Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban a gyerekek...

A szocializmusban a gyerekek mekkora részét keresztelték meg?

Figyelt kérdés
Nemrég találkoztam egy történésszel, ő 1975-ben született és mondta, hogy csak felnőtt korában keresztelkedett meg, születésekor csak volt az önkormányzatnál egy névadó ünnepség. Ez azért érdekes, mert nálunk a családban nem volt ez jellemző, előtte a Horthy-korszakban pedig elképzelhetetlen lett volna, hogy egy gyereket ne kereszteljenek meg. Hát népi hagyományok egész tömege épül erre.

2023. febr. 11. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Falun szinte 100%-ban. Engem csak azért nem, mert szüleim eltérő vallásúak, és anyám vallásában felnőttkeresztség van. A városokban nem tudom, talán ott is magas volt az arány, de könnyebb volt titkolni, a párttitkár nyilván másik kerületbe/városba szervezte az eseményt ;)


Ugyanakkor a "békepapok" miatt ez nem jelentett egyúttal rendszerellenességet is.

2023. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6, 10 vagyok. Nekem is anyám katolikus családból származott, apám reformátusból. Én végül katolikus lettem. A sztorit nem ismerem, hogy mi alapján, vagy mi döntött.
2023. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szintén 1976-ban születtem, munkáscsaládba, a szüleim nem voltak vallásosak, öcsémmel nem lettünk megkeresztelve és az unokatestvéreim sem. Viszont a hasonló korú másodunakestvéreim, budapesti vallásos polgári környezetben igen...
2023. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:
Az ismeretségi körömben szinte mindenki meg lett keresztelve. Nem mintha olyan vallásos lett volna az egész város, hanem egyszerűen ez volt a szokás.
2023. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!