Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen értést kelt benned,...

Milyen értést kelt benned, hogy Budaházy György elnöki kegyelemben részesült és lóháton nevetgélve el is hagyta a börtönt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Örülök, hogy egy ilyen kiváló hazafi végre szabad!
Elszomorít, hogy terrorizmus miatt jogerősen elítélt bűnözőket csak úgy szabadon engednek
Nem tudom megfogalmazni mit érzek
Az meg kicsoda ?
45 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell ilyen szélsőséges válaszokat felkínálnod a szavazásnál? Mintha el se tudnád képzelni, hogy valaki nem tök hülye. Magadból indultál ki?

Nem tartom "kiváló hazafinak" és kifejezetten ostobaságnak tartom amit Budaházy és társai korábban csináltak, viszont nem is tartom olyan súlyúnak amit valóban rájuk tudtak bizonyítani, hogy ezért ilyen hosszan kelljen meghurcolni őt. Örülök, hogy kegyelmet kapott és ezzel végre lezárulhat ez az ügy aminek már nagyon sok éve le kellett volna záródnia egy rövid idejű elzárással, ami kellő erővel megmutatja ugyan, hogy mi az amit még tervezgetni sem szabad - ugyanakkor nem tesz tönkre egy embert csak mert hülye volt és hülyeségekre gondolt.

2023. ápr. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csintalan Sándor brutális, vascsöves megveretését is ilyen diákcsínynek tekinted?
2023. ápr. 28. 01:08
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
2 Miért volt annyira csintalan?
2023. ápr. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Mivel mára már a Fidesz és a bűnszervezet egy és ugyanazt jelenti, így nem igazán lepődtem meg.
2023. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

#2 Nem. De nem is ezen tette miatt van még ennyi év után is lezáratlanul az ügye.

Egy ilyen "megveretés" a bíróságoknak is egyértelmű és "díjazzák" is amilyen gyorsan csak lehet a megérdemelt büntetéssel.

2023. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Az jut eszembe, hogy a törvények, szart sem érnek, az itéletek abszolut politika vezéreltek. Bármikor bárkit kilehet végezni, életfogytiglanra lehet itélni, vagy bármikor bárkit fel lehet menteni. És mindezt törvényesen, ahogy Hitler is törvényesen gyilkolta az embereket.

Nincs kétségem afelől, hogy a Gyurcsányék birósága is koncepcios itéletet hozott, de a mostani felmentés is elég furcsa.

2023. ápr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

#6 Szerintem te csak nem érted mi történt.

A Köztársasági elnöknek ez a joga már a rendszerváltás óta megvan és rendszeresen adott kegyelmet minden köztársasági elnök az elmúlt évtizedekben. Ez a magyar jog része, jó része. Ezzel nem írják felül a jogot, nem másítják meg a bírói döntést. A kegyelem nem azt jelenti, hogy valaki belenyúl a jogszolgáltatásba hanem annak részeként egyes ritka esetekben a bűnösről azt gondolja a legfőbb méltóság, hogy eleget bűnhődött már és megkegyelmez neki. Ennyi.

2023. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Nàla sokkal nagyobb bűnözők szabadlàbon vannak. Hülye volt, megbűnhődött.
2023. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Rákeresve addig jutottam hogy a húga vagy nővére aki a hírhedt szülj még gyereket ne a jegesmedvékkel foglalkozz vagy milyen videót alkotta pár éve, amúgy kb azt sem tudom miért volt börtönben, meg nem si izgat, arra jó volt, hogy egy percig lefoglaltam magam míg a hírt olvastam meg rákerestem a nevére.
2023. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

"amúgy kb azt sem tudom miért volt börtönben"


[link]

2023. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!