Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miatt kellene aggódnunk,...

Mi miatt kellene aggódnunk, amikor a fiatalok átlagos megtakarítása is (kapaszkodjatok meg) 736 EZER forint Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]

Már fiatal korára felhalmoz akkora vagyont egy átlag magyar! Ez hivatalos statisztika. Innentől kezdve nincs értelme válságot kiabálni, ami egyszerűen nem létezik, nincsen.

Még akkor is ha most elvileg a megtakarításaikból is élnek fel az emberek a megnőtt élelmiszerárak miatt, akkor is ez az átlag még szerintem van 600 ezer vagy legalább fél milla ami tiszta tartalék.

Végső soron akkor hol van itt szegénység? Amikor a fiatalok számláján is ott csücsül több százezer forint?



2023. ápr. 23. 08:55
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ugyanez a fogyatékos kérdező szokta nyomatni "a boltok tele vannak emberekkel..., tele a kosarak..., a parkolók tele autókkal..., a szállodák dugig vannak..., a repterek tele vannak mindenki utazik..., stb, hol van itt válság?" - kérdéseket és ezek kombinációit is, természetesen megrendelésre a fidesztől, egy zsàk krumpliért!
2023. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%
4: Mégis ki gondolja, hogy egy 19 évesnek önerőből lakást kéne vennie?
2023. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
92%
A narancslágyuktakkal fölösleges beszélni. Hagyni kell őket az álomvilágukban. Aki eddif nem ébredt fel, ezutan sem fog. Az értelmes diskurzust meg pazaroljuj az értelmes emberekre
2023. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
94%
#22 A boomerek akik gúnyoljak ezeket a fiatalokat hogy mamahotelben laknak.
2023. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
93%
Bemondásos alapon felmérték... na akkor ez sem épp a valóságon alapszik.
2023. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
24%
Nagyságrendekkel többnek kéne lennie. A fogyasztói kapitalizmus a halál kultúrája. Aztán megy a sírás rívás, hogy elbas*tam az életem. Magamból indulok ki. Átlagkeresetből is a 20-as éveim végére már házam lehetett volna, de 32 évesen itt rohadok anyámékkal. Bulik, ivászatok, idemegyekodamegyek stb.
2023. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
95%
Az szép, ezek szerint nem hogy saját lakása, de NEM roncsautója se lesz soha egy átlag magyar fiatalnak, mert ez a megtakarítás arra se elegendő.
2023. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
4%
Tudom hogy fáj az igazság, nekem is emésztenem kell. A covid leálláskor raktam össze a képet. Gyerekként emlékszem még dédanyámra aki talán a települést jelző táblát nem hagyta el és mégis boldog, teljes életet élt. Néha kicsit jobb, máskor lehet rosszabb. Manapság meg ez a képtelen versengés, muszáj boldognak lenned. Bulizzál, verd el a pénzed egyébként szükségtelen dolgokra, de legyen autód amivel az angol WC-re is azzal jársz stb. Ha az exponenciálisan növekvő fogyasztói igények mellett nem boldogulsz az életben, akkor egy életképtelen, képzetlen, maradi, buta stb. ember vagy. Megy az összehasonlítás a globális centrummal, mikor a maguk szintjén persze, de ők is ezzel küzdenek. Bulikázunk, az 50 az új 30 stb.
2023. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
95%

#28 Én annak is orulnek ha a berem egyik felet nem vinne el a rezsi es az alberlet a masikat pedig a kaja.


Remelem nem tul magas fogyasztoi igeny az, hogy tudjak venni egy uj cipot ha a regi kilyukad.

2023. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
4%

"Remelem nem tul magas fogyasztoi igeny az, hogy tudjak venni egy uj cipot ha a regi kilyukad."


Ez a rendszer része. Dobd el, vegyél újat. Te akkor egy "pancser" vagy. Pedig ott vannak a cipők az üzletben, majd megveszik azok akiknek a cipőjének egyébként semmi baja.

2023. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!