Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki árulja el nekem légyszi...

Valaki árulja el nekem légyszi, hogy hogy a fenébe van még mindig ekkora infláció, ha 400 alatt van az euro már?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, de én nem értem. Ha esik az olaj ára és az euro ára is, meg erősödött a forint, akkor hogy a csudába van még mindig ilyen brutális infláció nálunk? A kereskedők ennyire lehúzósak? Vagy miért van ez?

2023. febr. 1. 23:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Ez még semmi.

Gyermelyi tészta,amit itthon gyártanak,aztán kiviszik szlovákokhoz,románokhoz,itthon dupla annyiba kerül mint külföldön.

Sajttal ugyanez van,itthon ugyanaz a sajt dupla annyiba kerül,mint amit kiviszünk külföldre

Na ezt válaszolja meg valaki.

2023. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Az infláció több dologból adódik, a gyenge forint csak egy. Orbánék annyira gajra vágták a gazdaságot, hogy ebből nem mászunk ki egyhamar. Ne reménykedj nagyon gyors javulásban.


Egyébként a forint erősödése is lehet, hogy csak átmeneti, lehet még újragyengülés.

2023. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Évekkel ezelőtt a kaja és a szolgáltatások húzták felfelé az inflációt, holott folyamatosan gyengült a forint és elméletileg ez a kettő lenne az ahol a legkisebb a kitettségünk a külföldi importnak.


Meg eleve az inflációnál azt mondják, hogy 1% forint gyengülés 0,3% inflációt eredményez.


[link]

De ha mondjuk megnézed a benzin árakat akkor azt látod, hogy az eurózonában se olcsóbb, pedig ők még arra se tudják fogni, hogy az euró gyengült.

2023. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Pick szalámi is olcsóbb Németországban, mint itthon. Engem is érdekelne, hogy ez hogyan lehetséges.
2023. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Ársapka ? A többi termékre rá kell tenni a veszteséget.
2023. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

*

Persze több összetevője van de az ársapka az egy nagy marhaság, szemfényvesztés.

2023. febr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Így van, az ársapka többek között. Meg iszonyatosan nagy árrést tesznek a kereskedelmi láncban. Nem csak a gyártó adja drágábban a cuccot, hanem mindenki más is. Külföldön nem tesznek rá ennyit.
2023. febr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Sok logika nem kell hozzá, amikor akár 150%-os áremelés van bizonyos termékeken....szépen összejátszanak a mindenféle szakszervezetek a fogyasztóvédelemmel, GVH-al.

Mi ebben a meglepő, mindenhol működnek a maffiamódszerek, de persze a magyar emberek érdeke az első, ja....

2023. febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Az árfolyam és az infláció bár kihatnak egymásra, de nem függenek szorosan össze. Attól még lehet viszonylag alacsony infláció, ha gyenge a forint, meg lehet magas infláció is, ha erős a froint árfolyama.
2023. febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

"Sajttal ugyanez van,itthon ugyanaz a sajt dupla annyiba kerül,mint amit kiviszünk külföldre. Na ezt válaszolja meg valaki."

Mondjuk külföldön nincs rajta 27% áfa, másik 5 fajta adó mellett...

2023. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!