Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sajnálni kell a tanàrokat?

Sajnálni kell a tanàrokat?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 10:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Normális országban nem sajnálni kellene őket, hanem megbecsülni és megfizetni. Orbanisztánban csak sajnálni lehet őket, mivel az emberek szisztematikus butítása zajlik, és ennek a tanárok a kerékkötői.
2023. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Dzsonszi ***** válasza:
24%

#7

Ezt valószínűleg tapasztalatból írta. Nekem volt olyan tanárom aki bejott órára és nem tanított semmit, az órából tíz percet ha beszélt, többi szabad foglalkozás, erre mit mondjak, hogy jaj de jó hogy ott maradt még tanarnak? Vagy egy tesitanárunk aki fotózta a csajokat? De pl kilencedikben annyira szar matek tanarunk volt hogy én pl kettes voltam matekbol, szerencsére letudtuk váltani, és láss csodát elvégeztem két mérnöki egyetemet. Én biztos tapasztalatból írom, hogy a tanárok legalább harmadát kikene tiltani az iskolákból, a maradéknak megemelni a fizetését és vonzóbbá tenni a fiataloknak a tanári pályát, de megfelelő szűréssel, hogy ne kerüljön gyerekek közelébe mindenféle idióta mint most.

2023. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek jó pár pedagógust. Amúgy is, de ráadásul a gyerkőc most kisiskolás.

Jó néhány pedagógus előtt le a kalappal, vannak még szerencsére nagyon jó pedagógusok.

A baj,hogy talán az 50 százaléka ilyen a pedagógusoknak...

Nyilván a minőségi oktatás feltételei között sok mindent fel lehet sorolni, de minden egyes elemét szépen sorban rendbe kell tenni. Bért, oktatási intézményeket, tantervet, irányítást, életpálya modellt, stb.

Remélem sikerül.

2023. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

Tanárok munkát váltanak és megélnek majd a fizetésükből.

A gyerekeket pedig kajd anya, apa taníthatja ha akarja.

Gyerekeknek lesz rossz de azzal már nem fontos az országban.

2023. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
7%
Nem, nagyon komoly bérfejlesztési programban részesülnek.
2023. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki saját sorsának a kovácsa. A tanári pálya becsapós. Sokkal lazább, mint más foglalkozások, ám a tényleges külső kontrol hiányában nem ad valódi lehetőséget a tanár tudásának folyamatos fejlesztésére és alkotó képességének kiélésére. Ráadásul az oktatás, tanítás egy folyamatnak a közbenső szakasza, a sikeresség jó esetben is csak jóval később és meglehetősen laza kapcsolatrendszerben minősíthető.
2023. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
A sajnálattól nem kerül kenyér az asztalára.
2023. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
"lazább mint más foglalkozások"😂😂 gondolom már próbáltad...gyökér.
2023. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nehéz a valamiféle biztonságot mégis csak nyújtó foglalkoztatotti létből váltani. Az én családtagom közel 40 éve váltott és azóta magántanárként oktat természettudományos tárgyat. Saját maga ura és minden évben újra kell verbuválni a diákokat, de eddig mindig volt feladata. Hiába próbáltam egyszer-egyszer rávenni arra, hogy biztos nyugdíj érdekében menjen el pár évre gimnáziumba tanítani. Az állami nyugdíja jelenleg legfeljebb kegydíjnak számít. Nem egy olyan emberről tudok, aki a tanári létből váltott és azóta átlagon felüli jövedelme van. Igaz, hogy olyat is ismerek, aki egyszerűen szeret tanítani gyerekeket, diákokat iskolai keretek között.
2023. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!