Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jó döntés hogy nincs...

Tényleg jó döntés hogy nincs sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Szerintem ez csak azért van, hogy több pénzt tartsansk vissza. Szüksége lenne a mai fiatalságnak 1-1,5 év kötelező sorkatonaságra. Ott tanulnának tiszteletet, becsületet. Nem lenne ennyi fiatal bűnöző, régen a katonaság tette férfivá a fiút. Lehet vitatkozni hogy hasznos vagy nem hasznos, de úgy gondolom a magyar társadalomnak újra szüksége lenne a sorkatonaságra. A fiúk inkább mennének laktanyába 1 évre, minthogy börtönbe. Ez az én véleményem, de nyilván sokan örülnek hogy nincs ez tervben.
2023. febr. 22. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem a magyar fiatalok bűnöznek, hanem a cgá-nyok.


Az én életemből meg ne vegyetek el 1 évet.

2023. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha értelmes egyénre szabott fejlődési lehetőség volna a katonaság, és nem a fiatalok szívatása akkor volna nem is kevés értelme.

Ismerősömék még bevonultak és 3 napig egy szálláson voltak még ágyneműt sem kaptak és ott dekkoltak hideg élelmet egy teherautó lerakta napi 3X.

2023. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy a sorkatonság alatti fiatalság jobb lett volna, mint a mostani. Fateromtól ilyen sztorikat hallok, hogy pl. akkoriban (70-es, 80-as évek) az számított a tiniknél jó szórakozásnak, hogy utcán lefogtak egy kóbormacskát és rúgdosni kezdték a fejét amíg meg nem döglött, meg bementek a régi temetőbe ahol már időnként kikandikáltak csontok a hantokból és a koponyákkal fociztak.
2023. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Aki arra vetemedik hogy bűnt kövessen el, azon a sorkatonaság sem segítene.


"Ott tanulnának tiszteletet, becsületet."


Ja meg azt, hogy az jut feljebb aki csókos vagy a legjobban tud segget nyalni és akármiennyire idióta is a felettesed el kell fogadnod a parancsot tőle akármekkora baromság is az.


Ha lehet nem pazarolnék ilyen hülyeségekre egy évet de köszi.

2023. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

"Ott tanulnának tiszteletet, becsületet. "


A szülőknek nem ez a dolga? Aki 18 évesen nem becsületes az már sosem lesz az...

2023. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Sorkatonaság, mi? Hogyan kell arcszeszt lopni és azt inni. Hogyan kell a gyengébb fizikumútól bagót tarhálni.


Hogyan kell a saját elfojtott devianciád kiélni másokon(vagy állaton). Hogyan szivasd le a többi kopaszt.

Hogyan kell kibújni a szolgálat alól.



Igen, aki 2 évig sorkatona volt (tisztelet a kivételnek), az mind ilyen kis féreg volt. Ezekből lettek ezek a pofátlan nyugdíjasok is, akik büszkék arra, hogy sorkatonák voltak. Ja, inkabb csak mégjobban kiélhették magukat a náluk gyengébben es kihasználhatón.


Akit pedig elnyomtak, az meg azért mondogatja a sorkatonaságot, mert ott ő volt a csicska. Ő szerinte most ő a valaki, hogy azt kibírta ő neki pedig emiatt járna automatikusan tisztelet azoktól, akik nem voltak sorkatonák. Miért is, mert most ők vannak "alatta".



Fun fact: ha annyira mondják, hogy így-úgy a sorkatonaság, akkor miért nem maradtak tovább? Ja, hogy sz@r volt. Hát elhiszem.



Ja, és ami a leglényegesebb: tudjuk-e mi történik akkor, ha egy mai 18-20 évest 1-2 hónapos alapkiképzésre küldünk? Ahol fókázni, wc-t pucolni és parancsszóra ugrani kell?


Leírom én szívesen, mert van benne tapasztalatom és sajnos láttam nemrég jónéhány elszomorító dolgot:


Az ilyen fiatalok másokat fognak be a kötelező feladatokra, akár fizikai bántalmazással, akár manipulációval, vagy lelki terrorral.


A parancsokat az elején még úgy ahogy csináljak, de 1-2 hét után már visszapofáznak a kiképzőnek. Krvaanyázzák, bzmegolnak neki.


Ilyet hol mernél megcsinálni?



21. században a kiképzők már egy atyai pofont sem keverhetnek le az ilyen suttyóknak. Csak kiképzési módszereket alkalmaznak. (Fuss 2 km-t, csinálj 50 fekvőtámaszt stb). A gyerek nem fogja ezeket megcsinálni. A 2 km-t maximum lesétálja, a fekvőket nem teljesíti. Jön a verseny a taknyos és a kiképző között: ki a türelmesebb. Általában a kiképző unja meg hamarabb és inkább hagyja az egészet a francba. Elkönyveli, hogy ez a gyerek egy kis patkány. És ennyi, a kiképzést folytatnia kell, nem állhat meg egy hülye miatt.



Szóval minden fiatalnak sorkatonaság kéne, ott majd megtanulja a rendet és jól fog viselkedni? Hahahaha, aki 18 évig egy rohadt kis tetű volt egész életében, az kiképzés alatt is egy kis tetű marad. Legfeljebb eleinte jobban meghúzza, vagy megjátsza magát, de az eredeti stílusa örökre megmarad. Ezen sajnos már nem változtat semmi és senki.


Ami módszer használható lenne,azt sajnos nem lehet alkalmazni. Nagy kár.



(Ja: fentebb írta valaki a macskás esetet. Durva, de nálunk is megtörtént, hogy valakik a szakaszból bántalmaztak egy cicát.

És még egyszer mondom, fiatalokról beszélek. Tanulnak ezek szerint bármilyen tiszteletet, vagy becsületet? Ne reménykedj, kérdező.)

2023. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
A nevelés nem a katonaság feladata. Az iskolai nevelés tekintélyét kellene visszaállítani.
2023. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szüksége lenne a mai fiatalságnak 1-1,5 év kötelező sorkatonaságra."


Neked meg arra, hogy használjad az agyadat, noha ezek szerint nincs. Mire volna az jó szerinted te idióta?

2023. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Igen, aki 2 évig sorkatona volt (tisztelet a kivételnek), az mind ilyen kis féreg volt."


A kiképző őrmesterek meg a tisztek azok meg a nagy férgek voltak, meg most is, ha élnek. De inkább hosszan szenvedve dögöljön meg mindegyik és szégyelljék érte magukat hogy ebben a legutolsó mocskosságban részt vettek.

2023. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én voltam 9 hónapot katona. Jól ìrták előttem nem a katonaság nevelt meg senkit. A család a szülők. Aki az életben nagy nulla volt na ott kiélte magát a kopaszokon. Ott lehetett "valaki." Vagyis ő úgy gondolta. Aztán leszerelt es senki maradt. Értelme semmi nem volt 9 hónapot elloptak az életemből. Ha tartalmas lett volna láttam volna értelmét akkor nem zavart volna. Azóta sokminden változott kicsi modern hadseregnek több ertelme van menjen aki akar es még fizetést is kap
2023. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!