Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek nem tudnak leszakadni arról a témáról, hogy ők milyen neműek és nemi identitásúak, melegek, transzok, nembinárisok stb.?

Figyelt kérdés

Egy szaktársam csinálja ezt. Egy lányról beszélünk. Már úgy jött ide, hogy vállaltan biszex, demonstratíve ment mindig a Pride-ra meg hirdette a szakon meg a Facebookon az igét. Nagy Momentumos volt még akkor. Aztán kitalálta, hogy ő pánszexuális (olyasmi, mint a biszex), de most a legújabb az, hogy ő nembináris. Múltkor megkérdeztem, hogy akkor ha ő nemeken kívül áll (ezt jelenti a nembináris), akkor ő most tulajdonképp lehet-e továbbra is pánszex vagy bármi ilyen, hiszen megszűnt a neme. Erre nézett nagy szemekkel majd "mi közöd hozzá".

Szóval lényeg, hogy nekem furcsa, hogy vannak emberek, akiknek az teszi ki az életük nagy részét, hogy kutatják, milyen neműek meg mindenféle dolgokat kitalálnak maguknak ehhez. Mint egy hobbi, csak ez a nemi irányultságokkal meg "identitással".

Ti értitek ezt? Mi mozgatja az ilyet, hogy ezen pörög állandóan?



2023. márc. 5. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

"Ti értitek ezt? Mi mozgatja az ilyet, hogy ezen pörög állandóan?"


Talán kérdezd meg tőle...

2023. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén szólva arra nem tudom a választ, hogy mi mozgatja az ilyen embereket...... Én toleráns vagyok viszonylag, én elfogadom a melegeket, biszexet, aszexuálisokat. Igazából azzal sincs bajom, ha valaki transz. Rosszul érzi magát a nemében, és a másik szívesebben lenne, oké, megértem.


Azt nem szeretem, ha az emberek nem létező fogalmakkal dobálóznak. Pánszexuális? Akárhogyan nézem, az a biszexuális szinonimája. Olyan, hogy nembináris nincs, az ember kétnemű, a 23. kromoszómapár meghatározza a nemet, ez kétféle lehet. A nem egy biológiai fogalom, az nem vita téma, hogy kettő van. Szexuális orientáció lehet 4 féle. Ennyi. Nincs több kinyerhető kombináció.


Igen, fura, hogy vannak ilyenek..főleg, hogy értelmetlen milyen megállapításokat tesz magára. Eldönti, hogy ő nembináris, gyakorlati szempontból semmit nem változtat. Nem vagyok összeesküvés elmélet szövögető mi hazánkos, nem hiszem, hogy van egy nagy LMBTQ propaganda gépezet, amely a médián keresztül célirányosan terjesztené ezt. Azt gondolom pusztán korunk egyik velejárója, egyfajta divattá vált az identitáskeresés......


Abból amit leírtál, azt szűröm le, hogy a szaktársad egy sima biszexuális, vagy leszbikus nő, aki túl nagy figyelmet fordít arra a jelenségre, hogy mihez is vonzódik, így elkezd elméleteket gyártani. Olyan fura ez, szerintem az emberek elsősorban különlegesek szeretnének lenni, erre mindenki vágyik valamilyen szinten, és ők ebben a kérdéskörben találták meg ezt.....

2023. márc. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

#12: "Abból amit leírtál, azt szűröm le, hogy a szaktársad egy sima biszexuális, vagy leszbikus nő"


Még lehet, hogy az se, csak rossz az élete, ezért kitalálta magának, hogy nőkhöz vonzódik, mert így talán figyelnek rá.

2023. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
Az identitása része. Te is biztos pörögsz valamin. Mint hogy más ember min gondolkodik. Az mennyivel jobb?
2023. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
68%
A nem bináris, egy identitás, a panszexzuális pedig egy szexualitás, szóval egymástól függetlenek. Nem magának generál problémákat, csak próbál rájönni, ki is ő, és kit szeret. A kategóriák sokaknak megnyugvást jelentenek, és segít hozzájuk hasonló embereket találni.
2023. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Mi mozgatja az ilyet, hogy ezen pörög állandóan?"


Feltételezem, hogy te heteroszexuális és cisznemű vagy, vagyis szexuális irányultság és nemi identitás terén is a többséghez tartozol. Aki viszont nem, az általában úgy nő fel, hogy kiskorától fogva érzi, hogy valami nem oké, valamiben ő más, mint az átlag, de fogalma sincs, hogy pontosan miben. Teljesen érthető, hogy miután találkozik olyan kifejezésekkel, amikben magára ismer, sokkal jobban elkezd úgymond ezen pörögni és ezzel foglaklozni, mint te, akinek ezzel sose volt semmilyen személyes tapasztalatod vagy nehézséged.

2023. szept. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!