Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek nem tudnak leszakadni arról a témáról, hogy ők milyen neműek és nemi identitásúak, melegek, transzok, nembinárisok stb.?

Figyelt kérdés

Egy szaktársam csinálja ezt. Egy lányról beszélünk. Már úgy jött ide, hogy vállaltan biszex, demonstratíve ment mindig a Pride-ra meg hirdette a szakon meg a Facebookon az igét. Nagy Momentumos volt még akkor. Aztán kitalálta, hogy ő pánszexuális (olyasmi, mint a biszex), de most a legújabb az, hogy ő nembináris. Múltkor megkérdeztem, hogy akkor ha ő nemeken kívül áll (ezt jelenti a nembináris), akkor ő most tulajdonképp lehet-e továbbra is pánszex vagy bármi ilyen, hiszen megszűnt a neme. Erre nézett nagy szemekkel majd "mi közöd hozzá".

Szóval lényeg, hogy nekem furcsa, hogy vannak emberek, akiknek az teszi ki az életük nagy részét, hogy kutatják, milyen neműek meg mindenféle dolgokat kitalálnak maguknak ehhez. Mint egy hobbi, csak ez a nemi irányultságokkal meg "identitással".

Ti értitek ezt? Mi mozgatja az ilyet, hogy ezen pörög állandóan?



2023. márc. 5. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nagyon ugy tünik, hogy bagoly mondja a verébnek: nagyfejü!
2023. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sulek Péter ***** válasza:
89%
Mindenki azon gondolkodik,ami számára fontos. Te pl azon pörögsz, hogy ő min pörög
2023. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Mindig is voltak zakkant alakok. Csak most még divat is lett ezt hirdetni.
2023. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert én férfi vagyok, kukim van, és jól tudom, hogy az a nuniba való.
2023. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Neki ez a problémája, hogy nem találja az identitását, nem érzi magát jól a bőrében.

Másoknak ez azért idegen, mert ők elfogadják azt, hogy férfiak/nők, nem gerjednek a saját nemük dolgaira, nincsenek kételyeik se, hogy mi lenne ha egy kedves/szép azonos nemű odajönne hozzá, akkor mit tenne.


Szerintem kissé pszichológiai eset, hogy nem találja a szaktársad a saját identitását, és ezt közzé is teszi nyilvánosan, hogy mikor micsoda. Egyszerűen vagy figyelemre éhes ha ezt hangoztatja, vagy tényleg nem érzi magát jól a bőrében.

2023. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5: pont azt érzem, hogy nem az a baj, hogy nem találja a nemi identitását, mivel ezt nem kell találni, ez normális embernek adott. Inkább a feltűnősködést és kivagyiságot érzem nála. Tehetségtelen mindenben és ronda is, ezért kell neki ez a villogás.
2023. márc. 5. 17:39
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

6 - akkor lehet arról szó, hogy az általad említett probléma áll a háttérben, azonban ha nem ismered nagyon közelről, tényleg nehéz megállapítani, hogy mi is a helyzet, nehéz belelátni pár ember magánéletébe.


Lehet sosem voltak barátai, és ez a genderekkel foglalkozó csoport egy úgymond eléggé befogadó csoport - ha vannak kételyeid, hogy most nőket vagy pasikat szeretsz, vagy nem tudod minek érezzed magad, ők befogadóan állnak hozzád. A társadalmilag elszigetelt emberek könnyen hozzáverődhetnek ilyen csoportokhoz, és ez szerintem még mindig a jobbik eset, hiszen nem egy rassz alapján gyilkolászó csoporthoz került.


Nyilván egy átlag ember számára idegesítő tud lenni, ha valaki napestig ezt hangoztatja, hogy micsoda: vegán, nembináris, farkas, akármi. Meg kell próbálni figyelmen kívül hagyni, vagy tapintatosan beszélni vele, hátha lehet rajta segíteni, mert lehet az kell neki.

2023. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Ezt a "nem tudja már mit csináljon jó dolgában" tipikus esete. Règen gyerekkorunkban még a heteró kifejezést se ismertük. Volt az átagember meg voltak a leszbikusok és a b..ik. Azt itt véget is ért. Ma meg bárki bármit kitalál és másnaptól az lesz. Biztos lepontoznak de ez nem hiszem hogy normális dolog. Lassan majd a pedofíliai is legális lesz egyes helyeken ha így haladunk.
2023. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az emberek 99%a ezt csinálja.

Én mindig az a tipikus fiús lány voltam, és vagyok is mái napig, sosem érdekelt az, hogy mit jelent "nőnek" lenni a szó sztereotip értelmében, márpedig nagyonis "normál"(/hetero) emberekkel voltam körülvéve.

Nem telt el olyan napom az életemben, hogy ne láttam, vagy hallottam volna hogy a környezetem milyen szinten rá van függve a saját nemére és szexualitására; folyton az megy, "én persze hogy húst eszek, hiszen férfi vagyok!!", vagy "nekem olyan férfi kell aki mellett nőnek tudom érezni magam", "vetzem egy új fajta dezodort, de olyan csajos szaga van", meg ilyenek.

Mindenki teljes viselkedése, öltözködése, a témáik, amikről beszélnek akörül forog, hogy milyen neműek, meg akörül, hogy éppen kikkel akarnak ismerkedni. Még csak az utcán sem tudok végigmenni úgy, hogy ne legyenek a képembe nyomva a nemek és a szexualitások, mert a világ tele van plakátolva reklámokkal, márpedig a férfiaknak szánt árukat maszkulinabb módon reklámozzák,mig a nőknek szántakat femininen.


Szerintem ha holnap SENKI sem foglalkozna azzal hogy milyen nemű, és milyen szexualitású, akkor azt hinnéd, hogy átkerültél egy másik dimenzióba. Jelenleg viszont csak azért nem veszed észre az ilyesmit, mert teljesen elemi szinten a mindennapjaink részei a női-férfi lét sztereotipiái, és a szexualitás.... Szóval ezek a témák kizárólag akkor tűnnek fel neked, ha valaki más módon éli meg ezeket.

2023. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Azért van ez, mert politikát csináltak ebből az egészből. Többezer évig megfelelt az embereknek, hogy van az átlag, meg van pár attól eltérő: a leszbik meg a homárok, aztán annyi. De most már nem csak az elfogadtatásukat akarják lenyomni mindenki torkán, hanem mindenféle hülye identitást is kitalálnak, ezzel divatot teremtve, ami maximum arra jó, hogy összezavarja a fiatalokat, és még tovább rombolja a társadalmat. Igazából nagyon jó lenne, ha a politika kiszállna az emberek magánéletéből, de sajnos ez a XX. század óta már nem megy, mert folyton jönnek az ideológiáikkal, hogy legyél toleráns, elfogadó, ne legyen rasszista, női jogok meg minden ilyen hülyeséggel, és nem hagyják egyszerűen csak élni az embereket, és hagyni, hogy menjenek a dolgok természetesen a maguk útján.
2023. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!