Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Horthy vagy a Kádár korszakb...

Sulek Péter kérdése:

A Horthy vagy a Kádár korszakban élnél szívesebben?és miért?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat szép napot

#Melyik korszak tetszik neked jobban? #Melyik korszakban élnél szívesebben?
2023. márc. 15. 17:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%
De ha egyszer így volt. A szüleimnek volt munkája, volt lakásunk, autónk, volt rendes ruhám, játékaim, könyveim, rendes ételeket ettem, rendesen jártam iskolába, eljártunk nyaralni (belföldön), akkor mégis miért panaszkodtam volna?
2023. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

#11.Mert hitelből működött az egész, országcsőd lett volna hosszútávon azért.

Úgy nem lehet élni évekig ahogy akkor éltek az emberek.

2023. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Szóval amikor mai gazdasági helyzetet nézzük vastagon benne van az akkori Kádár kormánytól kezdve mindenki aki összeszedte ezt a halom adósságot amit kb. a mai napig törlesztünk.
2023. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
36%
#13 Minden ország óriási adósággokkal rendelkezik. Keress rá az adósságkapitalizmus fogalmára.
2023. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

#12

Azért ennek a kádári gulyáskommunista világnak ma is van romantikája és bizonyosan nem véletlenül.

2023. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%

#15.

Sok kamumunka, elégséges jövedelemmel. Ingyen munkásházak amivel röghöz kötötték a munkásokat. Igazából nehéz volt a munkaerő áramlás is.

Több volt ott a negatív mint a pozitív, de nem volt mihez mérniük.

Nyilván akik abban a generációban éltek, számukra a mai világ nehéz és furcsa.

De igazából minden korszakot az utókor határoz meg.

2023. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen. A kádár korszakra volt jellemző ez a "mindenki boldogult". Az egyik ismerősöm se nem volt okos, se különösebben szorgalmas mégis volt mindig munkája, saját zsebből fel tudott húzni egy családi házat, évente kétszer nyaralt a családjával. Abban az időben nem voltak nagy különbségek az emberek között. Kvázi nem voltak szuper gazdagok és nem voltak nincstelen szegények sem (nyilván voltak, de nem úgy, mint ma). Az a nagy helyzet, hogy még a kádár rendszerben is jobb volt az élet, mint ma. Mert akkor is egy pártrendszer volt (most is lényegében), de akkor tudtak boldogulni az emberek. Amúgy Orbán szitokszóvá teszi a baloldal kifejezést, pedig a baloldali eszme csökkenti érdemben az átlagember kiszolgáltatottságát. Persze a milliárdosoknak nem jó ez.
2023. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

Az átlagembernek a Kádár-rendszer volt az élhetőbb. A Horthy-rendszerben viszont a nemeseken, illetve a városi középosztálybelieken kívül senki nem élt jól. De a városi középosztálybelieknek is nagyon nehéz volt sok esetben. Ha nem olyan családba születtél, akkor még középiskolába sem mehettél a Horthy-rendszerben, míg a Kádár-korszakban még az egyetem is ingyenes volt, igaz KISZ-tagnak kellett lenned. Én tudok olyanról is, akiknek a szülei 56-osak voltak, de ő eltudott utána is menni egyetemre.


És mielőtt valaki félreérti, én nem mentegem Kádárékat, hisz a gazdasági modelljük nem működött, és végső soron magyar emberek vére által alakult ki, orosz fegyverek mögé bújva a politikai berendezkedésük. De a születési előjogok miatt a Horthy-rendszer rosszabb volt az átlagembernek.

2023. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%
Horty szésőjobbos volt, Kádár meg szocis. mindkettő egy szar
2023. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
8%
A demokratákhoz képest mindkettő istenkirály.
2023. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!