Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Leváltható az Orbán rendszer?

Leváltható az Orbán rendszer?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?

2023. febr. 26. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Négyévente választások vannak, ott megfelelő alternatívát kínálva, leváltható.
2023. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%

Leváltható, de csak a saját játszóterén.

Azaz, egy másik jobboldali párttal, ami ideológiában megegyezik a Fidesszel, kardinális kérdésekben egyeznek, de más tekintetben, átláthatóak, tiszták.

2023. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
demokratikusan, úgy tűnik, nem
2023. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szopás a demokrácia, ha a démoszt megveszik némi krumplival meg dumával.
2023. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
7%

Aki több szavazatot kap az nyeri a választást.

A többi magyarázkodás már csak az ellenzék szánalmas hozzáállását próbálja mentegetni.

2023. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
#5 Ha csak ezen múlna akkor kampány sem lenne. Minek? Úgyis mindenki tudja kire fog szavazni
2023. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
Igen. Tessék jobbat választani. Ja hogy olyan per pillanat 13 éve nincs...
2023. febr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
#7 De, van.
2023. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag leváltható de gyakorlatilag ez kb kivitelezhetetlen. Az egyfordulós választás bevezetése, néhány körzethatár átrajzolása és a legutóbb bevezetett 71fő jelöltállítási kötelezettség, valamint az hogy az aktuális kormány végtelen média/propagandafelülettel bír végleg lebontotta a többpárti demokrácia normális működését.


Egy egymásfelé rendeltségen alapuló pártkoalíció két párt között tud jól működni ( MSZP-SZDSZ, Fidesz-KDNP), de az már jól látható hogy több, egymással kb azonos súlyú párt között nem működik a nagykoalícióígy egy ilyen összefogás az nettó bukta.


Nem fűzök nagy reményt ahhoz, hogy valaki a jelenlegi ellenzékből annyira ki tudna emelkedni, hogy valós alternatívát nyújtson.


Egy őj belépő külső személy, egy új messíás ( majdnem mint MZP ) érkezése pedig erősen kétséges. A Fidesz médiatúlsúly kompenzálásához jó néhány milliárdos tőkére van szükség, ilyen Magyarországon nincs ha ez külföldről érkezik akkor jönnek a gurulódollárok, a démonizálás, a külföldi beavatkozás stb.


Bár technikailag adott a lehetőség a Fidesz leváltására, ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen, addig biztosan amíg a Fidesz társadalmi támogatottsága megvan. Ez utóbbiról sem szabad elfelejtkezni, mert azért csak ott van 2-3 millió szavazó ami nem kevés :)


A NER vagy belülről fog összeomlani ( pl elviszi a főnit a koleszterin ) vagy gazdaságilag fog megbukni, amikor rájuk omlik a sok hülyeség amit összehoztak, de szerintem választáson leváltva nem lesznek.


Az autokratikus és félautokratikus rendszereknél megfigyelhető, hogy eleinte minden energiájukat a hatalom megszilárdítására és a saját érdekeik kiszolgálására fordítják és nem arra hogy olyan magas jólétet építsenek ki ami leválthatatlanná teszi őket. Ezek itt is megfigyelhetők: választási törvények módosítás, független média feszámolása, rendszerszintű korrupció stb...


Ez utóbbi az ami nem megy a végtelenségig. Az oroszoknál a forrás a nép által termelt vagyon, nálunk eddig az EU források voltak. Most, hogy az EU források elapadni látszanak, de valamiből pénzhez kell jutni jön a következő szint: a saját nemzet kizsákmányolása - pl autópályakoncesszióval :D

Ez normál esetben nem megy a végtelenségig azokban az államokban ahol visszafejlődés indul el. Kubában és Észak-Koreában azért tud ez működni, mert sosem voltak fejlettek. Nálunk lassú leépülés jön, ami a külső hatások miatt akár elérhet olyan szintet is hogy beáll a nagy reccs - bár ennek kicsi az esélye.


A másik ami érdekes a leválthatósággal kapcsolatban: nálunk csak azért van szükség a látszatdemokráciára, mert tagjai vagyunk olyan közösségeknek ahol ez elvárás. Van olyna kutatók(k) akik már mérik az EU-ból kifelé táncoló retorikát és saját kutatásuk szerint erősen a kilépés felé tartunk. Egyelőre a lakosság nagyobb része MÉG EU párti, de látjuk mire képes a folyamatos kormányzati agymosás ( akár nálunk, akár most pl Oroszországban ). Ha a kűlső feltételek adottak lesznek ( elhúzódó ukrán háború, gazdasági problémák, EU források elapadása, folyamatos EU kritika és esetleg szankciók ) valamitn a főni egészsége és a belső agymosás és a folyamatos hatalomban maradás is sikeres akkor az évtized végén elindulhat egy kilépési folyamat.


Ha a mostani EU párti többség addigra kisebbségbe kerül akkor ez simán levezényelhető, és ha ez a kisebbség ( pl én aki az EU csatlakozásra szavaztam ) csinál egy budapesti Euromajdant, akkor majd médiatrollok ( és Jeffrey Spender itt a gyakorin ) ránk kiabálja, hogy a CIA emberei vagyunk :D :D

2023. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
9: tűpontos
2023. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!