Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért akarják, hogy...

A balosok miért akarják, hogy fegyvereket küldjön a magyar kormány annak az Ukrajnának, amelyik nem tiszteli a magyar kisebbséget,és amelyik se nem NATO-, se nem EU-tag?

Figyelt kérdés

Mi közünk nekünk a kelet-ukrajnai háborúhoz? Semmi. A fegyvereinkből sincs sok? Miért dobjuk ki az ablakon? Hogy utána fegyvereket vásároljunk?


Én azt veszem észre, hogy a balosok már annyira Orbán-gyűlölők, hogy azzal sem értenek egyet a Fidesszel, amivel valószínűleg egyetértenének.

Ez olyan csakazértis mentalitás.



2023. márc. 23. 11:38
1 2 3 4
 11/35 hypno ***** válasza:
82%

#10

"Kelet-Ukrajna" Szerinted miért így hívják? Miért nem Nyugat-Oroszországnak?

Nem lehet hogy azért, mert az oroszoknak semmi keresnivalójuk ott, mert Ukrajna része?

2023. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
22%
8 Ma már kiderült, hogy az orosz hadsereg nagyon gyenge. Akkor meg mit kell fosni hogy visszaállítja a Szovjetuinót? Még a polákokkal sem bírnának el. Ha viszont ennyire kell nekik Ukrajna. Legyenek vele boldogok. Nem kellene egész európát inflációs, energia válságba belevinni
2023. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

12-es, az első mondatom irónia volt, lehet félreérthető volt. Nem kell fosni az oroszoktól, hagyományos katonai erőben nem valami fényesek.

A polákokkal pedig nem sok mindenki szeretne megküzdeni, lassan az EU legerősebb országává válik katonailag, csak atomja nem lesz.

2023. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
16%
Egyáltalán van fegyvere meg tankja az országnak amit csak úgy osztogatni kellene?
2023. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
14%

#3 "Én azért, mert bár nem vagyok balos, de nem szeretném, ha a ruszkik lennének a szomszédaink és nem szeretnék attól rettegni, hogy hozzánk mikor fognak bekopogtatni egy népszavazással. Én nem akarnék olyan országban élni, ahol, egy szó kimondásáért 15 évet kapsz, vagy bevisznek, ha a lányod rosszat rajzol."

Azt nem értem, hogy honnan veszed, hogy az oroszok lennének a szomszédaink - ha most elhiszed, hogy elég lenne ha fegyvert küldenénk az ukránoknak és máris legyőznék az oroszokat.

Ahogy azt nem értem, hogy ha nem szeretnéd, hogy "egy szó kimondásáért 15 évet kapsz, vagy bevisznek, ha a lányod rosszat rajzol" akkor miért támogatnád ezt az ukrán vezetést - ahol betiltottak minden ellenzéki pártot és börtönnel "jutalmazzák" azokat akik ellenkező véleményt mernek hangoztatni.

Meg az sem világos, hogy miért is akarsz te fegyvert adni olyanoknak akik pár hónapja minket fenyegettek meg azzal, hogy katonailag megszállnak. Tévedés ne essék, ezek nem az oroszok voltak, hanem az ukránok.

2023. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
63%
Tankból van T72M1, 130db plusz a megérkezett és majd a jövőben érkező új Leopárdok. A probléma, hogy Jelenleg ezek teszik ki a tankkészlet nagyobb részét(t72m1) , tehát csak jelképesen tudtunk volna küldeni párat, hogy azért mégse maradjunk tankok nélkül. Légvédelmi berendezésből már most is elég jól áll az ország a modern eszközök beszerzésével kapcsolatban, tehát a régi szovjet légvédelmi rendszerünk épp most szabadul fel és kivonjuk őket a forgalomból, talán idén vagy 2024-ben. Ezeket küldhetnénk, de önmagában ha minden régi lerúgott fegyverünket odaadnánk, akkor is csepp lenne a tengerbe ahhoz képest amit kapnak a lengyelektől vagy amerikától...
2023. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%
15-ös, had legyen már annyi gógyim, hogy magam formáljam meg a véleményem és döntsem el önerőből, hogy kivel szeretnék szomszéd lenni és kivel nem. Az ukránokkal nekem a büdös életben, semmi problémám sem volt, azt leszámitva, hogy ide jártak szavazni és ezért pénzt kaptak. Viszont az oroszokról van 50 évnyi tapasztalatunk és ezek alapján én nem szeretnék megint olyan rendszerben élni, vagy attól rettegni, hogy ilyen rendszer lenne nálunk is.
2023. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%

A hazug kutya Putyin alapból két héttel a háború előtt még azt hazudta, hogy nem fogja megtámadni Ukrajnát. Na ennyire lehet hinni annak a tetves diktátornak. AKi ezek után még hisz neki, az vagy hülye, vagy moszkovita komcsi.


Itt van hogyan változott a narratívájuk az évek folyamán:


[link]


Érdekes hogy a nagy független magyar jobboldal egy az egyben azt mondja, amit a Kreml. Tovarisczki Lászlóval és Orbánoviccsal az élen.

2023. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
14%

#18 Értem. Putyin a "hazug kutya".

Akkor mi a véleményed az ukránokról akik a Minszk-i megállapodásban vállalták, hogy az ukrajnai orosz kisebbséggel már nem úgy fognak viselkedni mint korábban?

2014 és 2021 között eltt volna idő a következő vállalásaikat meg is tenni:

"Kijevnek végre kell hajtania a hatalom decentralizációját, Donyeck és Luhanszk megye különleges jogállásáról szóló ideiglenes törvény meghozatalával."

"Folytatni kell az össznemzeti párbeszédet minden érintett bevonásával.

Intézkedéseket kell hozni a Donbasz-medencei humanitárius helyzet javítása érdekében."

"Ki kell vonni Ukrajna területéről a törvénytelen fegyveres csoportokat, a hadieszközöket, a fegyvereseket és a zsoldosokat."

Ezek egyike sem valósult meg.

Vagy mi a véleményed azokról az európai vezetőkről akik összehozták ezt a megállapodást, a nevükkel vállalva garanciát annak betartására - majd Merkel, az amerikai katonai vezetés és más személyek azóta már napvilágra hozták, hogy eszük ágában sem volt bármit is betartani, csak időt akartak nyerni az ukránok felfegyverzésére.

Putyin a hazug, mert 8 éven át várta, hogy amiben megegyeztek a teljesüljön? Nem az, akinek eleve esze ágában sem volt teljesíteni azt amiben megegyeztek 2014-ben?

2023. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
32%

" a Minszk-i megállapodásban vállalták"


Milyen nagyvonalúan kihagyod, hogy a minszki megállapodást is megelőzte egy orosz invázió :)


Gondolom akkor tapsoltál a ruszkiknak amikor nagyanyádat megerőszakolták a szovjetek...


Mennyi kutya van ebben az országban, félelmetes hova jutottunk.

2023. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!