Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért gondolják...

A liberálisok miért gondolják azt, hogy ők a megtestesült értelmiség?

Figyelt kérdés
Akárhányszor látok egy kérdést, amiben az áll, hogy Budapest miért ennyire liberális az ország többi részéhez képest, az a válasz, hogy "az értelmiségiek ott vannak". Na most, aki ilyeneket ír beszélt már életében igazi pesti "értelmiségivel"? A legtöbbjük azt se tudja mit beszél, magával mondanak ellent, és elképesztően primitívek. Amikor a békepárti hippik ukrán kitűzőkkel járnak. Vagy amikor a mindenkitelfogadunk pride vonulgatók igazából csak utálnak mindenkit aki nem akar péniszt dugdosni férfiak ánuszába. Most itt volt ez az aszexuális pride amiről megnéztem az interviewokat és ég a pofám. Olyan elképesztően suta ez a társadalmi réteg hogy az egyszerűen hihetetlen. És mielőtt valaki jönne, hogy "mert a jobbos kocsmatöltelék Sanyi bácsi aztán sokkal értelmiségibb". Sanyi bácsi nem politizál, csak utálja a meleget. Egy normális konzervatív ember bizony sokkal értelmesebb mint a legtöbb feltűnési viszketegségben szenvedő szivárványőrült. Mit gondoltok?

2023. ápr. 30. 21:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%
Én csak mosolyogni tudok ezen pláne mikor ezen értelmiségi réteg mást nem tud mint " krumpli, birka meg bohóc smiley "
2023. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
#20 Ez, de unironikusan. Egyszerűen vannak fasiszta és nem fasiszta pártok, ahogyan vannak baloldali és nem baloldali illetve liberális és nem liberális pártok is. Sajna a politika márcsak ilyen.
2023. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%
#21 "Önt is dühíti Brüsszel?"
2023. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
65%
Elég béna célzás volt, ugyanis fideszes se vagyok, de amúgy akár ezt is leírhattam volna, hogy ez is annyira megy ellenzéknél, hogy aki nem tapsol nekik az már azonnal fideszes.
2023. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy nem azok. Sokat vagyok köztük konzervatív fővárosi top értelmiségiként. A legtöbb félművelt kutyaütő, a tudományos tevékenységük egy vicc, többségében ideológiavezérelt maszlag, és kapcsolatokkal, nem a tehetségük által jut a nagy többség előre (bár rendesek, tehetségesek is vannak köztük, úgy 5-10%. 80%-uk átlagos képességű, 10-15%-uk irritáló rémálom).
2023. máj. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%
2: Életrevalóbb? Mégis miben? Milyen problémát tud megoldani? Miről lehet olyan nagy élettapasztalata? Mondj példákat. Gazdagabb, ügyesebb, okosabb talán? Egy budapesti konzervatív PhD doktor.
2023. máj. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

"konzervatív fővárosi top értelmiségiként"


Aki ilyet ìr le az nem èrtelmisègi? Leìrhatnàd ki vagy,mint "top èrtelmisègi" biztosan közèleti szereplő is vagy, vagy egyetemi tanàr szòval amùgy is làthattunk màr. Vagy ezt a jelzőt te aggattad magadra?

2023. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
16%
Egyetemi docens vagyok.
2023. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
24%
A tudományos közéletben szerepelek. Ha olyan “észosztásra” gondolsz, amelyet Nógrádi György, vagy Kolláth György művel, és az számodra a közszereplés, az engem nem vonz. Én most 46 vagyok, és tényleg érdekelne, hogy egy (elméletben létező) nyolc osztályt végzett józan paraszti eszű férfi miben jobb/életrevalóbb ab ovo, mint az a réteg ahova én tartozom?
2023. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
50%
#29 Oké, de akkor mondj már egy nevet, most ebben mi a titok? Csak lecsekkolnám a publikációidat.
2023. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!