Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miatt kellene aggódnunk,...

Mi miatt kellene aggódnunk, amikor a fiatalok átlagos megtakarítása is (kapaszkodjatok meg) 736 EZER forint Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]

Már fiatal korára felhalmoz akkora vagyont egy átlag magyar! Ez hivatalos statisztika. Innentől kezdve nincs értelme válságot kiabálni, ami egyszerűen nem létezik, nincsen.

Még akkor is ha most elvileg a megtakarításaikból is élnek fel az emberek a megnőtt élelmiszerárak miatt, akkor is ez az átlag még szerintem van 600 ezer vagy legalább fél milla ami tiszta tartalék.

Végső soron akkor hol van itt szegénység? Amikor a fiatalok számláján is ott csücsül több százezer forint?



2023. ápr. 23. 08:55
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
94%

28. Ha a munkád csak arra elég, hogy legyen hol laknod, meg legyen mit enned, (tehát nem jársz el sehova, semmi szórakozàs, semmi "kényelmi" dolog), azt tudod hogy hívják? Rabszolgaság!

Ezek szerint úgy akarsz élni, mint a néger rabszolgák az amerikai ültetvényeken. Dolgoztak, és "cserébe" volt hol aludniuk meg kaptak kaját. Sok sikert az ilyen élethez!

2023. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
28%

31#

Végletekben gondolkodol. Kéne léteznie egy egészséges kompromisszumnnak. Mondjuk a naivitásom lehet lepontozandó. Dédanyám "fogyasztói kosara" a töredéke volt a mainak, mégis sokkal egészségesbb mentalitású asszonyként emlékszem rá. Érdekes egyébként hogy más témakörökben beledöngölik a földbe aki panaszkodik a szar élete miatt.

2023. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 32. Dédnagyinak ne csak a fogyasztói kosarád nézd. Azt is, hogy akkoriban mik voltak a lehetőségek s ebből adódóan az igények. Tudod, van az a mondás:

Amit nem lát a szem, azért nem fáj a szív.

Más világot élünk most.

2023. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
20%

33#

Na igen. A marketing viszont megteremti nekünk, hogy szórjuk a pénzünket olyankora amire egyébként semmi szükségünk, illetve a tervezett elavulás is rákényszerít. Ráadásul részben intézményesített is. Például középiskolában voltam bajban, mikor nem volt nekünk itthon internet. Szakadt rólam a víz, hogy micsoda szégyen.

2023. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

#28 jó nagy hülyeségeket beszélsz

az ellenben igaz, hogy egy mai negyvenes még nem öregember, és még nincs fél lábbal a sírban

2023. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

#34 akkor ne vásárolgass. nem kötelező.

látom most már azért van internet :)

mikor voltál középiskolás?

2023. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
61%

35#

Mi ebben a hülyeség?


36#

Egy "igénytelen" fasz vagyok. Nem cserélek le semmit amíg használható. Például nem is írnék ide, ha a régi Nokiám még mindig működne. Érdekes, hogy azokat a néhai középiskolai karókat leszámitva elvoltunk internet nélkül is. 2006 és 2010 között voltam középiskolás amúgy. Érettségi után elmentem két éves szakmunkásképzőbe. 2015-ben apám erősködött, hogy azért már illene behúzni a netet, meg amúgy is mi az a négy ötezer forint. Úgy van most hétmillió megtakaritásom, kicsivel átlagkereset felett hogy szórtam a pénzt tippmixre, k*rvákra stb. Ha a globális válságok kibontakozásai előtt odafigyelek a kiadásaimra már rég házam lenne.

2023. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
90%

37. Jaj, de unalmas már ez a "régen elvoltunk ez meg az nélkül" blabla szöveg!

Persze, régen elvoltak mosógép, autó, porszívó, stb nélkül is.

És még sorolhatnék egy csomó dolgot, amit lefogadom, hogy te használsz, de 30-40 évvel előtted még senki.

Baszki akkor menj vissza ennyi erővel az őskorba, ott elvoltak kb minden nélkül.

2023. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
59%

38#

Exponenciális, nem fenntartható ez az igénylet. Már az én gyermekkoromban is egy amolyan kitagadott utcagyerekek brigádjában voltam. Hőbörögtek, magyaráztak, hogy rúgtuk a bőrt mindenhol, játszottunk. Apám be is szólt a hőbörgőknek, hogy te annak idején a Lehel hütő előtt ülté bazmeg?! Csak mostanában kezdem megérteni, hogy mekkora problémák vannak.

2023. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
90%
#38 jaja, amikor én érettségiztem barlangrajzból, meg kiválóan mrgvoltunk egy barlangban, cipőm se volt, csak egy darab bőr amit a derekamra tekertem. azok voltak a csodálatos idők. tiszta volt az idő, éjjel látszódtak a csillagok
2023. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!