Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tavaly az ellenzéki szavazók...

Tavaly az ellenzéki szavazók tényleg elhitték, hogy az Ellenzéki Összefogás leválthatja a Fideszt, vagy ők is tudták, hogy ez nem fog történni?

Figyelt kérdés
Most tenyleg elhitték, hogy ilyen politikusok, mint Jakab, Gyurcsány, Fekete-Győr, stb. által szervezett koalíció legyőzheti Orbán Viktort, akinek egy stabil, erős pártja van, az övékéhez képest?
2023. febr. 19. 06:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én 2018 óta mondom, hogy ebben a rendszerben lehetetlen lesz normális kereteken belül leváltani őfelségét.
2023. febr. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát nézd azt tudom csak mondani amit én gondoltam. Az önkormányzati választás az olyan volt nekünk mintha megnyertük volna(pedig ha ogy lett volna az is fidesz győzelem de nem 2/3). Aztán jöttek a mértékadó cégek kutatásai(medián,závech)és mind azt mérte nagyon sokáig,hogy partiban vannak.

Emlékszem nagyon polgárháborús hangulat volt,és volt egy most vagy soha érzés.

Mikor mzp nyert akkor kb 1 hónapig komolyan elhittem,de aztán jött olyan december-január környékén az a kutatás,a politikusok reakciói és ott leesett, hogy nagy a baj(rohantam is útlevelet csináltatni(még jól jöhet)).


De mikor láttam azt amit Jakab meg Gyurcsány művelt a választás napján, ott döntöttem el,hogy én többet az életben nem szavazok,míg nincs normális alternatíva.

Jakab egy kispályás sfej,Gyurcsány meg a pártjával undorító.

2023. febr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez nem volt igazi "összefogás". Ez arról szólt, hogy felkínáltak egy harmatgyenge koalíciót a nép egy része meg elfogadta.


Az lett volna az összefogás, ha az pl. az ellenzéki szavazók világosan Gyurcsány értésére adták volna, hogy nem kívánatos az ő személye, és addig nem hajlandóak a 6 pártra szavazni, míg ő ott van.

Na, ez ósszefogás lett volna.

2023. febr. 19. 06:26
 4/11 A kérdező kommentje:

#2


Ha Márki-Zay mögött nincs ott Gyurcsány meg Jakab, több szavazatot kapott volna.

2023. febr. 19. 06:28
 5/11 anonim ***** válasza:
3as az a baj,hogy az összefogás az ep választás után jött létre ahol a dk 16%ot kapott,momentum 10et a többi párt meg akkor megsemmisült(és összefogás nélkül kipottyantak volna)
2023. febr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sindelar ***** válasza:
9%

Miután Márki-Zay nyerte az előválasztást, egyértelmű volt, hogy nem fognak nyerni. A nagyon halványan baloldali pontok is teljesen ki lettek ezután iktatva az ellenzéki programból. Azelőtt fej-fej mellett mérték a fidesz és az ellenzék támogatottságát. Márki-Zay-val meg behuzant a támogatottságuk. Azáltal, hogy ugyanazt a liberális gazdaságpolitikát követelték, amit a fidesz is csinál, csak még következetesebben és elvakultabban, semmilyen fogást nem találtak a fidesz hibáin. Ugyanazt akarták, mint a fidesz, csak még szélsőségesebben. Nemhogy követelték volna az árplafonok bevezetését, még azt a nagyon néhányat, amit bevezettek, még azt is sokallták. Ahelyett a fidesz hiányosságaira mutattak volna rá, ugyanazt követelték, amit a fidesz csinál, csak még erőteljesebben. Ők fortissimóra kapcsolták volna mindazt a liberális gazdaságpolitikát, amit a fidesz is tol. Így meg semmilyen fogást nem találtak rajtuk. Ahelyett, hogy az oligarchák magánvagyonának hízlalása helyett minél erősebb köztulajdont követeltek volna (a gazdaság nonprofitizálásával enyhítve az inflációt, minél több non-profit elemet beépítve a gazdaságba), még a foltokban megmaradt köztulajdont is sokallták. Nem alternatívát nyújtottak a fidesszel szemben, hanem még elszabadultabb fokozatba kapcsolták volna mindazt, amit a fidesz csinál.


Ha beleálltak volna a fenti témákba, vagy az alapjövedelembe, lett volna esélyük. Így viszont semmi. Márki-Zay nagyon sok embert elriasztott.


Fun fact: ha bevették volna Márki-Zay bolhacirkuszát is az összefogásba, akkor 7 párt bejutási küszöbe már 35% lett volna, ez esetben tokkal-vonóval kiesnek a parlamentből. Így is közelebb voltak a totális megsemmisülést jelentő 30%-hoz, mint a fideszhez.


Amíg nincs rendes baloldal Magyarországon ez ellen a haladásellenes kormánnyal szemben, ami visszavezeti a vármegyéket, visszahozza az ispánokat (már tényleg csak a tbc meg a torokgyík "hiányzik"), addig semmi változás nem lesz.

2023. febr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6os volt erről 2021 nyarán nem kevés vita. Én baloldali vagyok,de azt hittem,hogy a középosztálybelieket kell meggyőzni,ezért mzpt támogattam. Hát nem kicsit tévedtem.

De Dobrev és Karácsony sem nyert volna(viszont nem lenne 2/3).

Karácsony sztem azért nem lett volna jó,mert nem bírja a nyomást.

Dobrev meg hát na.

Botka Laci jó jelölt lett volna sztem,az mszpnek őt kellett volna indítani

2023. febr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Pár igazán elvakult valóban ezt hitte.
2023. febr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

"Pár igazán elvakult valóban ezt hitte."


Ahogy pár igazán elvakult fidesztálib elhiszi hogy ez a korrupt autokrácia ami van, normális dolog.

2023. febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A közvéleménykutatások nem mutattak akkora különbséget (kb. 46% vs 42%), hogy ne lehessen hinni az ellenzéki győzelemben, a kormány sem volt teljesen biztos a győzelmében.


Aztán a valóság alaposan rácáfolt az ellenzéki reményekre (54% vs 34%)

2023. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!