Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért kerül...

Magyarországon miért kerül 4-szer annyiba az m6-os autópálya kilómétere mint Horvátországban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 31. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted?
2023. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Kérdezd fletorovicsot.

Ez az ő idejében volt.

2023. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Mert Lőrincnek is meg kell élnie valamiből.
2023. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Mert mi megtehetjük, nálunk annyira jól megy minden, hogy lazán kifizethetik az emberek, vagy talán nem szoktad nézni Az m1et ? Ott mindennap bemondják hogy nálunk a legjobb az életszínvonal, nyilván drágább is minden, szerintem elég logikus nem :) ?
2023. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Mármint az építése?

Tudod, sík területen drága dolog alagutakat építeni az autópálya számára. :-)

A horvátok csak a Dinári-hegységet fúrták keresztül, nekik azért olcsóbb. :-)

Magyarul:

Akkor is loptak, csak nem a NER-lovagok, hanem baloldali társaik.

2023. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
2-es, most építik ezt az autópályát.
2023. márc. 31. 22:14
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Én azt gondoltam, a korábban épült szakaszokra gondolsz.

Most hol építik még? Azt gondoltam, már rég készen van.

2023. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

[link]

Bóly és Ivándárda közötti 20 kilométeres szakasz.

2023. márc. 31. 22:23
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Köszi!
2023. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező

Alapvetően ostoba és téves az ahogy km-re lebontva próbáljátok meg összehasonlítani az árakat.

Éppen olyan butaság, mint a lakások nm árait összehasonlítani. Akkor az jönne ki, hogy a legdrágább a 25nm-es garzon, mert annak legmagasabb a nm ára. Közben meg csak annyit jelent, hogy a garzonban és a 120nm-es nagy lakásban is ugyanúgy kell vízvezeték, csatorna, vécé, fűrdőszoba, elektromos hálózat, fűtés, konyha. Ezek amik drágítják a lakásokat és ha mindez 25nm-re oszlik el akkor természetesen sokkal több lesz a nm ára, mint ha 120 nm-re kell ezek költségét elosztani.

Az autópálya is ilyen. A horvát autópálya építésére nincs rálátásom, nem tudom mi lesz/van rajta ezen a rövid most épülő szakaszán amihez hasonlítják az M6 költségét. a nyáron voltunk azonban arra és a határtól semmi más nem volt sok kilométeren keresztül, mint maga az út, se lehajtó, se felhajtó, se más.

Ezzel szemben a déli magyar szakaszon több csomópont is kiépül, vasúti hidat építenek rá és mérlegelő állomások is készülnek a kaminok határellenőrzéséhez. Emiatt kerül ennyibe és nem maga az út lesz drágább.

Már az M6 kezdeti építése is erről szólt, hogy mi kerül rajta ennyibe, miközben 2008-2009-ben éppen azok voltak kormányon, azok hozták meg a döntéseket róla akik most ellenzékből bírálják ezzel a fideszt.

Akkor meg a fidesz jött azzal, hogy bezzegahorvátok - de az is baromság volt.

Itt láthatod, hoyg már 2009_ben is sokkal drágább volt az M6 akkori építése, mint a horvát autópályáké, ahogy a következő linken meg megnézheted milyen a tervezett és félig kész M6-os 20mk-es szakasz. Nem egy sima egyenes autópálya.

[link]

[link]

[link]

2023. ápr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!