Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek van inkább igaza a...

Kinek van inkább igaza a gyermektelenséggel kapcsolatban: a Telexes szerzőnek vagy a rá adott válasznak?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2023. febr. 6. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon kevés embert dühít, hogy más nem vállal gyereket. A mocskolódó antinatalista propaganda dühít sokakat.
2023. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
A telex politikamentesen elemzi a kérdést,a zsidónemzet pedig belekeveri a politikát.Szerinted kinek van igaza akkor?Ugye nem is olyan nehéz válaszolni rá.
2023. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
2: Telex meg a politikamentesség? Ezen jót nevetem. Tele van ez a cikkük is politikai fikázással.
2023. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Saját véleményem ebben a témában az, hogy van-e valakinek gyereke és hogy mennyi, az az ő magánügye. Az már valóban közügy, hogy ha valaki gazdasági okok miatt nem mer gyereket vállalni, de amúgy szeretne, akkor ott az államnak valóban meg kell tenni a szükséges lépéseket, hogy ösztönözze a gyerekvállalást, segítse elő annak anyagi oldalról történő megteremtését. Az már, hogy vannak bizonyos társadalmi elvárások, hogy "legyen gyereked", ez hülyeség, ilyen nincs, vagy nem kell figyelembe venni egyáltalán. Nekem sincs, és mégsem ért semmilyen hátrány, vagy nem kaptam megjegyzéseket erre vonatkozóan.
2023. febr. 6. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Csak pár gondolat:


-Az egyik az egyértelműen a két oldal közötti értékrendikülönbség. Az egyik oldalnak fontos a magyarság, mint olyan. Míg a másik oldal úgy gondolja, hogy az vállaljon gyereket (és annyit), aki ezt tényleg szeretné és az ehhez megfelelő hátteret minden szempontból biztosítani tudja. Ergo nem a magyarság fennmaradásáért szül. És ebből jön a magánügy/közügy különbség is.


-A másik, amiben lényegében mind két fél egyetért az az, hogy a megfelelő anyagi háttér nagyon fontos. Nekem itt a személyes véleményem, hogy jelenleg a meglévő támogatások ellenére is, az átlagos vagy az alatti jövedelműek sokkal nehezebb helyzetben vannak, mint 20 éve


-a lassan 17 éve érdemben nem regnáló gyurcsány ekézése meg egyre gázabb

2023. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele a gyermekvállalás magánügy. Aki akar vállaljon, de azt se bántsák, vagy nézzék ki emiatt aki nem szül, mindegy mi okból. Anyám szült, de egy rideg, személyiségzavaros ember pszichopata tulajdonságokkal. Legalábbis a pszichológusom szerint. Minek szül az ilyen? Ráadásul 4 gyereket....:/
2023. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem sincs gyerekem és szerintem egyszerűen ott csúszik el ez a téma általában, hogy feltétlenül kategorizálni szeretnénk az okokat. Csakhogy ez pont nem az a téma, ahol érdemes skatulyázni. Ezért nem szoktam egyetérteni sem a gyermektelenség mellett kiálló, sem az azt ekéző írásokkal.

Ami a politikát érinti: a családtámogatási kedvezmények jó részét túltolásnak érzem. Bizonyos támogatásokkal egyetértek, viszont a "magyar" nemzet cikke nem akarja észrevenni, hogy mennyire torz ez a rendszer. Állami szférában dolgozom: jelenleg anyagilag csak akkor fogok előrébb lépni, ha gyereket szülök, lehetőleg ne is egyet, mert az kevés, hanem minimum 4-et. Nem a diplomám, nyelvvizsgáim az érték, hanem a kölyök.

2023. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Első válaszoló, bocs, de az antinatalizmus minden, csak nem gyűlölködő. Annak pont az a lényege, hogy azért nem hozol a világra egy gyereket, mert nem akarod, hogy egy kicsit is szenvedjen. A másik fontos része pedig az, hogy a már megszületett gyerekek támogatását és az örökbefogadást bátorítják ahelyett, hogy még több gyereket szabadítanának a világra. Épphogy a gyerekek iránti empátia és a szeretet a lényege. Én ennek a filozófiának a képviselője vagyok, kifejezetten gyerekszerető vagyok, és borzasztóan utálom, amikor trágár szavakkal illetik a babákat/gyerekeket, mintha ők tehetnének arról, hogy léteznek...
2023. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Virtue signalling mesterfokon. Szokásos mese arról, ti mindenben szükségszerűen felsőbbrendűek vagytok a gyermeket vállalóknál, akik kizárólag rohadt szemetek lehetnek. Bár nekem sincs gyerekem, minél több megnyilvánulást hallok tőletek, annál jobban undorodom ettől a gőgös, álszent maszlagtól,amit képviseltek.
2023. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy valaki rohadt szemét, mert van gyereke. Mindenkinek a maga döntése, hogy mit gondol erről a témáról. Aki akar, vállaljon gyereket. Pont te gyűlölködsz most.
2023. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!