Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Románia megtámadná Magyaror...

Ha Románia megtámadná Magyarországot, akkor liberálisként beállnál a román hadseregbe vagy inkább elmenekülnél külföldre?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 13:39
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
68%
Szúrkolnék nekik, hogy takarítsa ki a fideszt és az MSZMP utódpártjait
2023. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
15%
Minek vannak ilyen bugyuta hülye kérdések?
2023. ápr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
14%
4# ja csak a mai liberalizmusnak annyi köze van a 48-ashoz mint a szovjet tipusú kommunizmusnak a marx féléhez szóval a nevét viseli
2023. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
36%

13# Szerintem ez abszolút nem változott meg, sőt! A kommunista rendszer bukása után a rendszerváltást is a liberálisok csinálták nálatok (beleértve az akkor még liberális Orbán Viktort).


Ma sincs ez másképp, szerintem. Az országotok becsületét mindig Budapest és egy-két nagyváros mentette meg (1848-ban, 1956-ban és napjainkban is, amikor egyedüliként állnak ellen az oroszbérenc, hazaáruló, elnyomó rezsimnek).

2023. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
14%
elnyomó rezsim afganisztánba meg észak kóreába van nem itt
2023. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
36%

15# Azok gyilkos diktatúrák, ez nem vitás - de a hibrid rezsimek, illiberális államok, puhadiktatúrák is elnyomó rezsimek!


Magyarország a putyini úton halad 13 éve, szó szerint másolják még a törvényszövegeket is. Ott tartanak most orbánék ezen az úton, ahol putyin kb. 10-15 évvel ezelőtt. De láthatja az egész világ, hova vezet ez az út: elszigetelődéshez, elmérgesedő diplomáciai viszonyokhoz, végül háborúhoz és/vagy gazdasági csődhöz.

2023. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
26%

azért ne fekete fehéren nézzük a világot miszerint a kelet rossz a nyugat meg jó és fordítva se.


az USA demokráciájának köszönhetjük a mai afganisztáni diktatúrát vagy a franciáknak meg az európában uralkodó etnikai káoszt pl az a pár millió német biztos örült az 1 vh után hogy az őket nem épp szívlelő csehek alá kerültek , vagy mi is milyen jól jártunk az elszakított területeken élő magyarok is milyen rohadt jól jártak.

az angoloknak köszönhetjük a közel keleten lévő káoszt

2023. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Minden ami keleti a csúnya gonosz diktatúra és fújj

Viszont minden ami Amerika és Nyugat az felvilágosult ópönmájndöd liberális demokrácia és juppi!


Ha ezt tagadod, akkor egy putyinista ruszki hekker vagy, vagy csak Orbán bértrollnoka.


Az egyedüli kivétel viszont, amin keletebbre van tőlünk és szeretni kell és szép és jó, az Románia 🇷🇴❤️, hisz 2010 tavasza óta már megelőztek minket!

2023. ápr. 25. 21:34
 19/45 anonim ***** válasza:
74%

Én nem fekete-fehéren nézem a világot, de európai szemmel, magyar szemmel nézem.


Ilyen felületes megállapításokat távoli országokról könnyű mondani, meg a történelmi régmúlton (századokkal ezelőtti gyarmattartáson) köszörülni a nyelvünket is egyszerű.


Ez olyan, amire a Biblia azt mondja: előbb a magad szeméből vesd ki a gerendát - csak aztán a más szeméből a szálkát!


A mai magyar rezsim kialakított egy ilyen közbeszédet: folyton a Nyugat távoli bűneivel vagytok elfoglalva, és nem veszitek észre, hogy az orrotokig bűzölgő sz.rban úsztok.


Én nem helyeseltem a 17-19. századi gyarmattartást egy szóval sem, az afganisztáni helyzetről sem írtam semmit (annak ellenére, hogy egy sületlenség, amit írsz, miszerint a tálib uralmat Amerika okozta volna - az amerikai beavatkozás előtt is tálib uralom volt, egyszerűen annyi történt, hogy visszajöttek a hatalomba, ahogy az amerikaiak kivonultak).


Európát tekintve, pláne magyar szemmel, viszont IGAZ, hogy kizárólag Nyugatról érkezett NÉHA valami jó dolog hozzánk. Keletről a tatár érkezett, a török, a román és legfőképpen az orosz: 1849-ben is, 1956-ban is, most is!


Én erdélyi magyar vagyok, engem nehezebben hülyítetek el, mint a tápos testvéreinket, mert én éltem Ceaușescu diktatúrájában, Moszkva távoli, védő szárnyai alatt! Az apám és az anyám Gheorghiu Dej alatt is élt!


Én pontosan tudom, miféle "kisebbségi jogokat" garantáltak a ruszkik - röhögnöm kell, mikor kisebbségvédelemről böfögnek!


Még azt is a Nyugatnak köszönhetjük, hogy egyáltalán ki van írva a mi nyelvünkön is a településeink neve! Mert azelőtt, hogy a Nyugat EU-csatlakozási kritériumként kikövetelte, még Csíkszeredán is csak annyit írt: MIERCUREA CIUC!


MINDEN kisebbségi jogot, amit megkaptunk, az EU-csatlakozás feltételeként kaptuk meg (és azóta is csak EU-s nyomásra történtek gesztusok!), nem a románok jó lelkéért, s nem is ruszki kisebbségféltésből!


Azt mi pontosan megtapasztaltuk a gyakorlatban, milyen ország ez, amikor ruszki befolyás alatt működik, vagy a románok saját feje után!


Lehet itt filozofálgatni a Nyugat 100-200-300 évvel ezelőtti hibáiról és háborúiról - amikor a ruszkik ÉPP MOST csinálnak egy véres hódító háborút, egy köpésre tőlünk, amibe már 300.000 katona belehalt a két oldalon, özvegyek és árvák százezreit hagyva hátra, és 30.000 civil áldozat vesztette életét benne EDDIG!


De persze, biztos sokkal kevésbé tűnik súlyosnak a kelet felelőssége, ha megemlítjük, hogy a Nyugat 150-300 évvel ezelőtt gyarmatokat tartott fenn!


Nevetséges!

2023. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
53%

19# moszkva távoli védőszárnya? gorbacsov ki se álhatta azt az elb@szott hitler-sztálin keveréket.


szerinted az hogy erdélyi vagy változtat valamit? én meg felvidéki vagyok eredetileg és láttam a szlovákok magyargyűlöletét.


és minek köszönhetjük? a franciáknak.


amúgy mi is keletről jöttünk

2023. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!