Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért akarják, hogy...

A balosok miért akarják, hogy fegyvereket küldjön a magyar kormány annak az Ukrajnának, amelyik nem tiszteli a magyar kisebbséget,és amelyik se nem NATO-, se nem EU-tag?

Figyelt kérdés

Mi közünk nekünk a kelet-ukrajnai háborúhoz? Semmi. A fegyvereinkből sincs sok? Miért dobjuk ki az ablakon? Hogy utána fegyvereket vásároljunk?


Én azt veszem észre, hogy a balosok már annyira Orbán-gyűlölők, hogy azzal sem értenek egyet a Fidesszel, amivel valószínűleg egyetértenének.

Ez olyan csakazértis mentalitás.



2023. márc. 23. 11:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
24%

#27


"A NATO nem háborúzik Ukrajnában és nem háborúzik az oroszokkal."


Öcsém, neked se füled és se szemed nincs? Hol élsz te? Egy barlangban? Gyakorlatilag a teljes NATO küldi a különféle fegyvereket, felszereléseket, pénzügyi segélyt és biztosít az ukránoknak hírszerzési segítséget. Ukrajna már rég összeomlott volna nyugati segítség nélkül. Nyílt konfrontáció ugyan nincs, de abban bizony igazuk van az oroszoknak, hogy csak a katonák az ukránok (még azok sem mind), a felszerelés jó része bizony nyugati.


"A valóság ehhez képest az, hogy Ukrajnában puccsal döntötték meg a MEGVÁLASZTOTT kormányt és azóta sem tiszták a hatalomra kerülők. Ukrajna közismerten korrupt ország, minden időben a korrupció, a pénzhatalmi rendszerek, oligarchák irányították."


Ez Magyarországra is igaz. Ez az ország is brutálisan korrupt, Orbán tudatos és bevallott politikája a saját hatalmi klientárájának kiépítése persze és Orbánékat is le lehetne/el lehetett volna már küldeni a büdös francba. De attól még Ukrajnát megtámadták, és ha megtámadnák Magyarországot, akkor mindenki egységesen összefogna. Oroszoroszág az agresszor, nem Ukrajna.


"Nem kell megmondanunk, hogy ennek mi legyen a vége. Éppen úgy nem dolgunk eldönteni az ukránok és oroszok helyett, hogy ez Ukrajna területének csökkenését, autonómiát avgy teljes orosz kivonulást jelentsen-e, mert semmi közünk hozzá."


Nem kell megmondanunk, csak legyél tisztában azzal, hogy az azonnali fegyverszünet azt jelentené, hogy az oroszok Kelet-Ukrajna területeinek birtoklásával indulnának egyezkedni a békéről. Gondolod, hogy feladnák a megszerzett területeket? Nem, ezt nyilván te sem gondolod. Tehát aki csupán az azonnali tűzszünetet követeli, az egyben a jelenlegi állapot befagyasztását is jóvá hagyná. Az a baj, hogy Orbánt még egyszer sem hallottam azt is követelni, hogy az oroszok vonuljanak ki Ukrajnából. Csak azt hallottam tőle, hogy legyen béke. Ja, én meg szeretném megnyerni az ötös lottót... Vágyni sok mindenre lehet, csak rohadtul nem mindegy, hogy miniszterelnökként mit kommunikál valaki. Orbán nem úgy szeretne békét, hogy az az ukránoknak is jó legyen. Úgy szeretne békét, hogy neki jó legyen.


"Te mért azokat segíted akik embereket ölnek már egy éve? Te miért azok zsebét hizlalnád akik egy éve gátlástalanul szítják a háborút, mert nekik az ukrán emberek százezreinek halála sem gond ha közben zsíros megrendelésekre tesznek szert?"


Jó kérdés. Talán tedd fel a Putyin-párti fideszeseknek, akik egy őrült, hatalommániás, a Szovjetunió feltámasztásáról álmodozó diktátornak szurkolnak, aki képes a saját honfitársait is százezerszámra halálba küldeni a semmiért. Mert nekik nem elég az a 17 millió négyzetkilométer.


A cinikus fideszesek pedig undorító módon bár megszavazzák Brüsszelben a szankciókat, itthon mégis ez ellen szítanak és a békéről papolnak.


Ti Putyin seggét nyaljátok. Miért nem költöztök inkább oda? Tisztább lenne ez az ország végre.

2023. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem költöztök inkább oda?"


Nagyon nem vagyok muszka párti, de ilyen erővel te is költözhetnél Ukrajnába. Valaki kitalálta ezt az egyoldalú hülyeséget és betanultátok mint egy verset.

2023. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

#32


Milyen erővel? Én itthon vagyok, bocsi. Az húzzon el innen, aki nem Európa-párti.


Mantrát a Fidesz szokott tolni. Ők azok, akiknek Soros, Brüsszel, EU, NATO mind egykutya. Direkt a saját fészkükbe piszkítanak.

2023. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

#33 El vagy te tévedve de nagyon. Mi itt pont nem akarjuk egyiket sem, sem az ukránokat, sem az oroszokat.

TE vagy az aki oldalt választottál, TE vagy az aki a saját országod érdekeit is kidobod a kukába csak hogy egy számunkra idegen, velünk ellenséges, minket fenyegető országot tudj minden gondolkodás nélkül segíteni abban hogy emberek százezrei halhassanak még meg.

TE menj oda ahová akarsz, TE vagy az aki a magyarok és a magyar érdekek helyett az ukránokat választottad. Miért nem vagy még ott? Miért nem mész előre harcolni az oroszokkal ha szerinted azt kellene támogatni?

Vagy csak akkor nagy a pofád ha másokat kell odaküldened meghalni, megnyomorodni?

2023. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
33 Melyik hadviselő fél EU tag?
2023. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!