Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van Varga Judit miniszte...

Igaza van Varga Judit miniszter asszonynak, amikor azt mondja, egyre nagyobb szükség van a keresztény hitre?

Figyelt kérdés

[link]


A téglási görög katolikus templom felszentelésén mondta.


2023. febr. 12. 18:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell kereszténynek lenni a normális élethez, vannak más módszerek is amivel lehet szabályozni az életet, pl tv.
2023. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

#9: nem erre céloztam. Egyébként vicces, hogy a Mihazánk (nekem csak mihasznák), meg a fityisz emlegeti csak ezeket, köztük vannak állítólag (és gyakorlatban is ahogy láttuk - pl. Jóska gyerök...) a legnagyobb melegek.


Én nem igazán találkozom semmilyen, mások által állított "érzékenyítéssel", ha igen, akkor sincs rám hatással, mert én nem ítélek el senkit a sz*xuális beállítottsága, bőrszíne, vallása vagy bármi más által. Ha normális hozzám, én is az vagyok hozzá. És úgy gondolom ennek így is kellene lennie.

2023. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
Lassan imádsággal fogunk jóllakni, mert a kenyeret lassan luxus megvenni, szóval a hitetlenek éhenhalnak, mi meg "uzsonna a magassááágba' "(sic!)
2023. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

#5 Ne keverjük a vallást az egyházzal.

Vallásosság nem egyenlő az egyház támogatásával.

Én például katolikus vagyok, de az egyházat nem támogatom. Én a 10 Parancsolatot betartom (amennyire tudom), de az örökös templomba járást nem tartom fontosnak. Ha Isten mindenhol ott van, akkor itthon is pont olyan jól tudok akár imádkozni, vagy elmélkedni, ehhez nem kell sem pap, sem templom.

Szerintem az egyház az, ami elronthatja a vallásos emberek viselkedését.

Ezért sem értek egyet #4-el. AZ iszlám minden tekintetben más alapokra épül, mint a keresztény vallások, vagy akár a hindu, vagy buddhista vallás. Ezesetben is az "egyház" teszi szélsőségessé a muzulmánok viselkedését, de ez még fokozottabb, mint a keresztényeknél, hiszen a muszlim vallásban nincs hierarchikus papság, akik legalább valamilyen szintű rendszert tudnának belevinni a dologba. Ott mindenki azt mond végül, amit akar, és ennek eredménye a szélsőséges iszlamista magatartás. Ők azt hiszik, hogy a vallás tanait követik, pedig csak egy "pap" hazudott nekik valamit, aminek köze nincs a Koránhoz. Ez hosszú téma.

2023. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Elég nagy baj, ha csak a tízparancsolata miatt nem ölsz, és nem lopsz stb. Szerintem még ez se kell, hozzá, csak egyszerűen légy ember.
2023. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Persze, a Fidesz semmire nem ment volna a KDNP nélkül.
2023. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%
#15 Ezt hol írtam? De nyilván magyarázz bele bármit a mondandómba...
2023. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

Igaza van.

Kezdhetné mondjuk magán a keresztény hit gyakorlását azzal, hogy nem lop és nem hazudik. Ezek nem nagy dolgok, Krisztus ennél nehezebb dolgokat is kért a követőitől.

2023. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
Tőle ez a mondat totálisan "hiteles".
2023. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!