Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél neki ha a július...

Örülnél neki ha a július 22.-e, a Nándorfehévári diadal emléknapja is nemzeti ünnep és munkaszüneti nap lenne, mint ahogy Március 15., Augusztus 20., és Október 23.? Támogatnád e az ötletet?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 20:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10) és akkor mi van?ez az ellenérv hogy a nyugat meggyengült volna?minket pedig kiírtottak.semmivel nem tudtatd cáfolni az érvemet.és nem Hunyadit szidtam, nem tudom hogy ezt a hazugsáot miért keverted bele a mondandódba.ő megvívta a maga harcát hősi módon.
2023. márc. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11 Abban igazad van, hogy ok nélkül mondtam rád, hogy szidtam Hunyadit, bocsánat. Lehet, hogy egy kicsit indulatosan fogalmaztam, bocsánat, csak felidegesített hogy valaki negatívan értékeli a magyar történelem legdicsőbb győzelméről, amikor annyira felmostuk Mehmed szultánnal a padlót hogy uralkodása hátra lévő részében már csak néhány gyenge balkáni meg anatóliai államocskát tudott elfoglalni. Szóval mégegyszer bocsánat, hogy ezt mondtam rólad, nem akartalak megbántani.


Viszont Magyarország hosszú távon ugyanúgy pórul járt volna mint Itália és a német területek ha 1453-ban az Oszmánok oldalára állunk, mert mind az előző válaszomban mondtam ha a törökök ezt követően meg is akarták volna tartani a megszerzett hódításaikat, akkor annak érdekében hogy biztosítsák az új nyugati területeik felé az átjárhatóságot idővel Magyarország egy részét is a birodalmukhoz csatolták volna, vagy akár teljesen annektálták is volna a Magyar királyságot. Ha átengedtük volna őket, akkor teljesen kiszolgáltatottá váltunk volna velük szemben. Meg ha a törökök Magyarország egy részét vagy az egészét, illetve a közelben lévő német és itáliai területeket tartósan a birodalmukhoz csatolták volna, akkor hosszú távon ez egyik nép számára sem lett volna jó, ugyanúgy jártunk volna mint a Balkán, amin a sok évszázados muszlim uralom sebeit máig magán hordozza. Meg lehet hogy ebben az esetben is átrendeződtek volna az etnikai viszonyok a Kárpát-medenécben (pl:. Koszovóban az Oszmán uralom kerültek többségbe az Albánok a szerbekkel szemben). Mondjuk az utóbbi esetben lehet hogy az etnikai átalakulás a magyarságnak kedvezett, volna nem tudni. Meg ha esetleg később mondjuk Franciaország vagy az Orosz Birodalom elkezdi felszabadítani a törökök álltal megszállt területeket, akkor lehet hogy Magyarország szintén hadszíntér lett volna a nagyhatalmak között, ami úgyszínt nagy háborús púsztítással járt volna. De mint látható túl sok itt a ha, biztosra nem tudhatjuk mi lett volna hosszab távon egy ilyen alternatív idővonalon. De ha átengedjük a törököket, akkor véleményem szerint szintéln rosszul járunk volna, mivel az a Magyar királyság megcsonkításával vagy függetlenségének elvesztésével járt volna. Hát ezek az ellenérvek, hogy a magyarok ugyanúgy szívtak volna mint a környező népek mert a török uralom azért nem volt annyira jó dolog. Ezt már az előző válaszomban is mondtam, csak most hosszaban kifejtettem hogy mire gondoltam ezzel tehét nem annyi volt az ellenérv hogy ,,nyugat meggyengült volna". Ha csak ennyit értettél ki a válaszomból, akkor úgy félre értetted a hozzászólásom, mint ahogy én félre értettelek téged amikor az előző válaszomban azt mondtam hogy szidtad Hunyadit, amiért ez úton is bocsánatot kérek.


Meg Mehmed szultán kis is jelentette a hadjárat kezdetén, hogy a reggelijét Nándorfehérváron, az ebédjét Budán, a vacsoráját pedig Bécsben óhajtja elfogyasztani. Ez szerencsére nem jött össze neki.


Meg Magyarország akkor a középkori keresztény európai civilázió része volt, amely akkor már majdnem ezer éve hadban állt az olyan agresszívan terjeszkedő muszlim birodalmakkal mint az Oszmán birodalom. És akkor a kereszténység védőbástyájának lenni egy ilyen ellenség ellen hatalmas dicsőség volt. Szerintem ehhez a keresztény világhoz való tartozás tudata szintén megakadályozta azt, hogy Magyar Királyság átengedte volna a törököket. Ezzel hívő keresztényként könnyen tudok azonosulni.


Meg abban igazad van, hogy ebben az esetben lehet hogy a török határvidék nyugatabbra lett volna a Kárpát-medencéből, így a háborús púsztítás is, így a népességet kevesebb kár érte volna, viszont a történelmi személyek nem láthatták előre a jövőt, hogy mi lesz 100 év múlva, nem szabad ez alapján megítélni meg hogy mit kellet volna másként csinálniúk. Meg Hunyadi János a diadal után még komolyan hitt a török Európából való kiszorításában, és Konstantinápoly visszafoglalásában (amik sajnos akkor már irreálisak voltak). Nem tudhatta, hogy egy ilyen hadjárat a korai halála miatt nem valósúlhat meg. Ezzel azt akarom mondani, hogy ne mindig a mai tudásúnk alapján értékeljük hogy mit miért tettek akkor bizonyos személyek, mert Hunyadi meg Szilágyi nem tudhatott az 1500-es évekbeli török hódoltságról, mert honnan tudhattak volna róla?


Tehát szerintem ezek miatt a legjobb dolog amit tehettek az volt hogy, Magyarország ellen állt a törököknek akkor és Nádorfehérvár-nál taccsra vertük a muszlim hordákat, ezzel elérve Magyarország legdicsőbb győzelmét a történelme során, amire büszkéknek kell lennünk, és ennek a hatalmas győzelemnek szerintem a nemzeti ünnepeink között is ott a helye. Meg gyakorlatilag az összes történész pozítiv eseményként és értékeli a Nándorfehérvári diadalt. Meg szerintem ők jobban tudják a dolgot mint mi laikus GYK felhasználók. Meg engem igazából az zavar abban amit mondtál, hogy még a legnagyobb és legdicsőbb győzelmünket amit egy agresszív nagyhatalommal szemben arattúnk is negatív dolognak állítod be. Meg mégegyszer bocsi, hogyha az előző válaszomban emiatt indulatos volam. Sorry. Meg bocsi a helyesírási hibákért.

2023. márc. 4. 04:40
 13/13 anonim ***** válasza:
Mivel folyamatos műszakban dolgozom, így nálam nem oszt nem szoroz
2023. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!