Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi törvényekről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 8. 16:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
amiről ti beszéltek az meg a vesztegetés. esetleg hűtlen kezelés.
2010. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

A kérdésre válaszolva, egyetlen ponttal kapcsolatban fejteném ki a véleményem, a többivel egyetértek.


"7. A halálbüntetés visszaállítását legalább a "hazaárulás" ... számára."


A hazaárulásnak ma is halál a büntetése, mivel ahhoz hogy elkövelthessük előbb ki kell hirdetni a hadiállapotot az adott országgal szemben. És mint köztudott hadiállapotban meg csak egy féle büntetés létezik.

2010. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

És tessék itt a vesztegetés, amiről beszéltek:

Vesztegetés


250. § (1) Az a hivatalos személy, aki a működésével kapcsolatban jogtalan előnyt kér, avagy a jogtalan előnyt vagy ennek ígéretét elfogadja, illetőleg a jogtalan előny kérőjével vagy elfogadójával egyetért, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt


a) vezető beosztású vagy fontosabb ügyekben intézkedésre hivatott hivatalos személy,


b) más hivatalos személy fontosabb ügyben követi el.


(3) Az (1) és a (2) bekezdésben foglalt megkülönböztetés szerint két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az elkövető, ha a jogtalan előnyért hivatali kötelességét megszegi, hatáskörét túllépi, vagy hivatali helyzetével egyébként visszaél, illetőleg ha a cselekményt bűnszövetségben vagy üzletszerűen követi el.


251. § (1) A költségvetési szervnek, gazdálkodó szervezetnek vagy a társadalmi szervezetnek az a dolgozója, illetőleg tagja, aki a működésével kapcsolatban jogtalan előnyt kér, vagy a kötelességének megszegéséért az ilyen előnyt, illetve annak ígéretét elfogadja, vagy a jogtalan előny kérőjével vagy elfogadójával egyetért, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Ha az elkövető a jogtalan előnyért a kötelességét megszegi, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig, fontosabb ügyben történt kötelességszegés esetén, illetőleg ha a cselekményt bűnszövetségben vagy üzletszerűen követi el, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


252. § (1) A költségvetési szervnek, gazdálkodó szervezetnek vagy a társadalmi szervezetnek az az önálló intézkedésre jogosult dolgozója, illetve tagja, aki a működésével kapcsolatban jogtalan előnyt kér, avagy az ilyen előnyt vagy ennek ígéretét elfogadja, illetve a jogtalan előny kérőjével vagy elfogadójával egyetért, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az elkövető az előnyért a kötelességét megszegi.


(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az elkövető


a) a kötelességét fontosabb ügyben szegi meg,


b) a bűncselekményt bűnszövetségben vagy üzletszerűen követi el.


253. § (1) Aki hivatalos személy működésével kapcsolatban, neki vagy reá tekintettel másnak jogtalan előnyt ad vagy ígér, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a vesztegető, ha az előnyt azért adja vagy ígéri, hogy a hivatalos személy a hivatali kötelességét megszegje, a hatáskörét túllépje vagy a hivatali helyzetével egyébként visszaéljen.


(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő a gazdálkodó szervezet vezetője, illetőleg ellenőrzésre vagy felügyeletre feljogosított tagja vagy dolgozója, ha az (1)-(2) bekezdésben írt bűncselekményt a gazdálkodó szervezet tagja vagy dolgozója a gazdálkodó szervezet érdekében követi el, és a felügyeleti vagy az ellenőrzési kötelezettségének teljesítése a bűncselekmény elkövetését megakadályozhatta volna.


(4) Vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a gazdálkodó szervezet vezetője, ellenőrzésre vagy felügyeletre feljogosított tagja vagy dolgozója, ha a (3) bekezdésben meghatározott bűncselekményt gondatlanságból követi el.


254. § (1) Aki költségvetési szerv, gazdálkodó szervezet vagy társadalmi szervezet dolgozójának, illetve tagjának, vagy reá tekintettel másnak azért ad, vagy ígér jogtalan előnyt, hogy a kötelességét megszegje, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan előnyt költségvetési szerv, gazdálkodó szervezet vagy társadalmi szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozójának, illetve tagjának adják vagy ígérik.


255. § (1) Aki azért, hogy más a bírósági vagy más hatósági eljárásban a törvényes jogait ne gyakorolja, vagy a kötelezettségeit ne teljesítse, neki vagy reá tekintettel másnak jogtalan előnyt ad, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki azért, hogy a bírósági vagy más hatósági eljárásban a törvényes jogait ne gyakorolja, vagy a kötelezettségeit ne teljesítse, jogtalan előnyt fogad el.


255/A. § (1) Nem büntethető a 250. § (1)-(2) bekezdésében, a 251. § (1) bekezdésében, a 252. § (1) bekezdésében és a 255. § (2) bekezdésében meghatározott bűncselekmény elkövetője, ha a cselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti, a kapott jogtalan vagyoni előnyt vagy annak ellenértékét a hatóságnak átadja, és az elkövetés körülményeit feltárja.


(2) Nem büntethető a 253. §-ban, 254. §-ban és 255. § (1) bekezdésében meghatározott bűncselekmény elkövetője, ha a cselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti, és az elkövetés körülményeit feltárja.

2010. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Uppsz tévedtem, hazaárulást békeidőben is el lehet követni.
2010. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
lol! nem véleményezném egyenként, de szerencsére ott még nem tartunk hogy ők mondják meg mit kíván a nemzet, és az jogerőre is emelkedjen.
2010. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

7-12-ig tetszik.

Viszont az előtte lévők részben vagy teljesen hülyeségek.

/egy jobbikos/

2010. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 12 pont nagyrészt baromság.
2010. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2010. okt. 10. 18:11
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezek törvények?

A 2-es pont helyett inkább politika nélküli tudományos élet kéne.

Aki nem tudja, mi a hazaárulás, az hallgassa meg az őszödi beszédet!

2010. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!