Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jó döntés hogy nincs...

Tényleg jó döntés hogy nincs sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Szerintem ez csak azért van, hogy több pénzt tartsansk vissza. Szüksége lenne a mai fiatalságnak 1-1,5 év kötelező sorkatonaságra. Ott tanulnának tiszteletet, becsületet. Nem lenne ennyi fiatal bűnöző, régen a katonaság tette férfivá a fiút. Lehet vitatkozni hogy hasznos vagy nem hasznos, de úgy gondolom a magyar társadalomnak újra szüksége lenne a sorkatonaságra. A fiúk inkább mennének laktanyába 1 évre, minthogy börtönbe. Ez az én véleményem, de nyilván sokan örülnek hogy nincs ez tervben.
2023. febr. 22. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még voltam sorkatona, ott szoktam rá a cigire, piára, ott tanultam meg a disznólopástól az üzemanyag lopásig mindent.
2023. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amúgy az lett volna az igazán tökös dolog, ha mindenki megtagadja. Egy egész országot nem sitteltek volna le kötelesség alóli kibúvás miatt. Meg ne jöjjetek holmi Varsói Szerződéssel, hogy ez abban rögzített nagyon kiemelt kötelességünk volt, mikor azt kb. senki nem tartotta be és nem is ellenőrizte volna a nagy dicsőséges Szovjetunijó.
2023. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Senki nem jön varsói szerződéssel, sem Szovjetunióval...


A kérdés szociálpszichológiai, nem pedig politikai, kedves hárompöttyös.

2023. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát abban a formában amilyenben az működött itthon, tényleg jó. Főleg a komcsik idejében, tele a sok komplexusos, alkoholista idiótával az élen.
2023. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És akkor mi szólna a támogatása, bevezetése mellett, kedves 13-as? Nálubk nincs háborús helyzet, más államokhoz pedig semmi közünk nekünk civileknek. Egyébként nem itt írták a Varsóit, másik hasonló fórumban, de az úgy hülyeség.
2023. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

"Ott tanulnának tiszteletet, becsületet. Nem lenne ennyi fiatal bűnöző, régen a katonaság tette férfivá a fiút"



Valaki árulja már el nekem, hogy honnan szedik ezt a sok baromságot? Miért találnak ki ekkora hülyeségeket főleg azok akik nem is voltak sorkatonák?

2023. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sorkatonaságnál csak az alábbi dolgokat lehet megtanulni (tisztelet a kivételnek):


Cigizés, piálás, lopás, csalás, hazudás, a másik szivatása

2023. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!