Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire jogos az akkumulátor...

Mennyire jogos az akkumulátor gyár hiszti, valóban veszélyes egy ilyen üzem?

Figyelt kérdés
2023. febr. 1. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Mennyire jogos az akkumulátor gyár hiszti, > teljesen


valóban veszélyes egy ilyen üzem? > igen valóban.

2023. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb probléma szerintem, hogy nem kérdezték meg róla az embereket. Nem vagyok annak a híve, hogy minden apró beruházás vagy döntés előtt kérjük ki az emberek véleményét, különben soha nem készülne el semmi. De egy ekkora horderejű beruházás előtt illene.

Sajnos valóban vannak veszélyei, illetve az energiaigénye óriási.

2023. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Ugyanitt zöld rendszámos autó és elektromos roller eladó.
2023. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%

Én úgy érzem, hogy túl van gerjesztve ez az ügy.


Az egyik, amire hivatkoznak, a vífelhasználás.

Tisztított szennyvizet fog használni az üzem körforgásos rendszerben.


A másik, amit hallottam pl.: hogy ma már nem akkumulátoros, hanem hidrogén üzemben kellene gondolkodni. Egyelőre ez a kérdés nem megoldott.

Nincsenek hidrogén üzemű autók.

Persze gondolkodni lehet rajta.

2023. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az jelent valamit hogy már a kínaiak is gyártatnak.
2023. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló méretű gyár Amerikában a sivatag közepén van, nem pedig egy város mellett, ez a világ egyik legnagyobb ilyen gyára lesz, szerinted ? Igen egész egyszerűen közvetlen egy város mellé telepíteni óriási felelőtlenség, és hiába tartanak be minden szabályt, amit fogadok hogy nem fognak mivel a jelenlegi kormány tudjuk milyen és Kína tudjuk milyen, de ha be is tartanák akkor is ha bármilyen probléma történik a város lakói fogják megszívni, arról nem is beszélve, hogy mivel Kína nagyon olcsón tud munkaerőt toborozni a saját országából, így nagy valószínűséggel vagy fillérekért fognak ott magyarok dolgozni, vagy nem fognak ott magyarok dolgozni. Összeségében értelme azért van, hogy a kormány tömje a zsebét, ez egy úgynevezett látszat beruházás, és már többször leírtam, hogy nálunk rengeteg ilyen van, de jó pár fideszes birkától megkaptam, hogy én ezt rosszul tudom, érdekes módon politológus végzettségű barátom, ugyanazt mondta nekem amit én gondoltam, de hát nyilván egy random fideszes gyakori kérdéses emberke jobban tudja a gazdasági dolgokat, mint egy szakképzett tanult gazdasággal és politológiával foglalkozó szakember :). Ezek után te döntsd el kinek hiszel, nekem és a szakember barátomnak, vagy a random fideszes emberkéknek, rajtad áll, hogy a tényeket fogadod el vagy a kitalált véleményeket.
2023. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

"így nagy valószínűséggel vagy fillérekért fognak ott magyarok dolgozni, vagy nem fognak ott magyarok dolgozni."


Majd meséld el a szakértő barátodnak, hogy a bérre vonatkozó jogszabályok nem tesznek különbséget nemzetiség szerint. Tehát egy kínai se dolgozhat fillérekért. Minimálbér, bérminimum, pótlékszabályok még a kínai céget is érintik. Meg a franciát meg a németet is.


Ezért nem szabad "random" szakértőkre hallgatni, mert keverik a szezont a fazonnal. És ezért érdemes odafigyelni a suliban...

2023. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik legnagyobb amerikai akkumulátor gyár Boston-Providence vonzáskörzetében Fall Riverben van:

Epec Engineered Technologies.

Közel-távol nincs sivatag.

2023. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
8as dehát a szakértő barát megmondta pedig :)
2023. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7es Te is nagyon jól tudod hogy ez hazugság, hiszen vegyük a Kínai gyárat aki papíron azt írja a szerződésbe hogy ennyit fogsz dolgozni és keresni, de a valóságban a vendégmunkásnak nem annyit fog adni és ha nem tetszik neki ki lesz szépen toloncolva, szerinted mit fog csinálni a munkás ? És mielőtt azt írod ilyen nem lehet személyes példa, nem írom le hol és melyik gyárban, de ukrán vendégmunkások megegyeztek a gyárral hogy ők 18-20 órát dolgoznak egy nap és pihenő nap nélkül is, holott nehéz fizikai munkát maximum 12 óra lehet, szóval erről ennyit te IQ bajnok :). Ha egy cég megtudja ezt csinálni akkor szerinted más cég nem fogja jaj te vagy baromi naív ember vagy, vagy pedig direkt játszod a tudatlant.
2023. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!