Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy 39 éves libsi tanár tinifiúkat rontott meg?

Figyelt kérdés

Állítólag 15 éves szeretője volt és felvilágosítóórát tartott diákoknak az egyneműek szexualitásáról.

[link]



2023. febr. 14. 17:30
 51/109 anonim ***** válasza:
12%
Már régóta sejtem, hogy ez a világ nem normális. És egyre kevésbé az.
2023. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt az felnőtt. Nincs jogilag különbség egy 18 és egy 60 éves között.
2023. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem nagyon érdekel ki milyen politikai beállítottságú, és elitélem az ilyen eseteket. Miért? Mert a 18 év alatti még gyerek, hiába érett testileg, szellemileg nincsenek egy szinten, a mai fiatalokról sajnos még jobban elmondható mint akik a múlt évszázadban éltek. Az lenne a megoldás hogy a kormány felemeli a korhatárt. Ez biztos sokaknak nem tetszene, de ha már meghozták a pedofil törvényt, nemértem ezt miért nem módosították.
2023. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted nem lenne nagyobb felháborodás, mint az internet adó ellen? A fiatalok magánéletébe ilyen mértékben beletúrkálni senkinek nincs joga.
2023. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
0%
Nem tiltatnám be hogy a fiatalok egymás közt ne csinálhassák, csak a felnőttel történő együttlétet kellene szankcionálni valahogy. Az nem jogi kérdés ha a saját érdekükben történik a módosítás.
2023. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
100%
Aha, aztán egyik napról a másikra a fiatal párok már nem nyúlhatnak egymáshoz, mert az egyik felnőtt lett. Teljesen irreálisan nézi ezt a szituációt sok ember, csak elönti az agyukat a méreg, és nem látnak tisztán.
2023. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
0%

Engem sem a jogi különbségek érdekelnek, pláne nem a politikaiak.

A gyerek az gyerek, akkor is, ha a teste felnőttnek néz ki.

De nem a korhatár a lényeg, hanem a korkülönbség. Értelmetlen egy 18 évest elítélni azért, amit 17 évesen még megtehetett, nem egy csapásra változott meg a születésnapján. De egy normális 40 éves ember képtelen felnőttnek látni egy 15 évest, ha pedig gyereknek látja, akkor gyerekkel szexel, ami visszataszító. És ezen nem segít az sem, ha közben a gyerek 17 vagy 18 éves lesz. 40-50 évesen még őket is gyereknek látjuk.

Szerintem 14 és kb. 21 év közötti fiataloknál köztük és a partner közti maximális elfogadható korkülönbséget kellene definiálni. Abból kinőni sem tudnának a felek, és nem fordulhatna elő, hogy két fiatal kapcsolata egyszercsak törvénytelenné válik, holott egy nappal korábban még törvényes volt.

És főleg nem fordulhatna elő, hogy pedofil személyek gyerekeket rontanak meg.

2023. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
100%
#48 Szóval ha egy 13 éves és 364 napos kisfiúval szexel valaki, az pedofília, de ha egy napot vár vele, akkor már nem az? Törvény szerint lehet, hogy így van, mert valahol nyilván meg kell húzni a határt, de attól még nem normálisabb dolog semmivel.
2023. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
0%
Azért írtam hogy valahogy, mert nemtudom a pontos megoldást erre a kérdésre. De az biztos, hogy így ahogy van az nem jó.
2023. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
76%
Na hát épp ez az. Puffogsz, de megoldási javaslatod nincsen. Ha ennyire érint a téma, akkor tessék olyan megoldást javasolni, aminek van értelme.
2023. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!