Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van nyugdíj?

Miért van nyugdíj?

Figyelt kérdés
Miért nem ösztönzik az embereket öngondoskodásra, amíg még aktívak?
2023. jan. 28. 12:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9-es! A nyugdíjasok állandóan sírnak, hogy milyen kevés a nyugdíjuk. Ami így is van. De ha gondoltak volna a jövőre, nem itt tartanának. Én már most elértem azt, hogy ne kelljen aggódnom az öregkorom miatt, és még gyarapszom. Nem leszek senkire ráutalva, és nem kell várnom a nyugdíjat, hogy éhen ne haljak.

Amit az utolsó bekezdésedben írsz, amiatt írtam, hogy ezt bele kellene vinni az oktatásba, már egészen kiskortól.

2023. jan. 28. 13:16
 12/25 A kérdező kommentje:
10-es, te el vagy tájolva! amikor megszűnt a magánnyugdíjpénztár, akkor kaptam egy elszámolást, hogy x összegem van. Ezt elvileg vissza kellett volna kapjam, de hiába vártam, nem kaptam, hanem egyszerűen eltűnt! Rengetegen jártak ugyanígy.
2023. jan. 28. 13:18
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

Normális országban azért mert eljutottak arra a civilizációs szintre, hogy nem biorobotokként tekintenek az emberekre, és nem teszik ki őket valahova az erdőbe megdögleni, ha már nem munkaképesek.


Nálunk szerintem csak azért, mert ők a legszélesebb szavazóréteg. Ha tizedennyien lennének, Orbán már csak 50.000 Ft-ot utalna a nyugdíjasoknak, a többi magyar meg tapsolna hozzá.

2023. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#11 Tudom, hogy azt hiszitek a bezzegországokban a sz@r is aranyból van, de a valóság az, hogy rengeteg nyugdíjas a németeknél, olaszoknál, még az amcsiknál is sír, hogy kevés a nyugdíja.

Csak ti mindig azt vagytok hajlandóak észlelni ami nektek tetszik, mintha minden más országban olyan qrva jól élne mindenki - miközben nem nálunk élnek hajléktalanok tízezrei az utcákon meg tömegek az állam kegyelemkenyerén segélyekből, hanem pont ott.

2023. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Az egyetlen problema a manyup beszantasaval az volt hogy az orokolheto lett volna. Azonban teljesen fenntarthatatlan volt, jocskan el lett kalkulalva. Megertek 2010ig foltozgatni.

Pont tegnap olvastam egy tanulmanyt, miszerint az eunak eleg nagy koze volt a beszantasahoz. Kozvetetten az eu es a 2008as valsag is oka volt

A hozamok gyengek voltak. Stb.


Abban a rendszerben kb 30%nyi lett volna a manyupos nyugdij es 70 az allami. Most az allam garantalja a 100%ot(jelenleg) marmint a 70%hoz kepest azt a kb+40%ot.


Es ahogy mondtak korabban a manyupos penz bar egyeni szamlan volt, az sose volt sajat penzed, mert azt az allami helyett(reszben) fizetted tehat az allami lett atiranyitva. Amit most levonnak az sem a tied, csak elmeletben, mert abbol kalkulaljak a nyugdijakat.

2023. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#3


Pont azért alacsony a fizetés,mert ha nem lenne nyugdíj,nem mennének el ennyiért dolgozni.

2023. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A családtámogatásokat is el lehetne törölni.

Legyen oktatás,egészségügy, a többit oldják meg, kérjenek magasabb fizetést!

Így a multik eltartanák végre a dolgozóikat, nem pedig a hónapról hónapra élő embereknek kellene más kölkét, nyugdíjas életét pénzelni.

2023. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mindeki gondoskodik magáról, akinek van bejelentett munkája. Minden hónapban levonnak 10%-öt a fizuból, nyugdíjjárulékra.
2023. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

#18


Ez nem öngondoskodás.

Hanem kötelező!Az öngondoskodás az,amit tudatosan magadért teszel!

2023. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm 19-es! Végre valaki megértette miről beszélek.
2023. jan. 28. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!