Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki árulja el nekem légyszi...

Valaki árulja el nekem légyszi, hogy hogy a fenébe van még mindig ekkora infláció, ha 400 alatt van az euro már?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, de én nem értem. Ha esik az olaj ára és az euro ára is, meg erősödött a forint, akkor hogy a csudába van még mindig ilyen brutális infláció nálunk? A kereskedők ennyire lehúzósak? Vagy miért van ez?

2023. febr. 1. 23:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
*vettek
2023. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
29%
És a boltok extra hasznát (ezek szerint Németországhoz képest is) hogy lehetne visszafogni? Univerzális ársapka mindenre? :D
2023. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Talán bizony pont az ársapka volt a hiba, és a rengeteg adó, brutális költségek, és az infláció (öngerjesztő folyamat) stb.
2023. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de akkor mi a megoldás? Mert ez így nem normális.
2023. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%

Először is le kell váltani a fenébe a jelenlegi kormányt, és el kell számoltatni őket, majd kb. a cinkosaikat is ki kell paterolni a közszférából.


A 390+ Ft/€ egyáltalán nem számít egyébként erősnek, majd ha ismét 300 Ft-ról beszélhetünk, akkor talán.


A politikailag kiszámíthatatlan, vagy inkább negatívan kiszámítható gazdaság erősíti az inflációt.

Ráadásul a Fidesz mindenkit hibáztat, csak magát nem, így nem is törekszik a korrekcióra.


A hatalmas korrupció, a sok presztízsberuházás, a gyenge gazdaság szintén rossz. Nincs annyi bevétel, mint amennyit költ a kormány. A sok baromságuk miatt rengeteg EU-s támogatástól, Norvég alaptól és sok mástól is elesnek.


Veszteséggyárakat építenek hatalmas költségből, hát ez sem segít.


Hitelt kell felvenniük, ráadásul a kockázati besorolásuunk is romlik, így a kamat is magasabb lesz.

2023. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem jöttetek rá?

A narancsosoknak pénz kellet mert ugye el aszták.Kitalálták hogy beszedik igen ám de hogyan lehet beszedni?Olyan részre kell beavatkozni ami mindenkinek minden nap kell így ilyen magas Áfa mellet folyik is be rendesen a lóvé.

2023. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!