Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás előtt voltak...

A rendszerváltás előtt voltak extrém külsejű emberek?

Figyelt kérdés
Régen amennyire tudom mindenkinek dolgozni kellett és elvárás volt a kulturált megjelenés munkahelyeken. Nagymamám mondta, hogy a hatvanas években alig lehetett tetovált embert látni a strandokon és azokra is azt mondták, hogy bűnőzők vagy valami negatív jelzőt társítottak. De az ilyen piercing, színes haj nem is tudom létezett-e egyáltalán. A hosszú hajat férfiaknak engedték, sok zenész is úgy járt, de a pártvezetők közt egyet sem láttam még olyant sem, akinek szakálla lett volna.

2023. ápr. 18. 13:48
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
82%

Ez extrémnek számít? [link]

[link]

2023. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy voltak, csak akkor mást jelentett az extrém külső. Például kopasznak lenni szégyen volt
2023. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Jóval kevesebb
2023. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"De az ilyen piercing, színes haj nem is tudom létezett-e egyáltalán"


Hogyne létezett volna, a 70es évek legvégén hozzánk is begyűrűzött a punk, a szokásos külsőségekkel együtt, szakadt ruhák, bőrdzsekik, színes tarajak, piercing-ek, biztostűk orrba-szájba-fülbe, ilyesmi.


Na persze nem igazán nézte ezt jó szemmel a gyöpös komcsi nép meg a rendőrállam :D

Ha így néztél ki, számíthattál rá, hogy úton-útfélen beszóltak, mindenhol meg akartak verni, a rendőrök lépten-nyomon igazoltattak, stb.

2023. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Voltak, csak ami akkor extrémnek számított - pl. egy hosszú hajú férfi -, az ma már kb. hétköznapi. Ami ma extrémnek számít, olyan nem nagyon volt.
2023. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Hogyne léteztek volna? A nyolcvanas években már volt egy csomó punk.
2023. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2

Miért volt szégyen kopasznak lenni, hát az természetes?

2023. ápr. 18. 15:21
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Már az őskorban voltak.
2023. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pintér László ***** válasza:
100%
[link] Pillangó annak számít?
2023. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

15:58: jaj, a Pillangó. Róla nyilatkozott a Kőnigh Péter valami kevéssé hízelgőt. Idézem:

"Volt egy csomó koncert (a Fekete Lyukban), például az F. O. System is fellépett még, és ott az összes koncertet felvették videóra a keverőpultból, hihetetlen gyűjtemény jött ott létre a nyolcvanas évek alternatív kultúrájából. És akkor jött ez a szerencsétlen f*sz, a Pillangó [Deák Ferenc, szénné tetovált figura, énekelt a Sziámiban, a Dunába fulladt 1994-ben], és ellopta onnét az összes felvételt meg a videomagnót, és eladta valakinek sz*rért, húgyért. Szomorú."

Ha ez igaz, ez nem volt szép tőle.

2023. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!