadult elvtársak meg kripto-kommunisták.
2012. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Komplikato ***** válasza:

"Nem lehet elvárni azt, hogy mindenki alaposan olvasson utána, hogy az általa választott szak diplomájával kitörölheti-e, és ha ezt olvassa is, lehet elfogult és nem hiszi el a negatívumokat."


Mondjuk de, vagy kapásból nem érdemel diplomát ha meg is dolgozik érte.


Ettől függetlenül Hoffmann Rózsa munkája már csak a "francia tanárnő bosszúja" fog bekerülni a történelembe és nem sikersztoriként, az fix.

2012. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Mondjuk de, vagy kapásból nem érdemel diplomát ha meg is dolgozik érte."


Köszi, ez most eléggé rosszul esett és kikérem magamnak!! :(

Persze kikérem magamnak a lelkes csoporttársaim nevében is, akik majd a gyakorlati hely/munkahely keresésénél fognak pofára esni és elég nagy lelki fájdalmat átélni azért, mert pályaválasztáskor megvolt bennük az egyébként fiatalon egészséges naivság.



Szerintem meg kötelezni kellene az egyetemet akár MOSTANTÓL, hogy hozzák nyilvánosságra, melyik szakjukról van sok munkanélküli, és a szakot/egyetemet büntetni. Az ilyen helyeken kellene az államilag támogatott helyeket megvonni, nem vakon, képzési területenként.

2012. nov. 7. 19:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Na végre, nemcsak a humán és gazd. területeken kurtítanak. Bár még mindig nem szakok szerint megy... :/
2012. nov. 9. 20:57
 9/12 Ivan Iljics válasza:
Habár jó magyar nem védi az aktuális kormányt csak szidja azért megjegyezném, hogy szerintem logikus és szükséges volt a csökkentés, csak nagyon rosszul lett kivitelezve.
2012. nov. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Félreértesz, nekem pont nem gondom a kurtítás, mert sok félkegyelmű megy egyetemre most, és sok egyetem olyan, hogy a félkegyelmű is elvégzi.

A bajom az, hogy ott van a műszaki menedzser vagy a környezetmérnöki (bocsánat már muszáj volt nevesíteni) szak mindkettő diplomás munkanélküliség-gyár és túlképzéses, mégis 240 ponttal be lehet jutni. Mennek is sokan, aztán elég nagy fájdalom tud lenni a pofáraesés.

Közben meg nem hiszem el, hogy MINDEGYIK gazdasági szak diplomás munkanélküli-gyár lenne.

Szóval ésszel kellene és szakonként!!

Annak legalább örülök, hogy a természettudományost kurtítják, mert ott is van sok piacképtelen szak, jó lesz, ha sokkal kevesebben mennek oda. Rájuk is szükség van, de nem dögivel. Jó, tény, azokat a szakokat nehéz is elvégezni.. de akkor is.

Ha már kurtítás - ami jogos is -, legalább védjük a fiatalságot!!

2012. nov. 13. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!