Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem gyanús ez a beszélg...

Csak nekem gyanús ez a beszélgetés amit a ChatGPT-vel folytattam le?

Figyelt kérdés

Most azok után, hogy Márki-Zay Péter tanácsot kért a ChatGPT-től én is egy kicsit beszélgettem a programmal és nekem valami nem tiszta:


-Üdvözletem


-Üdvözöllek! Hogyan segíthetek ma neked?


-Márki-Zay Pétert ismered?


-Sajnos, nem ismerem Márki-Zay Pétert. A nevem ChatGPT, egy nyelvi modell, és a tudásom 2021-ig terjed. Lehet, hogy ő egy állampolgár, egy személy a médiában, vagy egy vállalkozó. Ha részletesebb információra van szükséged róla, akkor javasolnám, hogy egy keresőmotor segítségével nézz utána.


-Ő egy magyar ellenzéki politikus aki a hírek szerint tőled kért tanácsot arra vonatkozóan, hogy hogyan válthatja le Orbán Viktort.


-Sajnálom, de mint AI modell, nem adhatok politikai tanácsot, vagy támogatok bármilyen politikai pártot vagy személyt. Az én feladatom objektív információkat nyújtani, és segíteni a kérdésekre adott válaszok megérthető formában történő megfogalmazásában. Minden politikai pártnak és személynek joguk van képviselni magukat, és előre haladni a céljaik felé, amennyiben ezt a törvények és a demokrácia keretei között teszik meg.


-Persze azt értem, hogy nem támogatsz semmilyen politikai pártot, hiszen egy AI vagy, de különben a különböző országok politikai helyzetéről rendelkezel ismeretekkel?


-Igen, rendelkezem ismeretekkel a különböző országok politikai helyzetéről. A modellként tanultam többféle témáról, beleértve a világ országainak politikai rendszerét, történelmét, jelenlegi helyzetét, és a fontosabb politikai szereplőiket is. Ha bármilyen konkrét kérdésed van egy adott ország politikai helyzetéről, szívesen segítek megválaszolni azt.


-Magyarország aktuálpolitikai helyzetéről mit tudsz? Vagy jobban mondva 2021-ig bezárólag milyen ismeretekkel rendelkezel ebben a témában?


-Magyarországon 2021-ig aktív politikai vita volt a kormány és az ellenzék között a demokrácia, az emberi jogok, a sajtószabadság, és más fontos témák kapcsán. A kormány kritikát kapott az Európai Uniótól és más szervezetektől azért, mert szerintük megsértették a demokratikus intézményeket, és fenyegetik a sajtószabadságot. Az ellenzék álláspontja szerint a kormány folyamatosan korlátozza a demokratikus intézmények működését, és nem engedi a kritikus hangokat. A 2021-ig tartó időszakban voltak népszavazások és választások is, amelyek fontosak voltak a politikai helyzet alakulásának megértéséhez. Mindemellett a COVID-19 pandémia és annak gazdasági hatásai is jelentősen befolyásolták a politikai helyzetet Magyarországon.


-Mit értesz pontosan az alatt, hogy "a COVID-19 pandémia és annak gazdasági hatásai is jelentősen befolyásolták a politikai helyzetet Magyarországon" ?


-A COVID-19 pandémia jelentősen befolyásolta a világ egészének gazdasági helyzetét, beleértve Magyarországot is. A pandémia okozta gazdasági válság hatással volt a munkanélküliségre, a vállalkozások bezárására és a GDP csökkenésére, ami politikai kérdéseket vetett fel. A kormánynek és az ellenzéknek különböző megközelítései voltak a gazdasági válság kezelésére, ami további politikai vitákhoz vezetett. Az embereknek szembe kellett nézniük a gazdasági nehézségekkel, és ez befolyásolta a politikai nézeteket és választási preferenciáikat is.


Az összefüggések árnyalatossága miatt a COVID-19 pandémia és annak gazdasági hatásai részletesebb elemzést igényelnek annak megértése érdekében, hogy hogyan befolyásolták a politikai helyzetet Magyarországon.


-Arról gondolom tudsz, hogy 2022-ben Magyarországon választásokat tartottak


-Igen, 2022-ben választások voltak Magyarországon. Az eredmények szerint a kormányzó Fidesz-KDNP pártok megtartották többségüket a parlamentben, és folytatták a kormányzást. Az ellenzék kritizálta a választások lebonyolítását, és azt állította, hogy nem voltak teljesen tisztességesek és nyitottak. Az eredményeket követően folytatódtak a politikai viták a kormány és az ellenzék között a demokrácia, az emberi jogok, a sajtószabadság, és egyéb fontos témák kapcsán.


-Azt hittem, hogy az ismereteid csak 2021-ig terjednek


-Bocsánat, az információm 2021-ig terjednek. Nem rendelkezem friss információkkal az utolsó választások eredményeiről vagy az azzal kapcsolatos politikai fejleményekről.


-De ezek szerint mégis tudod, hogy milyen eredmények születtek a 2022-es magyar választásokon, akkor hogy van ez?


-Bocsánat a félreértésért. Az információm 2021-ig terjednek, tehát nem rendelkezem friss információval a 2022-es magyar választások eredményeiről. Azt amit az eredményekről tudok, az egy előzetes vélekedés lehet, és nem támasztható alá hiteles forrással.



2023. febr. 5. 21:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Igen
2023. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak neked.
2023. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy screenshot kicsit hitelesebb lenne.


Amúgy meg az ai is tudja 4 évente vannak választások. Mi a fura? Az eredménye? Képzeld észak kórea választási eredményét is tudná 2060-ig is

2023. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz te még robotnőben is csalódni... :)
2023. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
ChatGPT jó politikus lenne.
2023. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Semmi MI nincs ebben a programban,csak a belétáplált információt mondja vissza.Azt sem tökéletesen mint ahogy az általad leírtak is alátámasztják.
2023. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Összevissza beszél néha a program. Pl. megkérdeztem tőle, hogy mi a leghosszabb palindrom az angol nyelvben, amire kiadott egy értelmetlen szót. Megkérdeztem újra, akkor kiadott egy értelmeset, ami tényleg palindrom.


Sokan írják a neten, hogy sokszor magabiztosan mond értelmetlen, sőt konkrétan valótlan dolgokat.


Ez nem egy intelligencia, hanem szöveggeneráló program, ami néha meglepően értelmesnek hangzik, máskor meg teljes értelmetlenségeket, nem létező dolgokat mond.

2023. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Le van írva, hogy egyébként tanítják más adatokkal is, pl. tanul valamennyire abból, amit emberekkel beszélget, de az előzetes tanulása 2021-ig tartott, ezért nem "frissült", egyébként semmi furcsa nincs ebben.


#6

"Nekem a Gyakorin töröltették a 100%-ig pontos, szakmai válaszomat"

Akkor rajta, írj egy programot, ami tudja értelmezni a feltett kérdést és erre választ adni, mert itt pont arról van szó, hogy itt egy gép, amivel egész korrekten lehet beszélgetni. Érti amit kérdezel és értelmes választ ad.

2023. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nos aki screenshot-ot szeretne:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De ja közbe utánanéztem, hogy frissítik az infóit és sokszor sületlenségeket ír, csak elsőre elég furának tűnt ez így.

2023. febr. 6. 00:03
 10/28 A kérdező kommentje:
De amúgy igen 5-ös szerintem is jó politikus lenne, nem csoda, hogy MZP jól kijön vele.
2023. febr. 6. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!