Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok & közszolgák...

A pedagógusok & közszolgák nem estek át a ló túloldalára?

Figyelt kérdés

A paláverben a HirTV beszélgetős műsorában fejtette ki egy szakértő, azt hiszem Steffka István még a sztrájkhullám közepén úgy két hónapja, hogy most nem lehet adni jelentős béremelést, mert háború van, mert szankciós válság van, mert energiaválság van. És annak ha most adnak rossz üzenete lesz. Nem lesz elég és mindenki még többet fog akarni...


...Mondjátok, hogy nem lett igaza!?


*Az inflációt részben ellentételező bérfejlesztést 2022-re visszamenőlegesen ➡🔷13. havi juttatás formájában!


*25 százalékos bérfejlesztést minden közszolgálatban dolgozó számára 2023. január elsejétől!


*A diplomás bérminimum bevezetését a közszférában!


*A sztrájktörvény módosítását, hogy kiállhassunk a jogainkért!


[link]


A sima közszolgák úgysem fognak kapni rengeteg pénzt. A pedagógusoknak most lett 25%-os emelés. 207 nettóról 260-ra emelkedik a juttatás, de nem elég ez sem



2023. jan. 31. 19:33
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
29 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
27%
de igen
2023. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Tegyük hozzá hogy ebbe az a közszolga is benne van, aki a csaknem fél munkaidejét elkávézza, míg fél óra alatt lezavar egy ügyfelet a kormányablaknál. A pedagógusok meg szerintem nem a bér miatt nem jönnek a pályára, régen sem kerestek többet, csak már nem divat. Meg a felvételi rendszer lehetővé tette kismillió más szak felvételét
2023. jan. 31. 19:38
 3/38 anonim ***** válasza:
57%
Igen nagyon is.
2023. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, de a pedek csak 10%-ot kaptak. Annak lett 25%, akinek a bérét ki kellett egészíteni az előző bérminimumról a mostani bérminimumra. Idén ez engem is utolért, 7 év után ki kell egészíteni a béremet arra a minimumra, amit egy szakmunkásból éppcsak kieső, nullkilométeres szaki megkeres. Mögöttem meg van 6 év egyetem meg 7 év tapasztalat. Vicc, csak épp már senki sem nevet.
2023. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
4@ vagyis 50k-val kapnak nettóban többet.
2023. jan. 31. 19:57
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mondjuk három éve örültem volna ennek a bérnek. De ez ahhoz elég, hó végén már kapargatni kelljen a forintokat. Utoljára tavalyelőtt karácsonykor vettem könyvet, fodrásznál másfél éve nem voltam, moziban is augusztusban jártam legutóbb. Ezekre a luxuskiadásokra nem telik.


Kérdés, hogy valóban így kellene élnie egy pedagógusnak, akinek - többek között - a kultúra átmentése is a céljai között szerepel?


Na de mindegy, én már ezt elengedtem. Az én gyerekem még jó tanároktól tanulhat, a későbbi nemzedékek meg úgyse érdekelnek senkit.

2023. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%
70%-os infláció mellett a 25%-os béremelés nagyon gáz, főleg úgy, hogy évek óta egy fillérrel sem emeltek. Minimum 150-200%-os béremelés kellene, nemcsak a tanároknak, de a teljes közszférának.
2023. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem. De ha úgy is lett volna, akkor a politikusok igazán szolidaritást vállalhattak volna, hogy ők se kapjanak fizetésemelést.


De ott van egy rakás presztízsberuházásról, amit tovább toltak, ha annyira szar a helyzet, akkor azokkal le kellett volna állni, de nem, sőt, újabbakba is vágtak.


Mellesleg Orbán riherongy bandája nagyon igyekszik azt hazudni, hogy csak a fizetésről szól az egész sztrájk, pedig nagyon nem. Miért nem tárgyalnak a többi követelésről, pl. a nemzeti alaptanterv módosításáról? Az nem igazán pénzkérdés.


Itt még tárgyalás sincs. Ez a dolgozók semmibevétele, és a nagy "igazmondók". Kinek jó az, hogy mennek el a tanárok? Lehet gondolkozni!

2023. jan. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes kommunikáció.

Ha a pedagógusokról van szó az jön, hogy hát válság van, nincs pénz, meg kell nézni mire költünk stb.

Ha bármi másról van szó akkor az a szöveg, hogy soha nem volt még ekkora Magyarország pénzügyi tartaléka, megy a rongyrázás a kontinens legnagyobb tüzijátékára, mértéktelen plakátolásra, kamu-konzultációra, presztizs-beruházásokra, felvásárlásokra.


Nem azzal van a gondom, hogy válság közepén meg kell fontolni mire költünk, hanem azzal, hogy úg ylátszik ez csak akkor van így, ha a fontos dolgokról van szó.


Vagy fogják vissza magukat tényleg, vagy akkor költekezzenek válságban is, de költsenek a fontos dolgokra is. De ez a kettő együtt csak arra, hogy végtelenül hiteltelenné, hazuggá tegye a kormányt. Mi több, egyszerűen nevetségessé.

2023. febr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam, hogyha a fidesz nem módosította volna a tanárok fizujának számítását, most olyan nettó 500-700 ezer körül lenne a fizetésük talán 15 év munkaviszonnyal (a minimálbérhez számolták valamikor).


Ez azt jelenti, hogy akik most a nyugdíj környékén vannak, vagy már 8-10 éve tanítanak, kb. ennyivel is számoltak, amikor elkezdték a tanári pályát, vagy arányosítva ennyit kaptak évekig.


Amúgy az egy nagy ferdítés, hogy a tanárok a fizetésért tüntetnek. Persze azt is akarnak, de amúgy egy rakat másik követelésük van, leginkább az, hogy legyenek olyan feltételek, hogy tudjanak tanítani. (Valahol tök szomorú, hogy ezért a tanárok tüntetnek és nem a szülők).

2023. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!