Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Ha egy idegen...

Liberálisok! Ha egy idegen ország megtámadná Magyarországot, akkor bevonulnál katonának életed adni Magyarországért?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom az ukrán háború kapcsán liberálisoktól, hogy a kárpátaljai magyaroknak kötelességük bevonulni katonának, hogy harcoljanak az oroszok ellen. Aki kárpátaljai magyarként nem akarja életét adni Ukrajnáért (amelyik országnak az állampolgára) az egy gyáva hazaáruló.


De tegyük fel, hogy egy idegen ország megtámadná Magyarországot (most lényegtelen, hogy melyik).

Mit tennél? Életed adnád ezért az orszagért? Életed adnád a fideszért és Orban Viktor miniszterelnök úrért?

Pont úgy, ahogyan a kárpátaljai magyaroktól is elvárod?



2023. febr. 1. 23:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
58%

Szánalmas a kérdésed megfogalmazása :)


Tudod vannak, akik pl. világpolgárnak vallották magukat, és túljutottak az ilyen beteges nációkon. A hazámnak a Földet tekintem, nem egy földdarabot!


De tudod mit, mindenkinek van egy élete úgy rendelkezik vele, ahogy akar. Ahogy a szerbiai, romániai, kárpátaljai, és magyarországi népszámlálás eredményeit elnézem, ti előbb el fogjátok sorvasztani ezt az "országot" de jobb is.


Neked viszont sok sikert, de tényleg! Bevonnám én a te koronádat ott a parlamentben :))

2023. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
32%
Egy libsi azt se tudja, hogy mi az a Haza.
2023. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
58%
De igen, úgy hívják, hogy Föld!
2023. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
14%
El nem tudom képzelni milyen egybites lehet az aki ezt a "világpó'gár" mantrát el is hiszi, nem csak terjeszti. 🤔
2023. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#24


Személy szerint én 5 különböző országban éltem már, és számos másikat látogattam csak turistaként meg. Ebből az ötből, az egyik Magyarország, ahol összesen életemben csak kb öt évet éltem. Viszont annak ellenére, hogy 5 országban (és két kontinensen) tartózkodtam életvitelszerűen, sosem vettem komolyan ezt a világpolgárkodást. Magyar az anyanyelvem, és a származásom, így magyar vagyok. Pont.


Internacionális vagyok. De nem kozmopolita.

A multikulturáris internacionalista és a gyökértelen kozmopolita közt van "némi" különbség.

2023. máj. 3. 21:52
 26/32 anonim ***** válasza:
14%
Biztos. Egyelőre nem fog még kikopni az országok jelentősége, satöbbi a világ, népesség köztudatából. (Bár hagyni kell az ilyen szerencsétleneket, máshol meg "szláve ukráijinyizett" a világpó'gár-elvtárs.)
2023. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

#26


Ja, határokra nincs szükség, legyen mindenki világpolgár stb. Kíváncsi vagyok vajon a krími meg koszovói határokra is ugyanez vonatkozik-e

2023. máj. 3. 22:00
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi vagyok vajon a krími meg koszovói határokra is ugyanez vonatkozik-e"


Én is, meg az ukránra szintén, az a 4 megye amit elvileg ruszkiország magához csatolt.

2023. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

A katona azért van, hogy harcoljon ha kell.

Ha lelövik, akkor így járt. Munkahelyi ártalom.

Nekem többet ér az életem hogy hülye ideológiákért, és azok még-hülyébb vezéreiért harcoljak!

2023. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
25%

A kérdéssel ellentétben nem Orbánért vagy a Fideszért kell bevonulni, hanem a hazáért, bárki legyen is a vezetője.


Kicsit emelkedett, tudom, de a történelem folyamán is sokan haltak meg ezért az országért, ha szerették az aktuális államfőt, ha nem. Görgey se azért harcolt mert kifejezetten szerette volna Kossuthot (egyáltalán nem szerette), hanem mert szabad Magyarországot szeretett volna. Ha veszélyben van az ország, amiért annyian haltak már meg, nekünk is kötelesség megvédeni, ahogy azt 1000 évig minden generáció megtette akinek meg kellett.

márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!